Відмінності між версіями «Історичне дослідження»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
Додавання/виправлення дати для: Шаблон:Об'єднати; косметичні зміни
м (Додавання/виправлення дати для: Шаблон:Об'єднати; косметичні зміни)
{{mergeОб'єднати|Методологія історії|дата=березень 2011}}
'''Історичне дослідження''' базується на [[Історичне джерело |історичних джерелах]], з них [[історик]] черпає інформацію про [[минуле]], яку він інтерпретує, осмислює і на основі якої відтворює, реконструює (чи конструює) картину-[[образ]] минулого.
 
Історичне дослідження починається з виявлення джерел (евристика) з вибраної теми. Всі джерела, використовувані в історичних дослідженнях, можна розділити на два основних класи: [[Історія|історичні]] й [[Археологія|археологічні]]. У випадках, коли письмові джерела відсутні, використовують винятково археологічні джерела. Найважливішими історичними джерелами є письмові тексти - хроніки, документи, листи і т.п. - їх називають первинними історичними текстами.
 
== Джерела ==
* [http://libr.org.ua/book/219/3287.html <small>Історія України з давнини до початку XXI століття. Навчальний посібник / Авторський колектив: канд. іст. наук В.Т.Британ, канд. іст. наук О.Ю.Висоцький, О.В.Михайлюк, канд. іст. наук Н.Г.Мосюкова, канд. іст. наук Л.С.Підлісна. — Дніпропетровськ, 2007. — 170 с.</small>]
 
== Примітки ==
220 373

редагування

Навігаційне меню