Редагування Система одиниць Гауса

Перейти до навігації Перейти до пошуку

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Шпаргалка з форматування текстуДопомога у створенні нової статтіВимоги до стилю

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Система одиниць Гауса''' ({{lang-en|Gaussian system (of units)}}, {{lang-de|Gauss-System}}) — система електричних і магнітних величин, в якій основними одиницями є [[сантиметр]], [[грам]], [[секунда]].
 
'''Система одиниць Гауса''' ({{lang-en|Gaussian system (of units)}}, {{lang-de|Gauss-System}}) — система електричних і магнітних величин, в якій основними одиницями є [[сантиметр]], [[грам]], [[секунда]].
   
[[Діелектрична проникність]] і [[магнітна проникність]] у гаусовій системі одиниць  — безрозмірнісні величини, для [[вакуум]]у вони дорівнюють 1.
+
[[Діелектрична проникність]] і [[магнітна проникність]] у гаусовій системі одиниць  — безрозмірні величини, для [[вакуум]]у вони дорівнюють 1.
   
Магнітні одиниці цієї системи дорівнюють одиницям [[СГС|СГСМ]] системи одиниць, а електричні — одиницям [[СГС|СГСЕ]] системи одиниць.
+
Магнітні одиниці цієї системи дорівнюють одиницям [[СГСМ]] системи одиниць, а електричні — одиницям [[СГСЕ]] системи одиниць.
   
[[Карл Фрідріх Гаусс|Гаусову]] систему одиниць називають симетричною [[СГС]].
+
[[Карл Фрідріх Гаус|Гаусову]] систему одиниць називають симетричною [[СГС]].
   
Застосовується в основному в [[Класична електродинаміка|електродинаміці]] й [[квантова механіка|квантовій механіці]]. У гаусовій системі одиниць написаний основний обсяг фізичної літератури.
+
Застосовується в основному в [[електродинаміка|електродинаміці]] й [[квантова механіка|квантовій механіці]]. У гаусовій системі одиниць написаний основний обсяг фізичної літератури.
   
 
== Література ==
 
== Література ==

Зберігаючи свої зміни, Ви погоджуєтеся з Умовами використання, а також даєте невідкличну згоду на публікацію на умовах ліцензій CC BY-SA 3.0 та GFDL. Ви погоджуєтеся, що гіперпосилання або URL є достатнім зазначенням авторства згідно з ліцензією Creative Commons. Якщо Ви не бажаєте, щоб написане Вами безжалісно редагувалось і поширювалося за бажанням будь-кого, — не пишіть тут.

Ви також гарантуєте, що написане Вами або належить Вам, або взято з джерела, яке є суспільним надбанням чи подібним вільним джерелом.
НЕ ПУБЛІКУЙТЕ ТУТ БЕЗ ДОЗВОЛУ ТВОРИ, ЩО Є ОБ'ЄКТОМ АВТОРСЬКОГО ПРАВА, Й ЛІЦЕНЗІЯ ЯКИХ НЕ ДОЗВОЛЯЄ ПОДІБНОЇ ПУБЛІКАЦІЇ!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Сутності на Вікідані, що використовувались на цій сторінці

Ця сторінка належить до 2 прихованих категорій: