Відмінності між версіями «Тевфік Есенч»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
31 байт вилучено ,  15 років тому
м
нема опису редагування
м
Есенч народився у селі Хаджи-Осман у Туреччині; певний час він жив зі своїм дідом і бабкою, які спілкувалися убихською мовою.
 
Згодом його було обрано ''мухтаром'' (старостою) цього села; відпрацювавши строк своєї легіслатури, він одержав посаду у державній цивільнійпоштовій службі і уїхав доу [[Стамбул|СтамбулаСтамбулі]]. У СтамбуліТам він зустрівся з французьким лінгвістом [[Жорж Дюмізіль|Жоржем Дюмезілем]], разом з котрим взяв діяльну участь у роботі по вивченню і збереженню своєї мови, яка продовжувалася все його життя.
 
Обдарований чудовою пам’яттю і швидко зрозумівши мету, яку поставили перед ним вчені, він був головним джерелом відомостей не лише з убихської мови, а також з [[міфологія|міфології]], культури та звичаїв убихського народу. Він володів не тільки убихською, а також хакучинським діалектом [[Адигейська мова|адигейської]] мови, що дало вченим можливість провести важливі компаративні дослідження щодо цих двох представників північно-західної гілки північнокавказької сім’ї мов.
12 902

редагування

Навігаційне меню