Фердинанд I Кобург: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
Немає опису редагування
Немає опису редагування
* Царська ентомологічна станція;
* Чорноморська біологічна станція з акваріумом (м. Варна);
* Мережа державних дослідних рільничих господарств (у Софії, Русе, Садово, ПлевенПлевені, ВрацаВраці - всього 5 установ).
 
{{text|Царські наукові інститути розвивалися під прямим контролем Фердинанда. Для їх організації та утвердження як наукових центрів залучає фахівців з-за кордону. Основне завдання, яке поставив перед ними, всебічне дослідження земель Болгарії в природознавчому відношенні. ...Цар Фердинанд не є фундатором, ані піонером у наукових починаннях болгар, але робив усе можливе для їх планомірного та правильного розвитку}}<ref>Доцент Жоро Цветков. "Освітня та культурна справа в Болгарії під керівництвом князя і царя Фердинанда І". Стаття в ювілейному збірнику "Модернизацията на нова България и цар Фердинанд І", Софія, 2011. (болг.)</ref>.
 
За заслуги перед Софійським університетом (сприяв відкриттю медичного факультету, а також розвитку міжгалузевих досліджень) одна з вулиць поруч із ним названа іменем Царя Фердинанда. Перейменована після приходу до влади комуністичних угруповань.
Анонімний користувач

Навігаційне меню