Відмінності між версіями «Сулейман ібн Кутулмиш»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
правопис
(стиль, правопис)
(правопис)
Водночас він проводив лагідну політику щодо сільського грецького населення, оскільки під час походів воно стало масово переселятися до прибережних міст, які ще контролювала Візантія. Розглядаючи сільське господарство як основу економіки своєї держави Сулейман не бажав знелюднення земель, оскільки тюрки, що з ним прийшли були ще переважно кочівниками. Сулейман впровадив аграрну політику, одержавши довіру візантійського сільського населення, через зменшення податків і поліпшення соціального стану, а також релігійну терпимість.
 
У 1083 році розпочалася війна з Візантійською імперією. На той час новим її правителем став [[Олексій I Комнін|Олексій I]]. В ній Сулейман зазнав невдачі й вимушенвимушений був віддати імперії місто нікомедіюНікомедію. Разом встановив мирні стосунки з Олексієм I, якого визнав своїм сюзереном. Як васала Візантії сулейманСулейман захопив Каппадокію, потім місто Іконій з областю, вдерся до Вірменської Кілікії.
 
У 1084 році виступив у похід на схід, залишивши намісником [[Абу'л-Касім]]а. Спочатку вдалося захопити північну Сирією з Алеппо та Едессою, у 1085 році захоплено і пограбовано Антіохію. Втім Сулейман стикнувся з амбіціями іншого представника династії Сельджукидів — [[Тутуш I|Тутуша ібн Алп Арслана]], який у вирішальній битві 1086 року поблизу Антоіхії завдав ніщивної поразки війську Сулеймана, який загинув у бою. після цього Конійський (Румський) султанат поринув у протистояння за владу до 1092 року, коли одноосібним султаном став [[Килич-Арслан I]].

Навігаційне меню