Відмінності між версіями «Макбет (король Шотландії)»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
Малкольм перейняв владу, а помер [[1029]] за невизначених обставин. Його наступником став Ґілле Комґейн, котрий помер [[1032]] (або [[1031]]).
 
== Мормер іта вождь клану ==
Про причетність Макбета до цих смертей невідомонічого не відомо. Макбет одружився з удовою Ґілле Комґейна — Ґруох (''Gruoch ingen Boite meic Cináeda''), він усиновив її сина Лулаха (шотл. - ''Lulach'') від попереднього шлюбу. Лулах пізніше був королем Шотландії (з 15 серпня 1057 по 17 березня 1058). З 1032 року по 1057 рік він був мормером (правителем) Мореї. У 1039 - 1040 роках король Шотландії Дункан І невдало воював з Англією. Це викликало незадоволення вождів шотландських кланів. Макбет претендував на трон шотландських королів на який, на його думку, він мав більше прав. Дункан І пішов походом на Морею і загинув в битві під Бохнагованом (шотл. - Bothnagowan).
 
== Король ШтландіїШотландії ==
Після смерті Дункана І Доброго Макбет стає королем Шотландії. У 1045 році проти Макбета повстав аббат Крінан (батько Дункана), що був одночасно вождем клану Атолл, але був вбитий. Після цього влада Макбета стала незаперечною (нащадки Дункана втекли). У 1050 році Макбет здійснив паломництво до Риму, де прославився щедрими пожертвами. У 1052 році в англії відбувся антинорманський переворот - нормани, що були при дворі короля Едуарда Сповідника були вигнані і знайшли притулок при дворі короля Макбета. Це було використано Сівардом як привід для підтримки свого родича Малкольма - сина Дункана. У 1054 році війські Сіварда почали війну і розбили Макбета. Через три роки Макбет був вбитий в битві під Лумфаном біля Абердіна. Трон Успадкував його прийомний син Лулах, який ввійшов в історію як Лулах Дурень.
 
5699

редагувань

Навігаційне меню

Особисті інструменти

Простори назв

Варіанти

Інструменти