Відмінності між версіями «Складальна одиниця»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(Доповнення.)
(Узгоджено з ДСТУ 3321 і виправлено стилістичні помилки. Зокрема, "сладальний" - це ознака здатного чи призначеного складати або допомагати складати. А тут йдеться про річ, що її призначено складати. Тому в ДСТУ 3321 устандартовано терміна "склада́нна одиниця". А люди, що погано знають українську мову, слово "складальний" вживають як наліпку на "сборочный".)
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Склада́льна одини́ця'''&nbsp;— це [[виріб]], складові частини (дві або більше [[деталь машини|деталей]]), якого підлягають з'єднанню між собою [[складання машин|складальними операціями]] на підприємстві-виробнику<ref>ДСТУ 3321-96 Система конструкторської документації. Терміни та визначення основних понять.</ref>. До операцій складання відносяться: згвинчування, зчленування, [[Заклепкове з'єднання|клепання]], [[зварювання]], [[паяння]]м, [[пресове з'єднання|запресування]], розвальцювання, [[склеювання]], зшивання, укладання тощо.
+
'''Склада́нна одини́ця'''&nbsp;(скла́день) — це [[виріб]], складові частини (дві або більше [[деталь машини|деталей]]), якого з'єднують між собою [[складання машин|складальними операціями]] на підприємстві-виробнику<ref>ДСТУ 3321-96 Система конструкторської документації. Терміни та визначення основних понять.</ref>. До операцій складання належать: зґвинчування, зчленовування, [[Заклепкове з'єднання|склепування]], [[зварювання]], [[паяння|спаювання]], [[пресове з'єднання|запресовування]], розвальцьовування, [[склеювання]], зшивання, укладання тощо.
   
Складальною одиницею, наприклад, може бути [[шухляда]], [[двері]]. [[Виріб]] в цілому, наприклад [[сервант]], дверний блок, також є складальними одиницями.
+
Склада́нною одиницею, наприклад, може бути [[шухляда]], [[двері]]. [[Виріб]] в цілому, наприклад [[сервант]], дверний блок, також склада́нні одиниці.
   
До складальних одиниць, при необхідності, також відносять<ref>ГОСТ 2.101-68 ЕСКД Виды изделий.</ref>:
+
До складанних одиниць, в разі потреби, також відносять<ref>ГОСТ 2.101-68 ЕСКД Виды изделий.</ref>:
* вироби, для яких конструкцією передбачена розбирання їх на складові частини підприємством-виробником, наприклад, для зручності упакування і транспортування;
+
* вироби, для яких конструкцією передбачено розбирання їх на складові частини підприємством-виробником, наприклад, для зручності упаковування і транспортування;
* сукупність складальних одиниць і (або) деталей, що мають загальне функціональне призначення і спільно встановлюються на підприємстві-виробнику в іншій складальній одиниці, наприклад: електрообладнання верстата, автомобіля, літака; комплект складових частин врізного замка (замок, запірна планка, ключі);
+
* сукупність склада́нних одиниць і (або) деталей, що мають загальну функційну призначеність і їх разом встановлюють на підприємстві-виробнику в іншій складанній одиниці, наприклад: електрообладдя верстата, автомобіля, літака; комплект складових частин врізного замка (замок, запірна планка, ключі);
* сукупність складальних одиниць і (або) деталей, що мають спільне функційне призначення, спільно укладених на підприємстві-виробнику в укладальні засоби (футляр, коробку і т п.)., які передбачено використовувати разом з укладеними в них виробами, наприклад: комплект [[кінцева міра довжини|кінцевих плоскопаралельних мір довжини]].
+
* сукупність складанних одиниць і (або) деталей, що мають спільну функційну призначеність, разом укладених на підприємстві-виробнику в умістища (футляр, коробку і т п.)., які передбачено використовувати разом з укладеними в них виробами, наприклад: комплект [[кінцева міра довжини|кінцевих плоскопаралельних мір довжини]].
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==

Поточна версія на 18:15, 20 жовтня 2020

Склада́нна одини́ця (скла́день) — це виріб, складові частини (дві або більше деталей), якого з'єднують між собою складальними операціями на підприємстві-виробнику[1]. До операцій складання належать: зґвинчування, зчленовування, склепування, зварювання, спаювання, запресовування, розвальцьовування, склеювання, зшивання, укладання тощо.

Склада́нною одиницею, наприклад, може бути шухляда, двері. Виріб в цілому, наприклад сервант, дверний блок, також склада́нні одиниці.

До складанних одиниць, в разі потреби, також відносять[2]:

  • вироби, для яких конструкцією передбачено розбирання їх на складові частини підприємством-виробником, наприклад, для зручності упаковування і транспортування;
  • сукупність склада́нних одиниць і (або) деталей, що мають загальну функційну призначеність і їх разом встановлюють на підприємстві-виробнику в іншій складанній одиниці, наприклад: електрообладдя верстата, автомобіля, літака; комплект складових частин врізного замка (замок, запірна планка, ключі);
  • сукупність складанних одиниць і (або) деталей, що мають спільну функційну призначеність, разом укладених на підприємстві-виробнику в умістища (футляр, коробку і т п.)., які передбачено використовувати разом з укладеними в них виробами, наприклад: комплект кінцевих плоскопаралельних мір довжини.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ДСТУ 3321-96 Система конструкторської документації. Терміни та визначення основних понять.
  2. ГОСТ 2.101-68 ЕСКД Виды изделий.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Бондаренко С. Г. Основи технології машинобудування: Навчальний посібник. — Львів: «Магнолія2006», 2007. — 500 с.