Відмінності між версіями «Книга Псалмів»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
== Авторство і призначення ==
ВірилосьЛюди вірили, що вони всі псалми були написані [[Давид]]ом, але на сьогодні вважають, що вони написані кількома авторами; деякі з них можуть датуватися раннім періодом Єврейської монархії. Псалми призначалися для співу з музичним супроводженням і вживалися в літургії у [[Єрусалимський Храм|Єрусалимському Храмі]]; вони надалі вживаються як і в громадському, так і приватному поклонінні євреями таі християнами. Більшість псалмів — вираження хвали таі поклоніння [[Бог]]у та Його ділам.
 
Псалтир вікамистоліттями уживали,використовували як шкільний підручник, читали над померлим, а також над хворим. Цитати з Псалтиря зустрічаютьсятрапляються вже в українській літературі з [[11 століття]] до найновіших часів. З Псалтиря у давнину ворожили, і текст так званого ''гадального Псалтиря'', у якому до кожного псалма було пояснення, що в певних обставинах псалми радять діяти, був знаний уже в [[11 століття|11 столітті]].
 
Псалми широко вживаються ув богослужінніюдаїзмі юдаїзмудля богослужіння. Також їх використовували найперші християнські спільноти ще до формування канону [[Новий Заповіт|Нового Заповіту]].
 
Широко вживається у богослужіннях християнських церков (також українських); для цього поділена на відповідні розділи — 20 кафизмів. Текст Псалтиря був у числі найдавніших перекладів на слов'янську мову за часів святих Кирила й Мефодія і поширився в Україні відразу після прийняття християнства. Дуже рано став тут відомий Псалтир з толкуванням («толковий») неясних місць та викладами, зазвичай проти [[іудаїзм|юдейської віри]].

Навігаційне меню

Особисті інструменти

Простори назв

Варіанти

Інструменти