Відмінності між версіями «Forth»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
51 байт додано ,  3 роки тому
м
оформлення, правопис
м (оформлення, правопис)
 
== Історія ==
Мова программування Forth була створена Чарльзом Муром наприкінці 1960-х - — початку 1970-х років. Перша реалізація мови Forth з’явиласяз'явилася у 1971 році, під час роботи Мура в Національній радіоастрономічній обсерваторії.
 
Нова мова була прийнята як основна в [[Американське астрономічне товариство|Американському астрономічному товаристві]]. Чарльз Мур та його коллега Елізабет Ратер заснували компанію FORTH, Inc і на протязі десятиліття портували мову на різні платформи.
 
Наприкінці 1970-х років, програмісти, що були зацікавлені у ровитку мови, створили FORTH Interest Group (FIG). Ця група розробила концепцію FIG Forth Model, що являє собою загальнодоступну форт-систему і може бути легко перенесена на популярні комп’тернікомп'ютерні архітектури. Часто цю систему розлядають як перший неофіційний стандарт мови.
 
== Особливості ==
 
== Реалізація ==
Завдяки простоті віртуальній машині Форта, відсутності еталонної реалізації існує безліч втілень цієї мови майже для всіх платформ ([[POSIX|POSIX]], [[Microsoft Windows]], [[Mac OS X]]), а також [[Вбудована_система|вбудованих систем]].
 
* [[Bashforth]]
* [[Open Firmware]] — [[Завантаження_операційної_системи|завантажувальник]] та [[BIOS]] стандарт, заснований на ANS Forth.
* [[SP-Forth]]&nbsp;— транслятор та компілятор для середовищ Windows та Linux. Має повну підтримку вимог стандарту ANS'94, оптимізуючий компілятор та численні бібліотеки<ref>http://spf.sourceforge.net/</ref>.
* [[51-FORTH]]&nbsp;— реалізація для мікроконтролера Intel 8051.
 
== ДивисьДив. також ==
 
=== Діалекти ===
== Джерела ==
* ''Баранов С. Н., Ноздрунов Н. Р.'' Язык Форт и его реализации.&nbsp;— Л.: Машиностроение. Ленинградское отделение, 1988.&nbsp;— 157&nbsp;с., ил. ISBN 5-217-00324-3
* ''Лео Броуди'' Начальный курс программирования на языке Форт -&nbsp;— Перевод с английского В.&nbsp;А. &nbsp;Кондратенко Под редакцией Б.&nbsp;А. &nbsp;Кацева, В.&nbsp;А. &nbsp;Кириллина Предисловие И.&nbsp;В. &nbsp;Романовского -&nbsp;— М. "«ФИНАНСЫ И СТАТИСТИКА"», 1990
 
== Посилання ==
* [http://www.dataman.ro/dforth/ Delta Forth .NET], Forth компілятор для платформи [[.NET]], [[Mono]]
 
{{Compu-lang-stub}}
{{Мови програмування}}
 
[[Категорія:Сімейство_мов_програмування_Forth]]
[[Категорія:Системні мови програмування]]
 
{{Compu-lang-stub}}

Навігаційне меню