Слов'янські театральні зустрічі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Слов’янські театральні зустрічі» #SLOVFEST
Міжнародний театральний фестиваль
«Слов’янські театральні зустрічі»
Місце проведення Alex K Chernihiv prapor 1992.svg м. Чернігів (Україна)
Дата заснування 1990
Засновники Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка
Дати проведення березень або жовтень
Жанри комедія драма трагікомедія трагедія Експериментальний театр
Веб-сайт

Коротка історична довідка

Міжнародний фестиваль «Слов’́янські театр́альні з́устрічі» проходить раз на рік у м. Чернігів.

Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка протягом усієї своєї історії завжди жив інтенсивним творчим життям, постійно удосконалюючи не лише свій репертуар, а й роботу з глядачем. З цією метою він проводить різнобічні мистецькі заходи, серед яких особливе місце посідають фестивалі «Слов’янські театральні зустрічі».

Фестиваль започаткований у 1990 році як Міжрегіональний. У 1992 році фестиваль набув статусу Міждержавного і відтоді отримав назву «Слов’янські театральні зустрічі». У березні 2002 року цей фестиваль увійшов до реєстру щорічних театральних заходів Міністерства культури України і набув статусу Міжнародного.

Засновники Міжнародного фестивалю

Міністерство культури України, Чернігівська обласна Рада, Чернігівська обласна державна адміністрація, Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка.

Організатори фестивалю

Організатором проведення фестивалю є Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка відповідно до річних планів роботи Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, за підтримки підприємств і установ різних форм власності, із залученням громадських, благодійних організацій, усіх зацікавлених фізичних та юридичних осіб, які поділяють мету проведення фестивалю та докладають до організації його проведення практичних зусиль (матеріальне, інформаційне, рекламне забезпечення).

Файл:Слов’янські театральні зустрічі 2016.jpg
Глядачі поспішають на «Слов’янські театральні зустрічі», Чернігів, 2016 рік

Учасники фестивалю

 1. Театри України, Білорусі, країн ближнього і далекого зарубіжжя.
 2. Запрошені гості.

Мета фестивалю

 1. Пропаганда театрального мистецтва із залученням до участі у фестивалі кращих театрів України, Білорусі та інших країн.
 2. Створення позитивного іміджу Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка в Україні та за її межами, демонстрація прогресивних тенденцій у розвитку українського національного театрального мистецтва і формування демократичного світогляду і патріотизму громадян держави Україна.
 3. Культурне і естетичне виховання громадян України на найкращих здобутках українського національного театрального мистецтва, а також інших національних культур.
 4. Можливість обміну досвідом директорів театрів, художніх керівників, режисерів, сценографів, артистів, - усіх творчих працівників театрів, обговорення і вирішення проблем розвитку національних театральних мистецтв і їх взаємозбагачення під час творчих зустрічей і проведення прес-конференцій за участю представників державних, культурно-мистецьких організацій і установ та засобів масової інформації.
 5. Розширення співпраці з театрами України, Білорусі, країн ближнього і далекого зарубіжжя.

Термін проведення фестивалю

Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі» планується проводити щороку у березні або жовтні (один раз на театральний сезон).

Організація і проведення та матеріальне забезпечення

 1. Для організації проведення фестивалю створюється оргкомітет, якому надається право вирішувати всі творчі, організаційні та фінансові питання.
 2. Програмою фестивалю передбачається обговорення вистав, тематичні творчі лабораторії, круглі столи, виставки робіт театральних художників.
 3. Під час проведення фестивалю організовується робота прес-центру.
 4. На фестивалі театри-учасники представляють по одній виставі.

Фінансове забезпечення

Фінансове забезпечення Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» здійснюється за рахунок коштів державного та обласного бюджету, власних коштів театру, спонсорської, благодійної допомоги та інших джерел надходження, не заборонених чинним законодавством.

Примітки

Офіційний хештег фестивалю: #SLOVFEST

Джерела