Стріла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Різновид стріл
Традиційні стріли
Стріли
Обсидіанове вістря стріли

Стріла́ — боєприпас для стрільби з лука і арбалета.

Історія стріл

У простому випадку древко стріли виготовлялося з суцільного шматка дерева. У лісі зрубали відповідної довжини і товщини гілку, яку потім для випрямлення пропарюють і залишали висихати всередині порожнистої кістки. Але це не давало стійкого ефекту — древко поступово знову згиналося. Особливо тривалому зберіганню прості стріли не підлягали. Найкращими стрілами були такі, що склеювалися з чотирьох пластинок дерева риб'ячим клеєм. При зберіганні вони не деформувалися десятиліттями.

Переважною, як з точки зору точності попадання, так і з точки зору пробивної сили, була гранована форма наконечника, — у вигляді вузької піраміди. Скіфи першими стали відливати горіння наконечники з бронзи.

Навіть в період середньовіччя з появою вогнепальної зброї стріли були товаром масового виробництва, бо витрачалися у величезній кількості, а повторно найчастіше не використовувалися — хоча після бою, а іноді навіть під час нього, цілі стріли прагнули зібрати. Тому для виготовлення наконечників застосовувалися досить дешеві матеріали, оброблені без особливої ​​ретельності.

Всі сучасні стріли діляться на дві групи, що дуже розрізняються — спортивно-мисливські і традиційні.

Література

  • Яворницький Д. І. Історія запорізьких козаків. — Львів, 1990. — Т. 1. — С. 167–168.; Запорожжя… . — К., 1995. — стор. 85 (укр.)
  • Аствацатурян Э. Оружие народов Кавказа. — М., 1995. — стор. 38-39, 120 (рос.)

Посилання