Відмінності між версіями «Нова Градишка»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
167 байтів додано ,  10 років тому
Нова-Градішка займає дуже вигідне географічне положення. Автотраса A3 та пожвавлена залізнична лінія [[Загреб]]–[[Белград]] створюють поблизу [[Міжнародні транспортні коридори|Пан-європейський транспортний коридор]] № 10. Звідси також є можливість дістатися до [[Пожега|Пожеги]], [[Славонський Брод|Славонського Броду]], [[Новска]] та до поблизького кордону з [[Боснія і Герцеговина|Боснією і Герцеговиною]].
== Історія ==
Нова-Градішка часто йменується «наймолодшим містом у Хорватії». Засноване в [[1748]] році як солдатське поселення прикордонного гарнізону №8. Прикордонне[[Військова границя|Військової границі]] часів [[Австро-Угорщина|Австро-Угорської імперії]], прикордонне поселення спершу було названо іменем першого полководця Фрідріха Шмідта — ''Фрідріхсдорф''. У [[1750]] році поселення було перейменовано на Нова Градішка. Місто з військового гарнізону дуже швидко переросло в осередок шовківництва, а потім і в торговельно-ремісничий центр. Місто прикрашає [[бароко]]вий історичний центр. Воно названо на противагу фортеці початку [[Нова історія|нової доби]] ''Стара Градішка'', розташованої приблизно за 20 км на північний захід на північному березі Сави біля прикордонного переходу до [[Боснія і Герцеговина|Боснії і Герцеговини]], на території якої, якраз навпроти, розкинулося місто ''Градішка''.
 
== Економіка ==
Нова-Градішка входила до числа перших електрифікованих міст у Хорватії. З експортно-орієнтованих виробництв у місті слід виділити підприємство меблевої промисловості, чия продукція під маркою ''Степан Секулич'' продається в багатьох європейських країнах. Крім того, високо розвиненою галуззю є сільське господарство, яке, приміром, виробляє [[солод]] для бельгійських пивоварень. Через спустошення, заподіяні [[Югославські війни|війнами в Югославії]], рівень безробіття залишається дуже високим. У зв'язку з війнами в місті більше нема металургійної промисловості (колись найбільший роботодавець). Заводи, що нині працюють, у порівнянні з колишніми є тільки тінню себе самих. Сьогодні існує лише частинами деревна промисловість, а нещодавно до неї долучилося пивоварство. Тому успішно просувається велика ініціатива промислового парку.

Навігаційне меню