Стрілець B2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:55, 15 травня 2010, створена Pavlo Chemist (обговорення | внесок) (Створена сторінка: '''Стрілець B2''' ({{lang-en|Sagittarius B2}}) — газопилова хмара, що знаходиться на відстані в 120 [[парсек...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Стрілець B2 (англ. Sagittarius B2) — газопилова хмара, що знаходиться на відстані в 120 парсек від центру Чумацького шляху, де відбуваються процеси зіркоутворення. Від нас вона віддалена на відстанні 26 000 світлових років. Скорочена назва об'єкту — Sgr B2.

Структура

Стрілець B2 — найкрупніша газопилова хмара в центральній частині Галактики в поперечнику[1]. Його загальна маса перевищує масу Сонця в 3 мільйона разів.[2]. Стрілець В2 ділиться на три частини, чи джерела, що умовно позначаються Північний (N), Головний (М) та Південний (S). Вони містять велику кількість згущень зіркоутворення, водяних мазерів та більше 49 регіонів з компактними накопиченнями водню. В них також присутні джерела рентгенівського випромінювання, що пов'язані з так званими «молодими зірковими об'єктами» (англ. Young Stellar Object, YSO). Речовина в Стрільці В2 рухається нерівномірно; вчені виявили, що саме на границях окремих районів газу, що рухаються з різними швидкостями, виникають більшість мазірів та плотних накопичень водню.[3]. Північне джерело Sgr B2 (N) містить іонізований газ з більш високими швидкостями, аніж в інших двох джерелах. Це свідчить про те, що Sgr B2 (N) відділився від Головного джерела Sgr B2 (М) нещодавно.[4]. В обох Sgr B2 (N) та Sgr B2 (М) виникнення мазерів пов'язано з молекулярними стоками, деякі з яких утворюють структури типу ланцюжка. Молекулярні стоки й призводять до спалахів мазерів[5].

Примітки