Відмінності між версіями «Соєвий соус»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (Вікіпосилання має ідентичний текст до пайпу і після)
Рядок 27: Рядок 27:
 
[[Категорія:Соуси]]
 
[[Категорія:Соуси]]
 
[[Категорія:Японські приправи]]
 
[[Категорія:Японські приправи]]
  +
[[Категорія:Ферментована їжа]]

Версія за 11:24, 6 серпня 2018

Пляшки соєвого соусу в Японії.

Со́євий со́ус (яп. 醤油, しょうゆ, сьою, [] помилка: {{lang-xx}}: немає тексту (допомога) 酱油 jiàng-yóu) — один з важливих компонентів азійської кухні, продукт бродіння (ферментації) соєвих бобів під комбінації кількох мікроорганізмів (бактерій роду Lactobacillus, грибків роду Aspergillus). Є рідиною дуже темного кольору з характерним різким запахом.

Короткі відомості

Для приготування соєвого соусу соєві боби відварюють у воді або на пару до м’якого стану, після чого їх змішують з борошном, приготованим з обсмажених ячмінних або пшеничних зерен. Після підсолювання отриману суміш піддають бродінню (ферментації) тривалістю від 40 днів до 2-3 років. Від терміну бродіння залежить насиченість кольору соусу. Готовий соус має сильні асептичні властивості і, як правило, не потребує консервантів навіть для тривалого зберігання.

Містить безліч мінеральних елементів, вітамінів і амінокислот. За рахунок похідних глютамінової кислоти має властивість яскраво підкреслювати смак страв. Є відомості, що соєвий соус має деякі антиоксидантні властивості.

Див. також

Джерела та література

Посилання