Спиридон (Головастов)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Єпископ Спиридон (Головастов)
День-памяті-князя-Ігоря-33 (28007356797).jpg
Єпископ Спиридон (Головастов)
Єпископ Добропільський, вікарій Горлівської єпархії
з 25 травня 2018
Церква: Російська православна церква (Московський патріархат)
Попередник: новостворена вікарна єпархія
 
Альма-матер: Одеська духовна семінарія
Тезоіменитство: 25 грудня
Ім'я при народженні: Головастов Сергій Миколайович
Народження: 24 квітня 1975(1975-04-24) (44 роки)
м. Дніпропетровськ (нині – м.Дніпро) Українська РСР, СРСР
Священство: 30 вересня 1993
Чернецтво: 16 серпня 1996
Єп. хіротонія: 17 червня 2018

Єпископ Спиридон (в миру — Сергій Миколайович Головастов ; нар. 24 квітня 1975 року) — архієрей Української православної церкви (Московського патріархату), єпископ Добропільський, вікарій Горлівської єпархії.

Тезоіменитство — 25 грудня (12 грудня за старим стилем в день пам'яті свт. Спиридона Тримифунтського).

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 24 квітня 1975 року в місті Дніпропетровську (зараз — Дніпро). У тому ж році родина переїхала у м. Димитров (нині — Мирноград). У 1992 році закінчив середню школу і поступив в Одеську духовну семінарію.

17 вересня 1993 року єпископом Донецьким і Слов'янським Іполитом висвячений у сан диякона, а 30 вересня того ж року — в сан священика і направлений на служіння в Свято-Миколаївський храм міста Красноармійська (нині — Покровськ) Донецької області. З 23 березня 1994 року служив також і у Свято-Покровському храмі с. Гришине Красноармійського району Донецької області.

16 серпня 1996 року був пострижений у чернецтво в Свято-Успенській Святогірській Лаврі намісником архімандритом Арсенієм (Яковенком) з ім'ям Спиридон на честь святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського.

В 1997 році після академічної відпустки закінчив Одеську духовну семінарію.

4 лютого 2000 року призначений настоятелем Свято-Димитрівського храму міста Димитрова (нині — Мирноград). 24 квітня 2002 року возведений у сан ігумена. 1 грудня 2006 року призначений благочинним Димитровського (Мирноградского) округу. 20 серпня 2007 року возведений в сан архімандрита. 3 квітня 2008 року призначений духівником Свято-Сергіївського жіночого монастиря УПЦ (МП) села Сергіївка Слов'янського району Донецької області. 14 квітня 2011 року обраний головою єпархіального церковного суду Горлівської єпархії УПЦ (МП). 11 жовтня 2012 року призначений настоятелем Свято-Вікторівського храму міста Димитрова, виконував також обов'язки благочинного.

Рішенням Синоду УПЦ (МП) від 25 травня 2018 року обраний єпископом Добропільським, вікарієм Горлівської єпархії[1]. Наречений на єпископа 16 червня 2018 року в київському Пантелеймонівському монастирі у Феофанії. Хіротонізований 17 червня того ж року, за Божественною літургією в київській Покровської Голосіївської пустині. Богослужіння очолив митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Йому співсужили митрополити Кишинівський і всієї Молдови Володимир (Кантарян), Донецький і Маріупольський Іларіон (Шукало), Вишгородський і Чорнобильський Павел (Лебідь), Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук), Овруцький і Коростенський Віссаріон (Стретович), Почаївський Володимир (Мороз), Горлівський і Слов’янський Митрофан (Нікітін), Ізюмський і Куп’янський Єлисей (Іванов), архієпископи Краснолиманський Аліпій (Погребняк), Макіївський Варнава (Філатов), Ровеньківський і Свердловський Пантелеймон (Поворознюк), єпископи Єдинецький і Бричанський Никодим (Вулпе)[ru] (Молдовська православна церква), Фастівський Даміан (Давидов), Васильківський Миколай (Почтовий), Гостомельський Тихон (Софійчук), Баришівський Віктор (Коцаба), Білогородський Сильвестр (Стойчев) та Ворзельський Ісаакій (Андроник) - настоятель обителі [2].

22 червня 2018 року був внесений до бази даних Центру «Миротворець» за антиукраїнську пропаганду, поширення кремлівської пропаганди у вигляді т.зв. «Русского мира» та співпрацю з терористичною організацією ДНР [3].

Церковні нагороди[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]