Аль-Касім аль-Мамун: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
правопис
Немає опису редагування
(правопис)
| герб =
}}
'''Аль-Касім аль-Мамун''' (*[[965]] —[[1035]]) — 8-й [[халіф]] [[Кордовський халіфат|Кордови]] у 1018—1021 та 1022—1023 роках.
 
== Життєпис ==
Із самого початку намагався позбутися залежності від берберських військовиків, налагодити співпрацю з арабською шляхтою. Частково це здалося здійснити. Втім серед берберів почало ширитися невдоволення. У 1019 році Мунзір аль-Мансур, валі Сарагоси, зумів відокремитися, заснувавши династію Туджибітів.
 
Цим вирішив скористатися Ях'я, син Алі ібн Хаммуд ан-Насира, валі Сеути. Останній висадився у Малазі. Спроба халіфа аль-Касіма організувати відсіч виявилася невдалою, оскільки військовики та знать виступили проти нього. В підсумку у 1021 році аль-Касім аль-Мамун вимушенвимушений був зректися влади на користь небожа. Слідом за цим віддалився до Севільї.
 
Наприкінці 1022 року після повалення халіфа Ях'я ібн Алі аль-Муталі, бербери запросили на трон аль-Мамуна. аль-Касім, намагаючись зберегти владу, став усіляко потурати берберам, що викликало невдоволення населення Кордови, що повстало через декілька місяців. Повсталих підтримали представники поваленої династії Омейядів.

Навігаційне меню