Вілла «Діва»: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м (Забираю зайві теги <nowiki/>)
Розквіт вілли припав на початок ХХ століття та часи [[Перша світова війна|Першої світової війни]], коли велика кількість ранених та травмованих російських офіцерів були спрямовані до Криму, щоби поправити їхнє здоров'я. Контраст між лихом війни та відпочинком в поєднанні з цілющими властивостями [[Кримські гори|Кримських гір]] та моря популяризував Новий Сімеїз, як серед знаті так і простих [[Росіяни|росіян]]. Власники маєтків радо віддавали свої будівлі під пансіони для військових (хто з [[Патріотизм|патріотичних]] мотивів, а хто і з [[Фінанси|фінансових]]), хоч частина з них так і не виживала<ref>[http://evpatoriya-history.info/book/lutsuk-oleg-nabereznaja.php#/0 Перша світова війна сприяла зростанню популярності міста як курорту та залученню інвестицій для його розвитку. По знову відкритій залізниці (1915) везуть до Євпаторії на лікування поранених офіцерів і нижніх чинів. Громадянська війна, за існуючим тоді висловом, перетворила Крим на всеросійське кладовище]</ref>. Через військові дії, які охопили всю [[Європа|Європу]], російські вельможі не мали змоги їздити на відпочинок до [[Італія|Італії]], [[Франція|Франції]], [[Балкан]], тому Крим став для них чи не єдиною місциною для мандрів, а ще до того, про перші вілли Сімеїзу заговорили в Росії. Побудована однією з перших, «Діва» приваблювала гостей та мандрівників:
{{цитата|
:''Майже всі дачі Нового Сімеїзу з теплими сонячними кімнатами і балконами з прекрасним видом на море, гори і скелі. Стіл, найрізноманітніший за якістю, від кухарського до домашнього, можна мати за 9&nbsp;— 10 рублів блюдостраву на місяць. На деяких дачах є хороші, що користуються заслуженою популярністю, пансіони. Пансіон&nbsp;— сніданок з 2-х страв, обід з 3-х страв 45 рублів в місяць; повний пансіон&nbsp;— 55&nbsp;— 60 рублів у місяць. Між Алупкою і Новим Сімеїзом (через Старий Сімеїз) курсує по 2&nbsp;— 3 рази на день постійний мальпост по 25 копійок за місце. Крім того, невеликі пароплави підтримують сполучення між Сімеїзом, Алупкою і Ялтою по 2&nbsp;— 3 рази на день. Завжди можна дістати автомобіль, екіпажі, верхових коней і човни. Облаштовані морські та прісні ванни. Є бібліотека, аптека, постійний лікар. У Новому Сімеїзі з успіхом застосовується крім кліматичного лікування повітрям, озонованим рясними зарослями диких кипарисів і багаторічних ялівців,&nbsp;— лікування морськими ваннами і купанням, сонячними ваннами, масажем, виноградом і (взимку) стерилізованим виноградним соком. Перевага Нового Сімеїзу&nbsp;— відсутність всієї тієї метушні, штовханини і шуму, які роблять нестерпними чимало курортних місць. Він скромно відсунувся вбік від метушливої смуги, щоб дати своїм приїжджим тишу, спокій, відпочинок без розгулу ресторанного життя, без грубості міської черні, без марнославства й манірності так званих модних курортів''<ref>[http://krymology.info/index.php/%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C_%D0%BF%D0%BE_%D0%9A%D1%80%D1%8B%D0%BC%D1%83_%28%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B8%D1%87%29 З книжки-путівника ''Григорія Москвича'' «Путеводитель по Крыму». Путівник, «Редакция "Путеводителей"», 1911р]</ref>}}
 
Місцеві власники користалися виниклою ситуацією в країні, вілли Сімеїзу були заповнені, земля подорожчала в кілька разів, налагоджувалася [[інфраструктура]] та розвивалися міста, до селища потягнулися відомі в країні багачі, які вважали ці вілли вдалим вкладенням капіталу, одним з них був власник маєтку Карпівка (неподалік Сімеїзу)&nbsp;— М.І Карпов, який і викупив «Діву» у Кузьменків (які тепер мали вільні кошти для розбудови своєї нової ділянки). Землевласник Карпов володів віллою недовго, вже в [[1916 рік|1916]] році вона була продана смоленському купцю І-ї гільдії<ref>[http://smolforum.com/threads/%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0-%D0%B8-%D0%B8%D1%85-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%86%D1%8B.49308/page-3#post-1741143 Про купця Дмитра Віталійовича Кувшинникова]</ref> Дмитру Віталійовичу Кувшинникову, відомому на [[Смоленськ|Смоленщині]], який, розбагатівши на військових підрядах, понадіявся вкласти свій капітал в курорт Новий Сімеїз. Всі плани нових та старих власників вілл перекреслили [[Жовтневий переворот (1917)|революційні часи]] та [[громадянська війна в Росії]].

Навігаційне меню