Відмінності між версіями «Вулиця Боричів Тік»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
нема опису редагування
м Боричів Тік вулиця» перейменовано на «Вулиця Боричів Тік»: згідно ВП:ІС)
м
'''Боричів Тік'''  — одна з найдавніших [[вулиця|вулиць]] в [[Подільський район (Київ)|Подільському районі]] міста [[Київ]].
 
== Історична довідка ==
Про походження назви вулиці Боричів Тік існує декілька версій: за одною з них, вона виникла від урочища "«Борич"», що знаходилося на цьому місці; за іншою  — від назви гори "«Борич"» (тепер  — [[Андріївська гора]]). В історичній літературі згадується також [[воєвода]] Борич. Звідки  — Боричів Тік, тобто місце для обмолота [[хліб]]а. Назва "«тік"» виводиться також з слова "«потік" » — Боричів Тік  — Боричів ручай. Ще один варіант  — місце проживання збирача [[Податок|податків]]  "«борича"» ("«бируча"»).
 
Вулиця Боричів Тік по її сучасній лінії виникла після [[пожежа|пожежі]] [[Поділ|Подолу]] [[1811]] року, який знищив дерев'яну забудову і, за свідченнями очевидців та архівними документами, "«''превратил в пепел лучшую часть города''"». Вулиця була прокладена у зв'язку з переплануванням Подолу за проектом [[архітектор]]а В.Гесте. Поділ був поділений на прямокутні квартали сіткою прямих вулиць.
 
Вулиця пролягає від [[Боричів узвіз|Боричевого узвозу]] до вулиці Флорівської. Тут зберігся садибний характер малоповерхової післяпожежної забудови початку [[19 століття|ХІХ століття]], окремі будинки якої взято на державний облік та під охорону як пам'ятки містобудування та архітектури.
 
== Джерела ==
* [http://www.grad.kiev.ua/b-04.htm Василь Галайба. Фотоспомин: Київ, якого немає]
* [http://wek.kiev.ua/uk/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%87%D1%96%D0%B2_%D0%A2%D1%96%D0%BA_%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8FБоричів_Тік_вулиця Енциклопедія Києва: Вулиця Боричів Тік]
 
== Ресурси інтернетуІнтернету ==
* [http://kievgallery.com.ua/paint157.html Картина Віктора Семеняка "Боричів тік"]
* [http://test.interesniy.kiev.ua/new/objects/mesta/43 Мандрівка підгірною вуличкою Боричів Тік]
 
{{Kyiv-stub}}
[[Категорія:Вулиці Подільського району Києва]]
{{DEFAULTSORT:Боричів Тік}}

Навігаційне меню