Соліситор: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0.) #IABot (v2.0.8.6)
 
(Не показана 1 проміжна версія ще одного користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Соліситор''' ({{lang-en|solicitor}}) — категорія адвокатів у [[Велика Британія|Великій Британії]], що ведуть підготовку судових матеріалів для ведення справ [[баррістер]]ами — адвокатами вищого рангу.
'''Соліситор''' ({{lang-en|solicitor}}) — категорія адвокатів та адвокаток у [[Велика Британія|Великій Британії]], що ведуть підготовку судових матеріалів для ведення справ [[баррістер]]ами — адвокатами вищого рангу.


Соліситори також працюють [[юрисконсульт]]ами в різних організаціях і мають право вести судові справи в судах нижчих [[Інстанційність|інстанцій]] (магістратних судів графств і міст — графств).
Соліситори також працюють [[юрисконсульт]]ами в різних організаціях і мають право вести судові справи в судах нижчих [[Інстанційність|інстанцій]] (магістратних судів графств і міст — графств).
Рядок 6: Рядок 6:


== Джерела та література ==
== Джерела та література ==
* ''В. І. Шишкін''. [http://leksika.com.ua/18410413/legal/solisitor Соліситор] // {{Юридична енциклопедія}}
* ''В. І. Шишкін''. [http://leksika.com.ua/18410413/legal/solisitor Соліситор] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20161122221019/http://leksika.com.ua/18410413/legal/solisitor |date=22 листопада 2016 }} // {{Юридична енциклопедія}}


{{Бібліоінформація}}
{{Бібліоінформація}}

Поточна версія на 06:59, 29 березня 2022

Соліситор (англ. solicitor) — категорія адвокатів та адвокаток у Великій Британії, що ведуть підготовку судових матеріалів для ведення справ баррістерами — адвокатами вищого рангу.

Соліситори також працюють юрисконсультами в різних організаціях і мають право вести судові справи в судах нижчих інстанцій (магістратних судів графств і міст — графств).

Наявність двох категорій адвокатів не відповідає сучасній світовій практиці і пояснюється здебільшого історичними причинами, консерватизмом англійської судової системи, складністю ведення судових справ у країнах англо-саксонської системи права (необхідністю застосування значної кількості судових прецедентів і відсутністю суворої системи правових актів), а також небажанням баррістерів втрачати привілейоване становище і пов'язані з цим матеріальні вигоди.

Джерела та література[ред. | ред. код]