Раху (місячний вузол): відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
Немає опису редагування
Немає опису редагування
 
За [[Пурани|пуранічними]] переказами, під час ''Збовтання Молочного океану''<sup>[[:en:Samudra manthan|англ.]]</sup> між [[Дева|девами]] і [[асура]]ми завязалась битва за володіння одержаною при збитті океану [[Амрита|амритою]]. Коли асури заволоділи амритою, деви звернулись до [[Вішну]], який взяв подобу [[Могіні]] — дівчини надзвичайної краси. Асури були зачаровані її красою, і Могіні забрала в них амриту і роздала її девам, які змогли випити небесний напій. Один з асурів за іменем Рагу прийняв образ дева, щоб випити нектар нектара. Але [[Сур'я]] і [[Чандра]] впізнали самозванця і повідомили Могіні. Рагу почав пити амріту, але перед тим, як він проковтнув її, Могіні відрубала йому голову божественним диском [[Сударшан-чакра|сударшана-чакрою]]. І голова демона стала бессмертною і перетворилась в ґрагу Рагу, який, бажаючи помститись Сонцю і Місяцю, іноді ковтає їх, викликаючи [[Сонячне затемнення|сонячні]] і [[Місячне затемнення|Місячні затемнення]]. Тіло демона перетворилось в [[Кету]].
 
У гороскопі Раху і кету будуть діяти як господарі того знака , в якому вони розташовуються .
Багато текстів стверджують , що Раху може діяти подібно Сатурну , а Кету - Марсу .
Коли вплив Раху значно , вона може дати владу людині . Кету створює перешкоди і робить стримуючий вплив .У священній книзі сказано " Шані вад Раху ", що означає , що Раху має ті ж властивості , що й Сатурн і може викликати ті ж види порушень. Негативний вплив Раху на Місяць може привести до психічних і фізичних порушень . Зокрема Раху відповідає за отруєння , інтоксикацію , залежність , імпульсивна поведінка , занепокоєння , страхи , фобії , більшість психологічних і психіатричних порушень , кишкових глистів і укуси змій.
 
" Куджо вад Кету " означає , що Кету поводиться як Марс і може викликати тілесні ушкодження , нещасні випадки , порізи , рани , хірургічне втручання , жар , вірусні інфекції , кишкових глистів або хвороби , які важко розпізнати. Він також є основним покажчиком хвороб. Ці Грахи не мають фізичної прояви (не існують у фізичному світі) , є тільки математичні розрахунки їх досить сильного впливу на життя людей на нашій планеті.
Рухаючись по своїй орбіті в північному напрямку ( з півдня на північ) Місяць перетинає площину екліптики.
Ця точка називається Раху або Голова дракона. Через 180° свого руху по орбіті , вже в південному напрямку Місяць знову перетинає екліптику . Ця точка - Хвіст дракона або Кету .
Причина того , що цим унікальним точкам - Раху і Кету , - в яких відбувається перетин екліптики , приділяється так багато уваги в астрології в тому , що якщо Сонце це тіло , а Місяць - розум , то перетин цих двох точок просто не може не робити величезного впливу .
Раху і Кету щороку рухаються приблизно на 19,5 градусів. Тобто вони здійснюють один повний оборот навколо землі приблизно за 18 років і 6 місяців. Рух цих точок носить ретроградний характер.
 
==Міфологія==
 
Раху і кету , два Місячних вузла , - два найбільш грізних небесних тіла , родом з племені асурів . Раху особливо шкідливий для Місяця , а Кету - для Сонця.
Серед планет вони особливо жорстокі, а тому дуже важливо поклонятися їм постійно .
Беручи жертвопринесення , Раху стає милостивим , наповнює душу співчуттям і співчуттям , позбавляє від хвороб і страху перед зміями. Кету дарує відданим вищу мудрість .
Велемудрий Раху володіє конституцією вата. Він - відокремлена від тіла голова сина могутнього Вікпрачітті і його дружини Сімхікі , сестри Прахлада . Кету ж - це обезголовлене і розчленоване тіло , чиєю головою був Раху .
Зображення Раху в храмах прикрашає половинка місяця на відсіченою від тіла голові. Образ Кету тримає в руках меч і світильник.
Метал Раху - свинець , а камінь - агат . Кету ж керує землею , і камінь його - бірюза . Обидва вони - владики північно- західного напрямку .
Раху називають також Сварбхану , Радником асуров , Полутелим , Вічно гнівним , Змієм , гонителя небесних світил , Жахливим , навідні страх , Чорним , Владикою жаху , Могутнім , ікластими , Кровавоокім , святкують і толстобрюхого .
Кету також носить багато імен : Прикрашений гребенем , Прапороносець , Що стоїть на чолі , Димноглавий і Огидний .
 
Раху вважається хорошою планетою , що сприяє спокою у світі. Зазвичай вважають , що при сприятливому вплив він сприяє досягненню дуже хороших результатів . Але також Раху володіє безліччю характеристик Майї (ілюзії ) .
У сучасному світі Раху представляє комп'ютери і мас -медіа.
Дружні планети - Марс , Сатурн і Венера.
Ворожі - Сонце і Місяць , нейтральні - Меркурій.
Дорогоцінний камінь - гессонит .
Раху відповідають світло - жовтий і золотистий кольори .Раху більше характеризує мирські задоволення.
==Раху мантри==
*"Om Bhram Bhreem Bhroum Sah Rahave Namah", 18000 раз 40 днів.
6557

редагувань

Навігаційне меню