Відмінності між версіями «Словник.ua»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м (→‎top: щоб змінити розмір файлу, додайте, будь ласка, відповідний параметр шаблону // за допомогою AWB)
(Скасування редагування № 30431744 користувача 129.132.31.88 (обговорення))
Мітка: Скасування
 
(Не показано 2 проміжні версії 2 користувачів)
Рядок 25: Рядок 25:
 
Згодом до тлумачень було додано граматичний словник (словоформи).
 
Згодом до тлумачень було додано граматичний словник (словоформи).
   
З 21 жовтня 2010 року по 24 червня 2011 року Словник.net не працював через юридичні проблеми,<ref>http://slovnyk-net.livejournal.com/876.html</ref> оскільки права на ВТССУМ викупила російська компанія [[Abbyy]]. Словник частково відновив свою роботу 25 червня 2011 року — вже як суто правописний словник. В жовтні 2011 року онлайнову версію ВТССУМ опубліковано на мовному порталі [[Lingvo.ua]]. За [[Мирова угода|мировою угодою]] між власниками Словник.net та Abbyy доменне ім'я <tt>slovnyk.net</tt> відійшло останній.<ref>При спробі зайти на сайт slovnyk.net здійснюється перенаправлення на сторінку lingvo.ua з наступним повідомленням: «Шановний користувачу Slovnyk.net! <br/> Протягом останнього року в роботі slovnyk.net відбувались перебої у зв'язку з кримінальною справою, порушеною за фактом незаконного використання в мережі інтернет Великого тлумачного словника сучасної української мови. Згідно з підписаною мировою угодою доменне ім'я «slovnyk.net» було передано компанії ABBYY».</ref> Портал Словник.net змінив назву на Словник.ua і, відповідно, домен — на <tt>slovnyk.ua</tt>.
+
З 21 жовтня 2010 року по 24 червня 2011 року Словник.net не працював через юридичні проблеми,<ref>http://slovnyk-net.livejournal.com/876.html</ref> позаяк права на ВТССУМ викупила російська компанія [[Abbyy]]. Словник частково відновив свою роботу 25 червня 2011 року — вже як суто правописний словник. В жовтні 2011 року онлайнову версію ВТССУМ опубліковано на мовному порталі [[Lingvo.ua]]. За [[Мирова угода|мировою угодою]] між власниками Словник.net та Abbyy доменне ім'я <tt>slovnyk.net</tt> відійшло останній.<ref>При спробі зайти на сайт slovnyk.net здійснюється перенаправлення на сторінку lingvo.ua з наступним повідомленням: «Шановний користувачу Slovnyk.net! <br/> Протягом останнього року в роботі slovnyk.net відбувались перебої у зв'язку з кримінальною справою, порушеною за фактом незаконного використання в мережі інтернет Великого тлумачного словника сучасної української мови. Згідно з підписаною мировою угодою доменне ім'я «slovnyk.net» було передано компанії ABBYY».</ref> Портал Словник.net змінив назву на Словник.ua і, відповідно, домен — на <tt>slovnyk.ua</tt>.
   
 
На порталі також з'явилися «сервіси»: довідник з правопису імен та онлайнова [[транслітерація української мови латиницею]].
 
На порталі також з'явилися «сервіси»: довідник з правопису імен та онлайнова [[транслітерація української мови латиницею]].

Поточна версія на 14:47, 29 грудня 2020

Словник.ua — портал української мови та культури
Slovnyk.ua.gif
Посилання www.slovnyk.ua
forum.slovnyk.ua
Комерційний Ні
Тип онлайн
Реєстрація за вибором
Мови Україна Українська
Автор Олег Дмитрієв
Започатковано 20 липня 2006 (14 років)[1]
Стан працює

Словник.ua — портал української мови, що містить граматичний словник, мовознавчий форум та сервіси.

Історія[ред. | ред. код]

Стара версія логотипу (до 2009 року)

Сайт було засновано 2006 року з доменом slovnyk.net як онлайнову версію другого видання Великого тлумачного словника сучасної української мови (Перун, 2005). Водночас, редактори сайту постійно поповнювали онлайновий словник новими словами й тлумаченнями, зокрема, запропонованими користувачами словника на форумі порталу.

Згодом до тлумачень було додано граматичний словник (словоформи).

З 21 жовтня 2010 року по 24 червня 2011 року Словник.net не працював через юридичні проблеми,[2] позаяк права на ВТССУМ викупила російська компанія Abbyy. Словник частково відновив свою роботу 25 червня 2011 року — вже як суто правописний словник. В жовтні 2011 року онлайнову версію ВТССУМ опубліковано на мовному порталі Lingvo.ua. За мировою угодою між власниками Словник.net та Abbyy доменне ім'я slovnyk.net відійшло останній.[3] Портал Словник.net змінив назву на Словник.ua і, відповідно, домен — на slovnyk.ua.

На порталі також з'явилися «сервіси»: довідник з правопису імен та онлайнова транслітерація української мови латиницею.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. forum.slovnyk.ua Олег Дмитрієв
  2. http://slovnyk-net.livejournal.com/876.html
  3. При спробі зайти на сайт slovnyk.net здійснюється перенаправлення на сторінку lingvo.ua з наступним повідомленням: «Шановний користувачу Slovnyk.net!
    Протягом останнього року в роботі slovnyk.net відбувались перебої у зв'язку з кримінальною справою, порушеною за фактом незаконного використання в мережі інтернет Великого тлумачного словника сучасної української мови. Згідно з підписаною мировою угодою доменне ім'я «slovnyk.net» було передано компанії ABBYY».

Посилання[ред. | ред. код]