Відмінності між версіями «Синя волошка (повість)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
«'''Си́ня Воло́шка'''» — повість, автор [[Антоненко-Давидович Борис Дмитрович]] ([[1924]]).
 
«'''Си́ня Воло́шка'''» — повість, автор [[Антоненко-Давидович Борис Дмитрович]] ([[1924]]).
   
Повість «'''Синя Волошка'''» відтворює драматичний епізод з доби денікінської навали на Україну. Денікінська контррозвідка, що безоглядно нищила будь-які прояви українського національного життя, заарештувала студентів, учасників антиденікінського підпілля, а з ними важливі папери. Їхні колеги доручають зовсім юній дівчині (Синій Волошці), у яку закоханий ліричний герой, піти до ротмістра Воронова, чиєю слабкістю є жінки, віддатися йому і викрасти папери. Попри терзання ліричного героя, доручення виконане, але воно виявилося понад міру - Синя Волошка отруїлася.
+
Повість «'''Синя Волошка'''» відтворює драматичний епізод з доби [[біла армія|денікінської навали]] на Україну. Денікінська контррозвідка, що безоглядно нищила будь-які прояви українського національного життя, заарештувала студентів, учасників антиденікінського підпілля, а з ними важливі папери. Їхні колеги доручають зовсім юній дівчині (Синій Волошці), у яку закоханий ліричний герой, піти до ротмістра Воронова, чиєю слабкістю є жінки, віддатися йому і викрасти папери. Попри терзання ліричного героя, доручення виконане, але воно виявилося понад міру - Синя Волошка отруїлася.
   
 
Повість написана в орнаментальній манері, що спричинилася до того, що [[Валеріян Підмогильний]] назвав твір "ефектною річчю". Згодом автор осуджував цю манеру письма як штучну.
 
Повість написана в орнаментальній манері, що спричинилася до того, що [[Валеріян Підмогильний]] назвав твір "ефектною річчю". Згодом автор осуджував цю манеру письма як штучну.

Поточна версія на 14:47, 14 серпня 2019

«Си́ня Воло́шка» — повість, автор Антоненко-Давидович Борис Дмитрович (1924).

Повість «Синя Волошка» відтворює драматичний епізод з доби денікінської навали на Україну. Денікінська контррозвідка, що безоглядно нищила будь-які прояви українського національного життя, заарештувала студентів, учасників антиденікінського підпілля, а з ними важливі папери. Їхні колеги доручають зовсім юній дівчині (Синій Волошці), у яку закоханий ліричний герой, піти до ротмістра Воронова, чиєю слабкістю є жінки, віддатися йому і викрасти папери. Попри терзання ліричного героя, доручення виконане, але воно виявилося понад міру - Синя Волошка отруїлася.

Повість написана в орнаментальній манері, що спричинилася до того, що Валеріян Підмогильний назвав твір "ефектною річчю". Згодом автор осуджував цю манеру письма як штучну.