Відмінності між версіями «Історичне дослідження»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скасування редагування № 28421928 користувача 62.122.204.43 (обговорення)
(Скасування редагування № 28379225 користувача 188.163.9.42 (обговорення))
Мітка: Скасування
(Скасування редагування № 28421928 користувача 62.122.204.43 (обговорення))
Мітка: Скасування
 
Історичне дослідження починається з виявлення джерел (евристика) з вибраної теми. Всі джерела, використовувані в історичних дослідженнях, можна розділити на два основних класи: [[Історія|історичні]] й [[Археологія|археологічні]]. У випадках, коли письмові джерела відсутні, використовують винятково археологічні джерела. Найважливішими історичними джерелами є письмові тексти — хроніки, документи, листи, тощо. — їх називають первинними історичними текстами.
 
Привіт я Вероніка
Історичні джерела виступають як свідчення, відображення, образи, сліди минулого, використання яких послуговується для реконструкції історичного минулого. У ході такої реконструкції виникають історичні праці — їх називають вторинними історичними текстами (або історіографією).
 
Приступаючи до дослідження джерел, історик повинен знати історичну обстановку, своєрідність мислення і особливості передачі інформації в епоху, що вивчається, володіти спеціальними знаннями, необхідними для роботи з документами вибраного періоду (наприклад, для епохи феодалізму — знання [[палеографія|палеографії]], історичної граматики і ін.).it's corona time😁
 
Визначення достовірності джерела складається з вирішення трьох завдань: встановлення тексту, інтерпретація джерела і вивчення його походження.

Навігаційне меню