Відмінності між версіями «Стринги»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(уточнення)
м (Див. також: уточнення)
Рядок 63: Рядок 63:
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==
 
* [[Фундосі]]
 
* [[Фундосі]]
* [[Танга]]
+
* [[Танга (одяг)]]
   
 
== Примітки ==
 
== Примітки ==

Версія за 16:11, 9 вересня 2017

Танга (зліва) і стринги (справа)

Стри́нги (англ. strings) — різновид «міні» трусів з одного або двох трикутників з дуже вузькою смужкою сполученою на стегнах у вигляді смужки тканини або гумки, при носінні яких велика частина сідниць відкрита. Носять стринги представники обох статей, але значно частіше жінки.

Назва походить від англ. string («шнурок, тятива, нитка»). В англійській мові стринги частіше називають thong, а слово string використовують у складі складних найменувань різновидів цього купального одягу, практичним синонімом до thong є G-string. Походження слова thong — від дав.-англ. thwong («гнучкий шкіряний шнур або батіг»), ймовірно, найбільш рання форма одягу, відома людству. Створена в Сахарі, де одяг почали використовувати майже 75 000 років тому. Багато племен носили стринги протягом століть.

Від стрингів слід відрізняти танга (англ. tanga), що являють собою звичайні трусики-сліпи, але з відкритими сідницями.

Різновиди

Види стрингів
Задня частина Бічні частини
Шнурок Зав'язка Без бічних кріплень
Мале
покриття
Underwear — V back
V-стринги
Underwear — string back
T-стринги
Маебарі
Середнє
покриття
Underwear — triangle back
G-стринги
Underwear — C back
C-стринги
Високе
покриття
Чикі

Розрізняють 4 різновиди стрингів: T-стринги, G-стринги, V-стринги та C-стринги. T-стринги ззаду утворюють перетин всього із трьох тонких тканинних ліній у вигляді літери «T», в той час як G-стринги ззаду утворюють невеликий трикутник, V-стринги схожі на G-версію, але трикутник утворений з тонких ліній, у центрі яких немає тканини, а C-стринги не мають резинок з боків, тримаються за рахунок своєї конструкції, що нагадує каркас, з тонких силіконових смужок на обох кінцях.

Походження

G-стринги
С-стринги
T-стринги

Існують купальники з плавками-стрингами. На європейських пляжах, особливо в Іспанії та Німеччини, прийнято носити такі купальники. Одним з основних переваг купальника-стрингів є те, що він дозволяє придбати більш рівномірну та привабливу засмагу.

Історія

Стринги спочатку називали V-strings («V-шнурками»).

Стринги походять від ранньої форми одягу — настегенних пов'язках, яка була предметом одягу чоловіків. Однак у сучасній західній культурі танга має більше поширення серед жінок, а не чоловіків, як в стародавні часи.

Ймовірно, стринги були спочатку створені первісними народами, щоб приховати чоловічі геніталії. У сучасному одязі вони спочатку стали популярними як вид купальника в Бразилії.

Перший прямий нащадок настегенної пов'язки типу стрингів — суспензорій — пристосування у вигляді мішечка (зазвичай з бавовняної тканини) для підтримування калитки, винайдений в Чикаго в 1874.

Перша в історії рекомендація використовувати стринги: у 1939 році в Нью-Йорку мер розпорядився, щоб голі балерини одягнулися пристойніше.

Спочатку стринги отримали широке поширення в США та Європі в 1980-і роки. У наш час[коли?] стрингів користуються попитом в усьому світі. Поширення їх пов'язано з поп-культурою і, особливо, поп-музикою.

У 1990-х стринги почали отримувати широке поширення та популярність в Сполучених Штатах. Продажі склали більш ніж $ 2 мільярди в 2006 році.

Одна перевага, приписана носінню стрингів, полягає в тому, що безшовна гумка і досить плоска «невидима» передня частина трусиків зазвичай не помітна навіть під тонким або облягаючим предметом одягу світлого кольору. Хоча популярність носіння стрингів в Америці злетіла догори тільки в минуле десятиліття, в Європі це було звичайним протягом багатьох років.

Протипоказання

У багатьох гінекологів є ряд нарікань з приводу жіночої нижньої білизни, особливо це відноситься до трусиків-стрингів і танга. Звичайно, така білизна виглядає привабливо та сексуально, але тоненька смужка стрингів виступає як переносник бактерій і може бути причиною багатьох захворювань (наприклад, молочниці[1]). Також білизна, щільно прилягаюча до шкіри, перекриває доступ кисню до шкіри і порушує кровообіг.[2]

Див. також

Примітки