Спірит: Душа прерій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Спірит: Душа прерій» (англ. Spirit: Stallion of the Cimarron) — американський анімаційний фільм 2002 року, історія пригод мустанга Спірита на Диком Заході; був номінований на премію «Оскар». Автор сценарію Джон Фуско, режисери-дебютанти — Келлі Есбері та Лорна Кук.

«Спірит» — сьома анімаційна робота студії DreamWorks Animation, прем’єра якого відбулася 24 травня 2002 року. На відміну від більшості анімаційних фільмів, тварини зображені не в антропоморфному стилі — коні спілкуються не «як люди», а за допомогою тваринних звуків та мовою тіла. Розповідь про події йде від імені головного героя, слова якого озвучує актор Метт Деймон.

Сюжет

Дикий мустанг на ім'я Спірит — жеребець, що живе в степах Дикого Заходу. Ставши вожаком свого табуна, він захищає мустангів від чотириногих хижаків і першим приймає на себе удар, коли до них наближаються двоногі вороги — солдати армії США, що будують залізницю і воюють з місцевими індіанцями. Ціною власної свободи Спіриту вдається врятувати інших від упряжі і шлей, але навіть найбільш досвідченим вершникам не вдається осідлати його самого — надто вже він прудкий, сильний і гарячий. Тільки полоненому зовсім юному індіанцю Спірит дається в руки, щоб разом із ним утекти подалі від нестримного наступу цивілізації.

Актори

Примітки

Посилання