Відмінності між версіями «Жалюзі»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
1 байт додано ,  4 роки тому
м
об'єднання подібних категорій за допомогою AWB
м (об'єднання подібних категорій за допомогою AWB)
Перські, або ті що складаються з планок.
Жалюзі виготовляються у вигляді планок, які зв'язані між собою таким чином, що вони можуть вільно обертатися, тим самим регулюючи рівень освітленості в приміщенні або повністю перешкоджаючи проникненню світла. Вертикальні жалюзі складаються з планок, виготовлених з просоченої тканини, пластмаси або дерева, а горизонтальні з металу, дерева, пластика. Вони прикріпляються до спеціального карниза. Для вертикальних жалюзі характерне кріплення до стелі або стіни. Горизонтальні жалюзі можна кріпити до стулки вікна, в отвір або в штапики. Також за допомогою горизонтальних і вертикальних жалюзі можна скерувати потік світла в потрібний напрям. Жалюзі дуже прості в управлінні та догляді.
 
=== Венеціанські (горизонтальні) ===
Завдяки системі максимального затемнення суттєво знижується кількість проникаючого в кімнату світла за рахунок додаткової пробивки планок-ламелей. Ширина планки горизонтальних жалюзі може варіюватися між 16 і 50 мм. Найпоширенішою шириною є 25 мм. Горизонтальні жалюзі також виготовляються з деревини або пресованого бамбуку. Жалюзі з таких планок зазвичай називаються дерев'яними або бамбуковими. Такі жалюзі були запатентовані Едвардом Береном у Лондоні 11 грудня 1769, але насправді жалюзі були винайдені ще в Японії набагато раніше. Вважається, що горизонтальні жалюзі почали свою подорож з Персії до Венеції. Незабаром після цього венеціанські торговці привезли жалюзі до Франції для забезпечення особистого комфорту. У Франції вони називалися «Ле Персіан». І вже в 1761 році Церква Св. Пітера у Філадельфії була оснащена жалюзі. Першим, хто почав продавати жалюзі в США, був Джон Вебстер, який представив їх обивателям в 1767 році. У 1787 жалюзі з'явилися в роботах відомого живописця Дж. Л. Лоуфрома. Після цього й інші художники починають писати картини із зображенням жалюзі.
В кінці XIX століття жалюзі отримали широке поширення в будівлях офісів з метою регулювання потоку світла.
На початку XX століття жалюзі набувають поширення в офісних приміщеннях. Масштабне використання жалюзі відзначається в США: замість штор і завіс жалюзі кріпили на вікнах і перегородках RCA центру в Нью-Йорку в 1937 році. Найбільші замовлення відносно жалюзі вироблялися компанією Burlington Venetian Blind Co, яка поставляла жалюзі для вікон Empire State Building в Нью-Йорку.
 
=== Вертикальні жалюзі ===
* [[Жалюзійний знепилювач]]
* [[Ролети]]
 
* [[Пасивне охолодження]]
* [[Кулер]]
 
[[Категорія:Побутова техніка]]
[[Категорія:ПристроїОбладнання]]
[[Категорія:Деталі машин]]
[[Категорія:Вентиляція]]
203 137

редагувань

Навігаційне меню