Відмінності між версіями «Собор святого Петра (Джаково)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 1: Рядок 1:
 
<!--місце для обожнювачів карток -->
 
<!--місце для обожнювачів карток -->
 
[[Файл:St. Peter's Cathedral, Dakovo.jpg|thumb|right]]
 
[[Файл:St. Peter's Cathedral, Dakovo.jpg|thumb|right]]
'''Собор святого Петра'''&nbsp;— [[католицизм|римо-католицький]] собор в місті [[Джаково]], [[Хорватія]]. [[Собор (храм)|Катедральний храм]] [[архідієцезія Джаково-Осієк|архідієцезії Джаково-Осієка]], пам'ятка архітектури. Один з семи хорватських соборів, що носять статус «малої базиліки».
+
'''Собор святого Петра'''&nbsp;— [[католицизм|римо-католицький]] собор в місті [[Джаково]], [[Хорватія]]. [[Собор (храм)|Катедральний храм]] [[архідієцезія Джаково-Осієк|архідієцезії Джаково-Осієка]], пам'ятка архітектури. Один з семи хорватських соборів, які мають статус «малої базиліки».
   
 
== Історія й архітектура ==
 
== Історія й архітектура ==

Версія за 11:41, 18 липня 2018

St. Peter's Cathedral, Dakovo.jpg

Собор святого Петра — римо-католицький собор в місті Джаково, Хорватія. Катедральний храм архідієцезії Джаково-Осієка, пам'ятка архітектури. Один з семи хорватських соборів, які мають статус «малої базиліки».

Історія й архітектура

Головний вівтар і ківорій

Собор побудований в 18661882 роках за часів архієпископа Йосипа Юрая Штросмайєра, видного діяча хорватського національного відродження, який був головним ініціатором будівництва нового собору в Джакові замість старої і скромної церкви. Архітекторами собору були віденські архітектори Карл Резнер та Фрідріх фон Шмідт. Собор тринефний, має в плані форму латинського хреста. Фрески з зображенням сцен зі Старого Завіту в головному нефі і сцен з життя Святого Петра у вівтарному просторі виконали римські художники Олександр Максиміліан, Лодовіко Зейц і Акілле Ансільоні.

Особливої уваги заслуговує високий 15-метровий ківорій над головним вівтарем, який спирається на 4 мармурові колони. З кожного боку ківорію у верхній його частині медальйони із зображеннями чотирьох латинських Отців Церкви: Амвросій Медіоланський, Ієронім, Аврелій Августин та Григорій Великий . Автор ківорію — Карл Резнер. В апсиді храму знаходиться кафедра єпископа з різьбленого дуба авторства Фрідріха фон Шмідта. У кафедру вправлено дерев'яне зображення Богородиці, виконане Пізанськими майстрами XIV століття і придбане Штросмайером в Італії.

В крипті собору — могила єпископа Штросмайєра. У 1993 році собор відвідував папа Іван-Павло II.

Собор оточує парк XIX століття, що визнаний ландшафтной пам'яткой і знаходиться під охороною. У парку знаходиться палац єпископа.

Посилання

Координати: 45°18′28″ пн. ш. 18°24′44″ сх. д. / 45.3077644823485° пн. ш. 18.4123080968857° сх. д. / 45.3077644823485; 18.4123080968857