Система футбольних ліг Білорусі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Belarus football federation.png

Система футбольних ліг Білорусі складається з чотирьох рівнів і управляється Білоруською федерацією футболу, а також місцевими федераціями.

Структура[ред. | ред. код]

Рівень 1: Вища ліга[ред. | ред. код]

Вища Ліга — вищий рівень у білоруській системі футбольних ліг. 16 професійних команд змагаються за титул Чемпіона Білорусі з футболу по круговій системі. Команда, що посідає місце, покидає Вищу Лігу, зайнявши своє місце в Першій Лізі країни на наступний рік.

Рівень 2: Перша ліга[ред. | ред. код]

Перша Ліга — другий рівень в білоруській системі футбольних ліг. 16 професійних команд змагаються за право участі у Вищій Лізі з футболу по круговій системі. Всього команди проводять по 2 кола — 30 турів. Команда, що посіла 1-е місце, переходить безпосередньо у Вищу Лігу. Команди, що посіли 15-е і 16-е місця, вилітають у Другу Лігу.

Рівень 3: Друга ліга[ред. | ред. код]

Друга Ліга — третій рівень в білоруській системі футбольних ліг. Має статус напівпрофесійної ліги, оскільки в ній беруть участь кілька аматорських команд і фарм-клубів. Кількість учасників кожен сезон змінюється. Команди змагаються за право участі в Першій Лізі з футболу по круговій системі. Всього команди проводять по 2 кола.

Рівень 4 і нижче: Чемпіонати регіонів[ред. | ред. код]

Четвертий рівень в системі ліг білоруського футболу складають чемпіонати областей та міста Мінська. Ліги носять виключно аматорський статус. Команди, що посіли 1-3 місця в своїй лізі, можуть подати заявку до Федерації футболу на перехід у Другу Лігу. У деяких випадках чемпіонати регіонів також мають свій поділ по лігам.

Система футбольних ліг[ред. | ред. код]

' Ліга/Дивізіони
1 Вища ліга
16 клубів
2 Перша ліга
16 клубів
3 Друга ліга
4
Чемпіонат Гродненської області Чемпіонат Вітебської області Чемпіонат Гомельської області Чемпіонат Брестської області Чемпіонат Могилівської області Чемпіонат Мінської області Чемпіонат Мінська

Посилання[ред. | ред. код]