Ясла (заклад): відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жодних змін в розмірі ,  5 років тому
→‎В Україні: правопис
м (оформлення)
(→‎В Україні: правопис)
У [[Російська імперія|Російській імперії]] перші заклади по догляду за дітьми з'явилися у 1845 році: їх відкрила в Петербурзі [[Барятинська Єлизавета Дмитрівна|княгиня Барятинська]] для дітей всіх станів і віросповідань на безкоштовній основі (поява перших ясел на селі датується 1896 р.). До кінця 1880-х офіційно зареєстрованих ясел в Російській імперії було небагато: на думку [[Селіванов Олександр Федорович|О. Ф. Селіванова]], на початку ХХ ст. при фабриках діяло не більш ніж 50 ясел, а всіх типів ясел — не більш ніж 200. Це стосується, проте, лише офіційних закладів, насправді ясел було набагато більше. Так, на селі існували «малі ясла», де стара жінка брала під свій нагляд дітей 4-6 років під час роботи батьків.
 
На території України одними з перших закладів для немовлят були ясла в [[Харків|Харкові]] на [[Москалівська вулиця|Москалівській вулиці]], відкриті 29 січня 1889 р. у пам'ять [[Аварія імператорського потяга|врятування царської родини під станцією БоркиБірки 17 жовтня 1888 р.]] Заклад, що офіційно називався «Ясла», був створений за ініціативою та коштом дружини харківського міського голови Марії Миколаївни Фесенко, призначався для дітей з бідних сімей.
 
Масове поширення ясел і дитячих садків пов'язане з першими роками [[Радянська влада|радянської влади]]. Жінки-робітниці могли здати немовля під піклування на весь робочий день, оскільки [[відпустка по вагітності та пологах]] була вельми нетривалою. На 1940 рік у [[СРСР]] налічувалося близько 781 тисяч ясельних місць, а на 1977 р. — понад 3 мільйонів. Були 4 вікові групи: для грудних дітей (до 9 міс.), «повзункова група» (від 9 до 14 міс.), середня група (від 14 до 24 міс.) і старша група (від 2 до 3 років).

Навігаційне меню