Список другорядних персонажів Футурами

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
У цій статті перелічено другорядних персонажів серіалу «Футурама», що належать до людської раси. Другорядних персонажів-роботів див. у статті Список другорядних роботів Футурами. Другорядних персонажів-інопланетян див. у статті Список другорядних інопланетних персонажів Футурами.

Другоря́дні персона́жі-лю́ди телевізі́йного серіа́лу «Футура́ма»:

Голови відомих людей[ред. | ред. код]

Річард Ніксон
Альберт Ґор
Люсі Ліу

Згідно з серією «A Big Piece of Garbage», технологію збереження людських голів живими у банках з рідиною (із зупиненням процесу старіння) було винайдено Роном Попілом (відомим американським винахідником) — його голова також зберігається у банці. Цей часто повторюваний жарт дозволяє авторам «Футурами» вводити в сюжети серій відомі персоналії з ХХ-го і XXI-го століть. Вже в першій серії Фрай і Бендер потрапляють до «Музею голів», де зустрічають голову Леонарда Німоя. У цій сцені також можна бачити банки з головами інших відомих осіб, включно з одним із творців серіалу Метом Ґрейнінґом. На стенді з написом «ПРЕЗИДЕНТИ США» представлено голови 22-х президентів Сполучених Штатів Америки: від Джорджа Вашингтона до Білла Клінтона. Це демонструє (хоча не пояснює) той факт, що збереження голів людей, які померли ще до винайдення цієї технології, також є можливим.

Нижче перелічено голови відомих персоналій, які відіграли помітну роль у серіалі:

  • Річард Ніксон (озвучка: Біллі Вест; укр. озвучка: Ігор Рода, Євген Малуха) — вперше з'являється у пілотній серії, де Фрай випадково збиває його банку з полиці у музеї. Пізніше, в серії, «A Head in the Polls» голова Ніксона з'являється знов, щоби розпочати заново політичну кар'єру і домогтися обрання президентом Землі. В амплуа президента голова Ніксона з'являтиметься і в наступних серіях.
  • Альберт Ґор (озвучка: Ал Ґор; укр. озвучка: Микола Карцев) — перший імператор Місяця, «винахідник довкілля» (натяк на хибно приписуване Ґорові твердження про те, що він «винайшов Інтернет»), автор книги «Земля балансує» (а також її популярнішої версії «Гаррі Поттер і Збалансована Земля»), в якій пояснюється, як захищати Землю від глобального потепління і злих чаклунів. Реальний Ал Ґор називає «Футураму» своїм улюбленим телешоу, а його дочка Крістін Ґор К'юзак навіть написала сценарії кількох серій.
  • Люсі Лью (озвучка: Люсі Лю; укр. озвучка: Ганна Левченко) — вперше з'являється як захоплена в полон Інтернет-компанією «Kidnappster.com», що пропонує особистості відомих людей для скачування і завантаження на «чистих роботів» (серія «I Dated a Robot»). Пізніше закохується в Бендера.

Вихованці Коржопільського сиротонаріуму[ред. | ред. код]

(зліва направо) Альберт, Ніна, Саллі

Сироти з Коржопільського сиротонаріуму, де провела своє дитинство Ліла. Вперше з'являються в серії «The Cyber House Rules». Бендер на нетривалий час всиновлює дванадцятьох із них, спокусившись на щедру матеріальну допомогу від уряду. Пізніше сироти епізодично з'являються в інших серіях, найчастіше — троє з них: Альберт, Ніна і Саллі.

Єнсі Фрай-старший.[ред. | ред. код]

(озвучка: Джон Дімаджіо) — батько, а також син Філіпа Фрая (оскільки той є своїм власним дідусем), і батько Єнсі Фрая-молодшого. В епізодах-спогадах представлений як людина, що надто переймається холодною війною та «проблемою 2000-го року». Коли Фрай зникає без вісті, Єнсі-старший швидко припиняє його пошуки, вважаючи їх марною тратою грошей платників податків.

Єнсі Фрай-молодший[ред. | ред. код]

Єнсі Фрай-молодший

(озвучка: Том Кенні) — народився 1971 року,зараз має 30 років. Старший брат (а також онук) Філіпа Фрая, батько Філіпа Фрая-другого. Сцени-спогади у серії «The Luck of the Fryrish» ілюструють запекле суперництво, що існувало між братами, зокрема у баскетболі та брейкденсі. Після зникнення Філіпа у новорічну ніч 1999 року Єнсі знаходить чарівну конюшину з сімома листками, яка приносила Філіпові успіх. Конюшину Єнсі передає у спадок своєму синові — Філіпу Фраю-другому, названому на честь зниклого брата, за яким Янсі сумує все своє життя — і це також приносить йому великі успіхи.

Лінда[ред. | ред. код]

Лінда

(озвучка: Тресс Макнілл; укр. озвучка: Ганна Левченко) — одна з двох ведучих програми новин на каналі «√2».На вигляд має 32-39 років Її колега, іншопланетянин Морбо, відомий постійними проявами ненависті до людства та кровожерними закликами до його знищення. Лінда зустрічає ці жорстокі та садистичні коментарі як дотепи, її щирий сміх можна трактувати і як повагу до плюралізму думок у Всесвіті, і як певну недалекоглядність. В будь-якому випадку саме такий тандем ведучих може завоювати симпатії якомога більшої кількості глядачів.

Хетті Макдуґал[ред. | ред. код]

Хетті Макдуґал

(озвучка: Тресс Макнілл; укр. озвучка: Ганна Левченко) пані похилого віку, яка часто трапляєтьтся в серіалі в різноманітних ситуаціях. Мешкає в Новому Нью-Йорку, тримає велику кількість котів. Її одяг повсякчас складається з рожевого нічного халату і пари капців.

Хетті виступає в ролі господарки квартири Фрая і Бендера в серії «I, Roommate»; користується сексуальними послугами безробітного Кіфа Кумкала («Brannigan Begin Again»); її грабує Бендер разом із бандою роботів («Xmas Story»), забравши в неї ялинку, прикрашену капцями, весільні фотографії та дві урни з прахом колишніх чоловіків; вона є власницею однієї акції «Міжпланетного експреса» («Future Stock»), і саме її голос виявляється вирішальним у виборах нового директора; у серії «A Flight to Remember» вона недовгий час зустрічається з професором Фарнсвортом; тощо.

Мішель[ред. | ред. код]

Мішель

(озвучка: Кет Сусі, Сара Сілверман) — дівчина Фрая з XX століття. Перша поява — в пілотній серії, де вона розриває стосунки з Фраєм напередодні Нового Року, безпосередньо перед тим, як Фрай доставляє піцу до кріогенної лабораторії, що стає початком його пригод. Після кількох років, проведених із чоловіком, заради якого вона покинула Фрая, Мішель вирішує піддати себе заморожуванню на 1000 років (втім, не знаючи, що сталося з Фраєм насправді) (серія «The Cryonic Woman»). Знов зустрівши Фрая, та відновивши стосунки з ним, Мішель, проте, стикається з труднощами щодо адаптації до реалій ХХХІ століття. Зрештою вона остаточно кидає Фрая і сходиться з Полі Шором — комедійним актором з XX століття, який також перебував у кріогенній камері.

Містер Пануччі[ред. | ред. код]

Містер Пануччі

(озвучка: Джон Дімаджіо) — власник Нью-Йоркського ресторанчику «Піца Пануччі», в якому Фрай працював у ХХ столітті.Йому 46-55 років. Відрізняється дуже недбалим ставленням до гігієни. На коробках з його піцою надруковано гасло «Не давайте на чай посильному».

Мер К. Ренделл Пупенмайер[ред. | ред. код]

Мер Пупенмайер

(озвучка: Девід Герман) — мер міста Новий Нью-Йорк, з'являється в низці серій, здебільшого в ситуаціях, коли місту загрожує серйозна небезпека (наприклад в серії «A Big Piece of Garbage»).

Морган Проктор[ред. | ред. код]

Морган Проктор

(озвучка: Нора Данн; укр. озвучка: Ганна Левченко) — службовець 19-го рангу з Центру бюрократії, що здійснює інспекцію офісу «Міжпланетного експреса» і тимчасово займає посаду Гермеса у серії «How Hermes Requisitioned His Groove Back». Згодом з'являється серед інших коханок Фрая на його похороні в серії «The Sting».

Сел[ред. | ред. код]

Сел

(озвучка: Джон Дімаджіо) — персонаж, який з'являється в серіалі багаторазово в різних амплуа, зокрема як:

Сліпень[ред. | ред. код]

Сліпень

(озвучка: Девід Герман; укр. озвучка: Ігор Рода, Євген Малуха)  (англ. Scruffy) — вахтер і прибиральник компанії «Міжпланетний експрес», що з'являється у 12 серіях з усіх 4 сезонів. Постійний жарт, пов'язаний із цим персонажем, полягає в тому, що всім здається, ніби вони бачать його вперше (на що Сліпень традиційно відповідає «я вас також вперше бачу»). У серії «Future Stock» з'ясовується, що Сліпень володіє великою долею акцій «Міжпланетного експреса», оскільки «… вірить у свою компанію». У пізніших серіях Сліпень виявляє досить високий інтелектуальний рівень і здатність швидко знаходити виходи зі скрутних становищ.

Мутанти з каналізації[ред. | ред. код]

Суспільство, що виникло у каналізаційних системах Нового Нью-Йорка під впливом забруднення, радіоактивних відходів та «якісних американських фекалій». У своєму світі вони заснували школи, церкви, підприємства, проте їм заборонено виходити на поверхню землі та контактувати з «нормальними» людьми. Вперше з'являються в серії «I Second That Emotion », хоча населені ними руїни Старого Нью-Йорка можна бачити ще у «Space Pilot 3000». Найчастіше в серіалі з'являються такі мутанти:

  • Двейн

Двейн (озвучка: Девід Герман) — має два носи та гіпертрофоване чоло. Працює вчителем у середній школі імені Мартіна Лютера Тінґа-молодшого. Виконує пісні з каналізаційного фольклору під акомпанемент гітари.

  • Рауль

Рауль (озвучка: Моріс Ламарш) — демократично обраний лідер каналізаційних мутантів з офіційним титулом «Верховний Мутант». Має третю руку, яка розташована на місці правого вуха. Перебуває в романтичних стосунках (згодом, імовірно, одружується) з Вайолет.

  • Туранґа Морріс

Туранґа Морріс (озвучка: Девід Герман; укр. озвучка: Ігор Рода) — батько Ліли. Має одне око і вертикально орієнтований рот. Відзначається безвідповідальністю — схвалює споживання алкоголю фактично всіма (включаючи дітей).

  • Туранґа Мунда

Туранґа Мунда (озвучка: Тресс Макнілл; укр. озвучка: Ганна Левченко) — мати Ліли. Має одне око, левиний хвіст і щупальця восьминога замість рук. Волосся — фіолетового кольору.

  • Вайолет

Вайолет (озвучка: Тресс Макнілл) — має зябра і свиняче рило замість носа. Багато курить (дим випускає через зябра). Вважає, що лялька Барбі являє собою нереалістичний стандарт краси. У серії «Leela's Homeworld» Бендер псує її весільну сукню, отже після подій цієї серії Вайолет виходить заміж (імовірно, за Рауля).

Смітті[ред. | ред. код]

Смітті

(озвучка: Біллі Вест) — поліцейський у Новому Нью-Йорку. Разом зі своїм напарником-роботом на ім'я URL здійснює патрулювання в місті. Часом використовує пристрій, який нагадує світловий меч із «Зоряних воєн», але функціонує як кийок. З'являється в усіх серіях, де фігурує поліція. Його стосунки з URL пародіюють стандартну кіноформулу «двоє приятелів-поліцейських».

Професор Оґден Вернстром[ред. | ред. код]

Професор Вернстром

(озвучка: Девід Герман; укр. озвучка: Ігор Рода) — колишній студент і постійний суперник професора Фарнсворта. Вік — від 120 до 130 років (отже на 40 чи більше років молодший від Фарнсворта). Заприсягнувся помститися професору Фарнсворту за те, що той поставив йому «5-» на останньому курсі університету. Реалізує свій план, оцінивши винахід професора — нюхоскоп — найнижчою з можливих оцінок — «5--». Не зважаючи на це, нюхоскоп допомагає врятувати Землю від велетенської купи сміття з XXI століття. Вернстром також з'являється на 150-му дні народження професора Фарнсворта (в серії «A Clone of My Own») і на церемонії вручення Нобелівської премії«Anthology of Interest II»). У серії «Crimes of the Hot» Вернстром розробляє план порятунку від глобального потепління за допомогою велетенського дзеркала (план виявляється невдалим). Під час останньої появи в серії «Obsoletely Fabulous» професор Вернстром демонструє робота-вбивцю на виставці «Roboticon 3003», проти якого професор Фарнсворт виставлає свого робота-вбивцю (втім, роботи не бажають битися і вирушають удвох на прогулянку на катамарані).

Див. також[ред. | ред. код]