Відмінності між версіями «III Всеукраїнський військовий з'їзд»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
{{пишу}}
[[Файл:3 viysk zyizd.jpg|міні|250пкс|Мітинг з нагоди 3-го військового з'їзду у Києві]]
'''III Всеукраїнський військовий з'їзд''' відбувся з [[2 листопада|2-го]] по [[12 листопада]] [[1917]] року в [[Київ|Києві]]. В роботі з'їзду прийняло участь близько 3-х тисяч делегатів з різних військових частин.
 
На з'їзді були представлені українські партії [[Українська партія соціалістів-революціонерів|есерів]] (найбільша фракція), соціал-демократів, інші партії та групи. До президії були обрані: від українських есерів - Д. Лебединець (голова з’їзду), Шаулко, Блонський, Чернець, від українських есдеків - Табурянський, Скнар (заступник голови), а також безпартійний Лорченко, соціал-федераліст Андрущенко, націонал-революціонер Коваленко.
Головував на з'їзді Д. Лебединець. З доповіддю на з'їзді виступили [[Грушевський Михайло Сергійович|М. Грушевський]], М. Ковалевський та інші<ref>[http://histpol.pl.ua/pages/content.php?page=616 Всеукраїнські військові з‘їзди]</ref>.
 
Після першого дня, за неповними даними, партійний склад 1000 делегатів, що прибули на з’їзд, був таким: 738 українських есерів, 111 українських есдеків, 24 соціаліста-федераліста, 22 самостійники, 13 націонал-революціонерів, 3 безпартійні соціалісти, 1 анархіст-індивідуаліст, 11 більшовиків, 90 безпартійних і 80 делегатів, чия приналежність
залишилася нез’ясованою. Згодом кількість делегатів зросла до 2,5 тис. чоловік<ref>[http://history.org.ua/JournALL/Preprint/1992/7.pdf ІСТОРІЇ УКРАЇНИ. Історичні зошити No 7, 1992 // О.Й.ЩУСЬ ВСЕУКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ З'ЇЗДИ]</ref>.
 
Головував на з'їзді Д. Лебединець. З доповіддю на з'їзді виступиливиступали [[Грушевський Михайло Сергійович|М. Грушевський]], [[Ковалевський Микола Миколайович|М. Ковалевський]] та інші<ref>[http://histpol.pl.ua/pages/content.php?page=616 Всеукраїнські військові з‘їзди]</ref>.
 
На з'їзді було ухвалено рішення "негайно проголосити повну незалежність України і приступити до створення Української армії»<ref>[http://gazeta.ua/ru/articles/history/_bolshevistskij-myatezh-v-kieve-pridushili-s-pomoschyu-yunkerov/464968 Большевистский мятеж в Киеве придушили с помощью юнкеров (рос.)]</ref>.

Навігаційне меню