Став

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Став, ставок — штучна водойма для зберігання води з метою водопостачання, зрошення, розведення риби (ставкове рибне господарство) і водоплавної птиці, а також для санітарних і спортивних потреб. Стави викопують або створюють, будуючи на невеличких річках і в природних улоговинах (балках тощо) греблі. Відповідно до 1 статті Водного кодексу України ставком вважається штучно створена водойма місткістю не більше 1 млн м³. Ставки наповнюються водою за рахунок поверхневого і підземного стоку.

В Україні є понад 49 400 ставків[1] загальною площею понад 2890 км². Вони утримують понад 3969 млн. м³ води. Для порівняння, кількість озер в Україні понад 3 000 із загальною площею 200 тис. га[2]. Ставки розміщено нерівномірно; найбільше їх на Східному Поділлі (зокрема у Вінницькій області) і на Придніпровській височині.

В оренді (передано місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування) знаходиться 17860 ставків, або 36 % від загальної кількості їх в країні.[1]


Слобожанські ставки, річка Люботинка, Харківщина
Nesterenki prud.JPG
Prud Dzerelyansky.JPG
Prud perekoshka.JPG
Pond in Khutor Medvezhy.JPG
Нестеренківський Джерелянський Перекошка Ведмежанський

Див. також

Примітки

  1. а б Водний фонд України: Штучні водойми - водосховища і ставки: Довідник / За ред. В.К. Хільчевського, В.В. Гребеня. - К.: Інтерпрес, 2014. - 164 с. ISBN 978-965-098-2 Помилка цитування: Некоректний тег <ref>; назва «літ.1» визначена кілька разів з різним вмістом
  2. Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж—Нью-Йорк : Молоде життя, 1955—1995.

Література

Посилання