Склоомивач

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 07:51, 17 лютого 2010, створена Darth Wader (обговорення | внесок) (Створена сторінка: '''Склоомивач''' - механізм автомобіля призначений для подачі рідини на лобове чи заднє скл...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Склоомивач - механізм автомобіля призначений для подачі рідини на лобове чи заднє скло або фару.

Будова

Омивання скала проводиться за допомогою електродвигуна, з'єднаного із центробіжним водяним насосом. Двигун насоса може бути встановлений у ємності із рідиною чи в окремому місці. Самопрокачуючий насос обладнаний вхідним фільтром. Двигун розрахований на роботу в діапазоні температур від -20оС до 80оС. При цьому враховується що ємність заправлена незамерзаючою рідиною. В нормальних умовах експлуатації при силі струму 2.8А і напрузі 13.5В подача насоса становить 0.74л/с при тиску 1.7Атм.

Омивачі переднього, заднього скла

Механізм омивача допомагає зволожувати скло при при роботі щіток склоочисника. Без омивача щітки лише розмазують бруд по склу а не очищають його. При роботі обмивника скло автомобіля змочується струменем рідини з форсунок, які встановлені біля склоочисника. Зволожений бруд потім легко очищається щітками склоочисника. На автомобілях з типом кузова Хетчбек та Універсал при русі створюється завихрення повітря біля заднього скла і воно часто забруднюється. Тому на авто такого типу встановлюється склоочисник та омивач.