Паньківщина: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
Немає опису редагування
Немає опису редагування
'''Паньківщина''' - поселення у долині Либеді, пізінше — частина Нової Забудови.
 
Пролягає між вулицями Тарасівською, Толстого і залізницею. Назва — від власників цих земель у [[1516]] — [[1570]] Паньковичів або Панькевичів (відомі, зокрема, намісник київ. митрополита Василь Панькович і його син Максим). Згодом П. до [[1786]] належала Софійському монастирю. Сучасне планування і назви вулиць — з [[1836]], тоді ж прокладено вул. Паньківську. Збереглося багато споруд 19 — поч. 20 ст. Імовірно, Паньковнчі мали володіння і на лівому березі Дніпра, де в 1-й пол. 17 століття також існувала Паньківщина. (дивись статтю [[Позняки]]).
 
Імовірно, Паньковнчі мали володіння і на лівому березі Дніпра, де в 1-й пол. 17 століття також існувала Паньківщина. (дивись статтю [[Позняки]]).
 
У 19 - напочатку 20 сторіччя була також відома як Латинський квартал через велику кількість сутдентського населення, що селилися неподалік Київського університету. На розі Паньківської та Микільсько-Слобідської знаходився будинок Михайла Грушевського, зруйнований артилерійським обстрілом з бронепоїзда під час наступу більшовиків на Київ. Зберігся флігель, у якому зараз розташований його музей.
 
{{Kyiv-stub}}
Анонімний користувач

Навігаційне меню