Відмінності між версіями «Стінг»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(Виправлено джерел: 2; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta14))
 
(Не показані 6 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 5: Рядок 5:
 
| Ключ =
 
| Ключ =
 
| Лого =
 
| Лого =
| Зображення = Sting Life Festival Oświęcim 2013.jpg
+
| Зображення = Sting_in_April_2018.jpg
| Опис_зображення = Стінг на фестивалі у [[Освенцим]]і (2013)
+
| Опис_зображення = Стінг у 2018 році.
 
| Розмір_зображення =
 
| Розмір_зображення =
 
| Повне_ім'я = Ґордон Метью Томас Самнер
 
| Повне_ім'я = Ґордон Метью Томас Самнер
Рядок 39: Рядок 39:
   
 
Свій псевдонім Стінг отримав у [[1971]] році, за чорно-жовтий смугастий светр, у якому з'явився на сцені (у перекладі з [[англійська мова|англійської мови]], слово ''[[wiktionary:en:sting|sting]]'' означає «жалити», у переносному значенні — «уражати»).
 
Свій псевдонім Стінг отримав у [[1971]] році, за чорно-жовтий смугастий светр, у якому з'явився на сцені (у перекладі з [[англійська мова|англійської мови]], слово ''[[wiktionary:en:sting|sting]]'' означає «жалити», у переносному значенні — «уражати»).
  +
  +
Сімнадцятикратний лауреат премії «[[Нагорода Греммі|Греммі]]», володар «[[Золотий глобус|Золотого глобуса]]», премії «[[Еммі]]» і 4-х кратний номінант на премію «[[Оскар (кінопремія)|Оскар]]» в категорії найкраща пісня.
   
 
== Біографія та творчість ==
 
== Біографія та творчість ==
Рядок 57: Рядок 59:
   
 
=== Самостійна кар'єра ===
 
=== Самостійна кар'єра ===
Самостійна кар'єра Стінґа склалася не менш успішно. Його перший альбом з елементами джазу «Dream of the Blue Turtles» став платиновим. Альбом «Soul Cages» ([[1991]]), запис якого збіглася із втратою батьків, і «Ten Summoner's Tales» ([[1993]]) представили Стінґа як зрілого композитора.
+
Самостійна кар'єра Стінґа склалася не менш успішно. Його перший альбом з елементами джазу «Dream of the Blue Turtles» став платиновим. Альбом «Soul Cages» ([[1991]]), запис якого збігся із втратою батьків, і «Ten Summoner's Tales» ([[1993]]) представили Стінґа як зрілого композитора.
В [[1987]] році після турне з Blue Turtles Стінґ записує альбом «Nothing Like The Sun» (назва була навіяна рядком із сонета Шекспіра). Альбом був записаний разом з Марсалісом і гітаристом Police Енді Саммерсом, на альбомі також засвітилися такі зірки, як Ерік Клептон і [[Марк Нопфлер]]. Диск вийшов восени 1987 року й відразу ж виявився на верхніх рядках хіт-парадів по усім світі. Особливу популярність одержала пісня «They Dance Alone (Gueca Solo)», написана Стінґом на згадку про жертв репресій у Чилі. В [[1988]] році музикант починає підтримувати діяльність організації «Amnesty International», а також піклується про долю бразильських лісів і індіанців що мешкають там.
+
В [[1987]] році після турне з Blue Turtles Стінґ записує альбом «Nothing Like The Sun» (назва була навіяна рядком із сонета Шекспіра). Альбом був записаний разом з Марсалісом і гітаристом Police Енді Саммерсом, на альбомі також засвітилися такі зірки, як Ерік Клептон і [[Марк Нопфлер]]. Диск вийшов восени 1987 року й відразу ж потрапив на верхні щаблі хіт-парадів по всьому світу. Особливу популярність одержала пісня «They Dance Alone (Gueca Solo)», написана Стінґом на згадку про жертв репресій у Чилі. В [[1988]] році музикант починає підтримувати діяльність організації «Amnesty International», а також піклується про долю бразильських лісів і індіанців, що мешкають там.
   
У [[1991]] році Стінґ випускає автобіографічний альбом «The Soul Cages», сингл із якого «All This Time» зайняв п'ятий рядок у найкращій сотні журналу Billboard. Він продовжує в тім же дусі з альбомом «Ten Summoner's Tales», що містив такі хіти, як «If I Ever Lose My Faith In You» й «Fields Of Gold». У листопаді [[1993]] року сингл «All For Love», записаний разом із Браяном Адамсом і Родом Стюартом і вийшов на саундтреці до фільму «Три мушкетери», очолив чарти США, а в грудні [[1994]] року він добирається до другого місця у Великій Британії. Збірник «Fields Of Gold» доводить, що Стінґ є одним із найталановитіших авторів другої британської «нової хвилі» (після [[1977]] року). Крім відомих хітів, в альбом також були включені дві нові пісні «When We Dance» й «This Cowboy Song». Влітку [[1995]] року Стінґ дає показання в суді проти свого бухгалтера, якого співак обвинувачує в крадіжці своїх доходів. У результаті розгляду бухгалтер Кіт Мур був присуджений до шести років тюремного ув'язнення. Альбом «Mercury Falling» виявився не таким гарним, як «Ten Summoner's Tales», але й цього було досить, щоб задовольнити шанувальників і заспокоїти пресу. Заголовний трек з його нового альбому «Brand New Day» довів, що Стінґ усе ще здатний випускати хіти. Пісня зайняла 13-е місце в британських чартах. Альбом також одержав успіх у [[США]], де досить довго протримався в чартах. Диск також одержав дві премії Grammy. Набагато скромнішим став альбом співака «All This Time», випущений у [[Терористичний акт 11 вересня 2001 року в США|трагічний для США день]] 11 вересня 2001 року. У записі цього живого альбому брали участь джазові музиканти Крістіан Макбрайд і Джейсон Ребелло, але навіть вони не змогли прикрасити тьмяний настрій альбому.
+
У [[1991]] році Стінґ випускає автобіографічний альбом «The Soul Cages», сингл із якого «All This Time» зайняв п'ятий рядок у найкращій сотні журналу Billboard. Він продовжує в тім же дусі з альбомом «Ten Summoner's Tales», що містив такі хіти, як «If I Ever Lose My Faith In You» й «Fields Of Gold». У листопаді [[1993]] року сингл «All For Love», записаний разом із Браяном Адамсом і Родом Стюартом і вийшов на саундтреці до фільму «Три мушкетери», очолив чарти США, а в грудні [[1994]] року він добирається до другого місця у Великій Британії. Збірник «Fields Of Gold» доводить, що Стінґ є одним із найталановитіших авторів другої британської «нової хвилі» (після [[1977]] року). Крім відомих хітів, в альбом також були включені дві нові пісні «When We Dance» та «This Cowboy Song». Влітку [[1995]] року Стінґ дає показання в суді проти свого бухгалтера, якого співак обвинувачує в крадіжці своїх доходів. У результаті розгляду бухгалтер Кіт Мур був засуджений до шести років тюремного ув'язнення. Альбом «Mercury Falling» виявився не таким гарним, як «Ten Summoner's Tales», але й цього було досить, щоб задовольнити шанувальників і заспокоїти пресу. Заголовний трек з його нового альбому «Brand New Day» довів, що Стінґ усе ще здатний випускати хіти. Пісня зайняла 13-е місце в британських чартах. Альбом став успішним і в [[США]], де досить довго протримався в чартах. Диск також одержав дві премії Grammy. Набагато скромнішим став альбом співака «All This Time», випущений у [[Терористичний акт 11 вересня 2001 року в США|трагічний для США день]] 11 вересня 2001 року. У записі цього живого альбому брали участь джазові музиканти Крістіан Макбрайд і Джейсон Ребелло, але навіть вони не змогли прикрасити тьмяний настрій альбому.
   
Події [[11 вересня]] [[2001]] глибоко вплинули на Стінґа — не тільки як на людину, але і як на артиста. «Мені довелося серйозно задуматися над тим, про що я, як музикант, повинен писати», — говорить він. — «Я не хотів прямо говорити про ситуацію, що виникла, однак зараз, коли я оглядаюся на ті пісні, написані відтоді, всіх їх поєднує загальний настрій. Я думаю, що з людьми відбувається щось спільне, всі ми, незалежно від національності або віросповідання зв'язані прямо з однієї й тією ж енергією, що тримає разом наш світ». Назву цієї енергії Стінґ виніс у заголовок свого нового альбому — «Sacred Love» («Священна любов»). Записаний у першій половині [[2003]] року в [[Париж]]і, альбом несе на собі виразний відбиток подій у світі, що відбувалися в той час. Тексти Стінґа торкаються війни, релігії, розуміння й нерозуміння, але основною темою, як можна припустити виходячи з назви альбому, була все-таки любов. Пісня «Send Your Love» із цього альбому принесла Стінґу чергову номінацію на «Ґреммі».
+
Події [[11 вересня]] [[2001]] глибоко вплинули на Стінґа — не тільки як на людину, але і як на артиста. «Мені довелося серйозно задуматися над тим, про що я, як музикант, повинен писати», — говорить він. — «Я не хотів прямо говорити про ситуацію, що виникла, однак зараз, коли я озираюсь на ті пісні, написані відтоді, всіх їх поєднує спільний настрій. Я думаю, що з людьми відбувається щось спільне, всі ми, незалежно від національності або віросповідання зв'язані прямо з однієї й тією ж енергією, що тримає разом наш світ». Назву цієї енергії Стінґ виніс у заголовок свого нового альбому — «Sacred Love» («Священна любов»). Записаний у першій половині [[2003]] року в [[Париж]]і, альбом несе на собі виразний відбиток світових подій, що відбувалися в той час. Тексти Стінґа торкаються війни, релігії, розуміння й нерозуміння, але основною темою, як можна припустити виходячи з назви альбому, була все-таки любов. Пісня «Send Your Love» із цього альбому принесла Стінґу чергову номінацію на «Ґреммі».
   
 
== Соціальна активність ==
 
== Соціальна активність ==
Рядок 69: Рядок 71:
 
== Приватне життя ==
 
== Приватне життя ==
 
[[Файл:Trudie Styler at the premiere of Imogene, Toronto Film Festival 2012.jpg|міні|200пкс|Труді Стайлер, дружина Стінга]]
 
[[Файл:Trudie Styler at the premiere of Imogene, Toronto Film Festival 2012.jpg|міні|200пкс|Труді Стайлер, дружина Стінга]]
Зі своєю першою дружиною, [[Північна Ірландія|ірландською]] актрисою [[Френсіс Томелті]], Стінг познайомився [[1974]] року, на репетиції [[рок]]-[[мюзикл]]у «Рок Різдво» ''(Rock Nativity)'', у якому він брав участь з гуртом «[[The Police]]», а Френсіс грала роль [[Діва Марія|Діви Марії]]. За два роки вони одружилися: [[1 травня]] [[1976]] року, у [[католицтво|католицькій]] [[каплиця|каплиці]] Пресвятої Богородиці та Святого Освіна, в невеличкому містечку Тайнмут [[графства Англії|графства]] [[Тайн і Вір]] [[Північно-Східна Англія|Північно-Східної Англії]]<ref>{{cite web|url=http://sting.com/discography/index/album/albumId/319/tagName/studio_albums|назва=A very rough guide to Last Exit...|автор=Dave & Wendy|дата=2001|праця=sting.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-13}}</ref>. У Стінга і Френсіс Томелті народилося двоє дітей: син Джозеф (1976) і дочка Фускія Кетрін (1982).
+
Зі своєю першою дружиною, [[Північна Ірландія|ірландською]] актрисою [[Френсіс Томелті]], Стінг познайомився [[1974]] року, на репетиції [[рок]]-[[мюзикл]]у «Рок Різдво» ''(Rock Nativity)'', у якому він брав участь з гуртом «[[The Police]]», а Френсіс грала роль [[Діва Марія|Діви Марії]]. За два роки вони одружилися: [[1 травня]] [[1976]] року, у [[католицтво|католицькій]] [[каплиця|каплиці]] Пресвятої Богородиці та Святого Освіна, в невеличкому містечку Тайнмут [[графства Англії|графства]] [[Тайн і Вір]] [[Північно-Східна Англія|Північно-Східної Англії]]<ref>{{cite web|url=http://sting.com/discography/index/album/albumId/319/tagName/studio_albums|назва=A very rough guide to Last Exit...|автор=Dave & Wendy|дата=2001|праця=sting.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-13|archiveurl=https://web.archive.org/web/20140221154219/http://sting.com/discography/index/album/albumId/319/tagName/studio_albums|archivedate=2014-02-21|deadurl=yes}}</ref>. У Стінга і Френсіс Томелті народилося двоє дітей: син Джозеф (1976) і дочка Фускія Кетрін (1982).
   
Того ж року, коли народилася Фускія, Стінг залишив сім'ю<ref name=daily-Trudie>{{cite web|url=http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2458549/Weve-treated-unkindly-Britain-Trudie-Styler-Sting-chosen-live-U-S.html|назва=We've been treated unkindly in Britain: Trudie Styler on why she and Sting have chosen to live in the U.S.|автор=Lucy Waterlow|дата=2013-10-14|праця=dailymail.co.uk|видавець=[[Daily Mail]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-13}}</ref>, через роман із [[Труді Стайлер]], англійською кіноактрисою та продюсером, яка, окрім того, була найкращою подругою дружини Стінга, Френсіс, і в [[Лондон]]і жила з ними по сусідству<ref name=independent-Trudie>{{cite web|url=http://www.independent.co.uk/news/people/profiles/trudie-styler-the-truth-about-trudie-410523.html|назва=Trudie Styler: The truth about Trudie|автор=|дата=2006-08-05|праця=independent.co.uk|видавець=[[The Independent]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-13}}</ref>. Офіційно Френсіс і Стінг розлучилися [[1984]] року, і ця подія набула широкого розголосу та осуду, не в останню чергу через те, що відбулася одночасно із розпадом «The Police», на злеті популярності гурту<ref name=independent-Trudie/>. Розлучення було оформлене [[19 березня]] [[1984]]<ref>{{cite web|url=http://content.time.com/time/magazine/article/0,9171,950067,00.html|назва=Milestones: Mar. 19, 1984|автор=|дата=1984-03-19|праця=time.com|видавець=[[Тайм (журнал)|Тайм]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-13}}</ref>, а за два тижні до цього, [[4 березня]], у [[Мельбурн]]і, «The Police» дав свій останній концерт<ref>{{cite web|url=http://www.thepolice.com/tour/index/archive/id/10/|назва=Tour|автор=|дата=|праця=thepolice.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-13}}</ref>.
+
Того ж року, коли народилася Фускія, Стінг залишив сім'ю<ref name=daily-Trudie>{{cite web|url=http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2458549/Weve-treated-unkindly-Britain-Trudie-Styler-Sting-chosen-live-U-S.html|назва=We've been treated unkindly in Britain: Trudie Styler on why she and Sting have chosen to live in the U.S.|автор=Lucy Waterlow|дата=2013-10-14|праця=dailymail.co.uk|видавець=[[Daily Mail]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-13}}</ref>, через роман із [[Труді Стайлер]], англійською кіноактрисою та продюсером, яка, окрім того, була найкращою подругою дружини Стінга, Френсіс, і в [[Лондон]]і жила з ними по сусідству<ref name=independent-Trudie>{{cite web|url=http://www.independent.co.uk/news/people/profiles/trudie-styler-the-truth-about-trudie-410523.html|назва=Trudie Styler: The truth about Trudie|автор=|дата=2006-08-05|праця=independent.co.uk|видавець=[[The Independent]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-13}}</ref>. Офіційно Френсіс і Стінг розлучилися [[1984]] року, і ця подія набула широкого розголосу та осуду, не в останню чергу через те, що відбулася одночасно із розпадом «The Police», на злеті популярності гурту<ref name=independent-Trudie/>. Розлучення було оформлене [[19 березня]] [[1984]]<ref>{{cite web|url=http://content.time.com/time/magazine/article/0,9171,950067,00.html|назва=Milestones: Mar. 19, 1984|автор=|дата=1984-03-19|праця=time.com|видавець=[[Тайм (журнал)|Тайм]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-13}}</ref>, а за два тижні до цього, [[4 березня]], у [[Мельбурн]]і, «The Police» дав свій останній концерт<ref>{{cite web|url=http://www.thepolice.com/tour/index/archive/id/10/|назва=Tour|автор=|дата=|праця=thepolice.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-13|archiveurl=https://web.archive.org/web/20140222015144/http://www.thepolice.com/tour/index/archive/id/10/|archivedate=2014-02-22|deadurl=yes}}</ref>.
   
 
Разом з тим, ще [[19 січня]] [[1984]], у Стінга і Труді Стайлер народилася їх перша дитина&nbsp;— дочка Міккі. Одружилася пара [[22 серпня]] [[1992]], в каплиці графства [[Вілтшир]] [[Південно-Західна Англія|Південно-Західної Англії]]<ref>{{книга|автор= Maximillien De Lafayette|заголовок= Hollywood Most Beautiful, Exclusive and Rarest Photos Album: Films, Superstars, Divas, Femmes Fatales, and Legends of the Silver Screen|посилання= http://books.google.com.ua/books?id=3IIZAgAAQBAJ&dq=9780557454426&hl=ru&source=gbs_navlinks_s|відповідальний= |місце= |видавництво= lulu.com|рік= 2010|том= |сторінок= 400|сторінки= 371|isbn=978-0557454426}} {{ref-en}}</ref>. Окрім Міккі, вони мають ще трьох спільних дітей: синів Джейка (1985) і Джакомо (1995), дочку Елліот (1990). Труді Стайлер, як і Стінг, веде активну громадську та благодійну діяльність: зокрема, разом з чоловіком, є співзасновником [[Фонд захисту тропічних лісів|Фонду захисту тропічних лісів]], меценатом [[Фонд Елтона Джона «СНІД»|Фонду Елтона Джона «СНІД»]].
 
Разом з тим, ще [[19 січня]] [[1984]], у Стінга і Труді Стайлер народилася їх перша дитина&nbsp;— дочка Міккі. Одружилася пара [[22 серпня]] [[1992]], в каплиці графства [[Вілтшир]] [[Південно-Західна Англія|Південно-Західної Англії]]<ref>{{книга|автор= Maximillien De Lafayette|заголовок= Hollywood Most Beautiful, Exclusive and Rarest Photos Album: Films, Superstars, Divas, Femmes Fatales, and Legends of the Silver Screen|посилання= http://books.google.com.ua/books?id=3IIZAgAAQBAJ&dq=9780557454426&hl=ru&source=gbs_navlinks_s|відповідальний= |місце= |видавництво= lulu.com|рік= 2010|том= |сторінок= 400|сторінки= 371|isbn=978-0557454426}} {{ref-en}}</ref>. Окрім Міккі, вони мають ще трьох спільних дітей: синів Джейка (1985) і Джакомо (1995), дочку Елліот (1990). Труді Стайлер, як і Стінг, веде активну громадську та благодійну діяльність: зокрема, разом з чоловіком, є співзасновником [[Фонд захисту тропічних лісів|Фонду захисту тропічних лісів]], меценатом [[Фонд Елтона Джона «СНІД»|Фонду Елтона Джона «СНІД»]].
Рядок 90: Рядок 92:
 
Стінг неодноразово брав участь у благодійних концертах, які увійшли в історію світової музики.
 
Стінг неодноразово брав участь у благодійних концертах, які увійшли в історію світової музики.
 
* [[13 липня]] [[1985]]&nbsp;— міжнародний благодійний фестиваль «[[Live Aid]]», метою якого був збір коштів для допомоги постраждалим від голоду в [[Ефіопія|Ефіопії]] 1984—1985 років. Стінг виступив на [[Вемблі (1923)|стадіоні «Вемблі»]] у [[Лондон]]і, виконавши пісні спільно з [[Філ Коллінз|Філом Коллінзом]], [[Бренфорд Марсаліз|Бренфордом Марсалізом]] і гуртом «[[Dire Straits]]»<ref>{{cite web|url=http://www.bbc.co.uk/music/thelive8event/liveaid/history.shtml|назва=LIVE AID 1985: How it all happened|автор=|дата=|праця=bbc.co.uk|видавець=[[BBC]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11}}</ref>.
 
* [[13 липня]] [[1985]]&nbsp;— міжнародний благодійний фестиваль «[[Live Aid]]», метою якого був збір коштів для допомоги постраждалим від голоду в [[Ефіопія|Ефіопії]] 1984—1985 років. Стінг виступив на [[Вемблі (1923)|стадіоні «Вемблі»]] у [[Лондон]]і, виконавши пісні спільно з [[Філ Коллінз|Філом Коллінзом]], [[Бренфорд Марсаліз|Бренфордом Марсалізом]] і гуртом «[[Dire Straits]]»<ref>{{cite web|url=http://www.bbc.co.uk/music/thelive8event/liveaid/history.shtml|назва=LIVE AID 1985: How it all happened|автор=|дата=|праця=bbc.co.uk|видавець=[[BBC]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11}}</ref>.
* 4&nbsp;— 15 червня [[1986]]&nbsp;— тур «[[A Conspiracy of Hope]]» з шести концертів у [[США]], організований «[[Міжнародна амністія|Міжнародною амністією]]» до власного 25-річчя, з метою поширення інформації про свою діяльність, а також підвищення обізнаності суспільства з питань прав людини<ref name=amnasty>{{cite web|url=http://static.amnesty.org/ai50/50-years-working-with-celebrities-music|назва=50 Years of Working with Celebrities: Music|автор=|дата=|праця=amnesty.org|видавець=[[Міжнародна амністія]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11|archiveurl=https://web.archive.org/web/20110817100924/http://static.amnesty.org/ai50/50-years-working-with-celebrities-music|archivedate=2011-08-17|deadurl=no}}</ref>.
+
* 4&nbsp;— 15 червня [[1986]]&nbsp;— тур «[[A Conspiracy of Hope]]» з шести концертів у [[США]], організований «[[Міжнародна амністія|Міжнародною амністією]]» до власного 25-річчя, з метою поширення інформації про свою діяльність, а також підвищення обізнаності суспільства з питань прав людини<ref name=amnasty>{{cite web|url=http://static.amnesty.org/ai50/50-years-working-with-celebrities-music|назва=50 Years of Working with Celebrities: Music|автор=|дата=|праця=amnesty.org|видавець=[[Міжнародна амністія]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11|archiveurl=https://web.archive.org/web/20110817100924/http://static.amnesty.org/ai50/50-years-working-with-celebrities-music|archivedate=2011-08-17|deadurl=yes}}</ref>.
 
* [[11 червня]] [[1988]]&nbsp;— 11-годинний концерт з нагоди 70-річчя [[Нельсон Мандела|Нельсона Мандели]] «[[Nelson Mandela 70th Birthday Tribute]]» на [[Вемблі (1923)|стадіоні «Вемблі»]] у [[Лондон]]і, який був покликаний нагадати про його ув'язнення та питання [[апартеїд]]у в [[ПАР]]<ref>{{cite web|url=http://www.imdb.com/title/tt0304468/|назва=Nelson Mandela 70th Birthday Tribute (1988)|автор=|дата=|праця=imdb.com|видавець=[[IMDB]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11}}</ref>.
 
* [[11 червня]] [[1988]]&nbsp;— 11-годинний концерт з нагоди 70-річчя [[Нельсон Мандела|Нельсона Мандели]] «[[Nelson Mandela 70th Birthday Tribute]]» на [[Вемблі (1923)|стадіоні «Вемблі»]] у [[Лондон]]і, який був покликаний нагадати про його ув'язнення та питання [[апартеїд]]у в [[ПАР]]<ref>{{cite web|url=http://www.imdb.com/title/tt0304468/|назва=Nelson Mandela 70th Birthday Tribute (1988)|автор=|дата=|праця=imdb.com|видавець=[[IMDB]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11}}</ref>.
 
* 2 вересня&nbsp;— 15 жовтня [[1988]]&nbsp;— світовий тур «[[Human Rights Now!]]», який включав двадцять концертів і був організований «[[Міжнародна амністія|Міжнародною амністією]]» з нагоди 40-річчя свого існування. Концерти супроводжувалися конференціями та зустрічами, під час яких представники організації та музиканти обговорювали питання прав людини<ref name=amnasty/>.
 
* 2 вересня&nbsp;— 15 жовтня [[1988]]&nbsp;— світовий тур «[[Human Rights Now!]]», який включав двадцять концертів і був організований «[[Міжнародна амністія|Міжнародною амністією]]» з нагоди 40-річчя свого існування. Концерти супроводжувалися конференціями та зустрічами, під час яких представники організації та музиканти обговорювали питання прав людини<ref name=amnasty/>.
 
* 12&nbsp;— 13 жовтня [[1990]]&nbsp;— концерт «From Chile… An Embrace of Hope» на Національному стадіоні у [[Чилі]], організований «[[Міжнародна амністія|Міжнародною амністією]]» для вшанування пам'яті жертв військового перевороту в Чилі [[1973]] року<ref name=amnasty/>.
 
* 12&nbsp;— 13 жовтня [[1990]]&nbsp;— концерт «From Chile… An Embrace of Hope» на Національному стадіоні у [[Чилі]], організований «[[Міжнародна амністія|Міжнародною амністією]]» для вшанування пам'яті жертв військового перевороту в Чилі [[1973]] року<ref name=amnasty/>.
* [[6 вересня]] [[1993]]&nbsp;— благодійний концерт у [[Бостон]]і «Concert for Walden Woods» на підтримку проектів зі збереження [[ліс]]ів<ref>{{cite web|url=http://sting.com/tour/date/id/1263/|назва=Walden Concert, festive, heartfelt...|автор=Steve Morse|дата=|праця=sting.com|видавець=The Boston Globe|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11}}</ref>.
+
* [[6 вересня]] [[1993]]&nbsp;— благодійний концерт у [[Бостон]]і «Concert for Walden Woods» на підтримку проектів зі збереження [[ліс]]ів<ref>{{cite web|url=http://sting.com/tour/date/id/1263/|назва=Walden Concert, festive, heartfelt...|автор=Steve Morse|дата=|праця=sting.com|видавець=The Boston Globe|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11|archiveurl=https://web.archive.org/web/20140221152251/http://sting.com/tour/date/id/1263/|archivedate=2014-02-21|deadurl=yes}}</ref>.
 
* [[15 вересня]] [[1997]]&nbsp;— благодійний концерт в [[Альберт-холл]]і в [[Лондон]]і «Music for Montserrat», організований з метою збору коштів для допомоги постраждалим від наслідків виверження [[вулкан]]а [[Суфрієр-Хіллз]] на острові [[Монтсеррат]] на [[Кариби|Карибах]]<ref>{{cite web|url=http://articles.chicagotribune.com/1997-09-16/news/9709160039_1_live-aid-concert-montserrat-volcano-ravaged|назва=Volcano-aid Concert Flowing With Stars|автор=|дата=1997-09-16|праця=chicagotribune.com|видавець=[[Чикаго Триб'юн]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11}}</ref>.
 
* [[15 вересня]] [[1997]]&nbsp;— благодійний концерт в [[Альберт-холл]]і в [[Лондон]]і «Music for Montserrat», організований з метою збору коштів для допомоги постраждалим від наслідків виверження [[вулкан]]а [[Суфрієр-Хіллз]] на острові [[Монтсеррат]] на [[Кариби|Карибах]]<ref>{{cite web|url=http://articles.chicagotribune.com/1997-09-16/news/9709160039_1_live-aid-concert-montserrat-volcano-ravaged|назва=Volcano-aid Concert Flowing With Stars|автор=|дата=1997-09-16|праця=chicagotribune.com|видавець=[[Чикаго Триб'юн]]|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11}}</ref>.
 
* [[21 вересня]] [[2001]]&nbsp;— [[бенефіс]] «[[America: A Tribute to Heroes]]», організований з метою вшанування пам'яті загиблих та збору коштів для допомоги жертвам [[терористичний акт 11 вересня 2001 року|серії терористичних актів]], що відбулися у [[США]] [[11 вересня]] [[2001]] року<ref>{{cite web|url=http://www.sfgate.com/news/article/Star-spangled-benefit-Musicians-actors-honor-2875626.php|назва=Star-spangled benefit / Musicians, actors honor heroes, raise money for attack victims|автор=John Carman|дата=2001-09-22|праця=sfgate.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11}}</ref>.
 
* [[21 вересня]] [[2001]]&nbsp;— [[бенефіс]] «[[America: A Tribute to Heroes]]», організований з метою вшанування пам'яті загиблих та збору коштів для допомоги жертвам [[терористичний акт 11 вересня 2001 року|серії терористичних актів]], що відбулися у [[США]] [[11 вересня]] [[2001]] року<ref>{{cite web|url=http://www.sfgate.com/news/article/Star-spangled-benefit-Musicians-actors-honor-2875626.php|назва=Star-spangled benefit / Musicians, actors honor heroes, raise money for attack victims|автор=John Carman|дата=2001-09-22|праця=sfgate.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-11}}</ref>.
Рядок 103: Рядок 105:
 
* [[7 липня]] [[2011]]&nbsp;— в рамках світового туру ''Symphonicity'' на підтримку альбому «[[Symphonicities]]» (Київ, [[Київський палац спорту|Палац спорту]])<ref>{{cite web|url=http://www.police.cybercomm.nl/tour-s11.htm|назва=Sting - Symphonicity Tour (with the Royal Philharmonic Orchestra) - 2010/ 2011/ 2011|автор=|дата=|праця=police.cybercomm.nl|видавець=|мова=англ.|дата-доступу=2013-12-20}}</ref>.
 
* [[7 липня]] [[2011]]&nbsp;— в рамках світового туру ''Symphonicity'' на підтримку альбому «[[Symphonicities]]» (Київ, [[Київський палац спорту|Палац спорту]])<ref>{{cite web|url=http://www.police.cybercomm.nl/tour-s11.htm|назва=Sting - Symphonicity Tour (with the Royal Philharmonic Orchestra) - 2010/ 2011/ 2011|автор=|дата=|праця=police.cybercomm.nl|видавець=|мова=англ.|дата-доступу=2013-12-20}}</ref>.
 
* [[6 жовтня]] [[2017]]&nbsp;— у рамках світового туру співака&nbsp;Sting's 57th&9th World Tour, присвяченого його [[57th & 9th|однойменному альбому]] 2016 року випуску (Київ, [[Київський палац спорту|Палац спорту]])
 
* [[6 жовтня]] [[2017]]&nbsp;— у рамках світового туру співака&nbsp;Sting's 57th&9th World Tour, присвяченого його [[57th & 9th|однойменному альбому]] 2016 року випуску (Київ, [[Київський палац спорту|Палац спорту]])
  +
*14 листопада 2018 - у рамках світового туру Sting & Shaggy The 44/876 Tour (Київ, Палац Спорту)
   
 
== Дискографія ==
 
== Дискографія ==
Рядок 198: Рядок 201:
 
{{main|Список нагород і номінацій Стінга}}
 
{{main|Список нагород і номінацій Стінга}}
   
Творчість Стінга відзначено низкою музичних та кінематографічних нагород&nbsp;— він є лауреатом [[Золотий глобус|премії «Золотий глобус»]], [[Brit Awards]], [[Нагорода Греммі|Нагороди Греммі]], [[Еммі (премія)|премії «Еммі»]] та інших. На [[Голлівудська Алея Слави|Алеї слави у Голлівуді]] є зірка музиканта<ref>{{cite web|url=http://hwof.com/star/recording/sting/325|назва=Hollywood Walk of Fame. Sting|автор=|дата=|праця=hwof.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-02}}</ref>, [[2002]] року він став членом [[Зала слави піснярів|Зали слави піснярів]]<ref>{{cite web|url=http://songwritershalloffame.com/exhibits/C180|назва=Inductee Exhibits. Sting|автор=|дата=|праця=songwritershalloffame.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-02}}</ref>, а [[2003]]&nbsp;— [[Зала слави рок-н-ролу|Зали слави рок-н-ролу]]<ref>{{cite web|url=http://www.rockhall.com/inductees/the-police/|назва=The inductees. The police|автор=|дата=|праця=rockhall.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-02}}</ref>.
+
Творчість Стінга відзначено низкою музичних та кінематографічних нагород&nbsp;— він є лауреатом [[Золотий глобус|премії «Золотий глобус»]], [[Brit Awards]], [[Нагорода Греммі|Нагороди Греммі]], [[Еммі (премія)|премії «Еммі»]] та інших. На [[Голлівудська Алея Слави|Алеї слави у Голлівуді]] є зірка музиканта<ref>{{cite web|url=http://hwof.com/star/recording/sting/325|назва=Hollywood Walk of Fame. Sting|автор=|дата=|праця=hwof.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-02}}</ref>, [[2002]] року він став членом [[Зала слави піснярів|Зали слави піснярів]]<ref>{{cite web|url=http://songwritershalloffame.com/exhibits/C180|назва=Inductee Exhibits. Sting|автор=|дата=|праця=songwritershalloffame.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-02|archiveurl=https://web.archive.org/web/20140221132428/http://songwritershalloffame.com/exhibits/C180|archivedate=2014-02-21|deadurl=yes}}</ref>, а [[2003]]&nbsp;— [[Зала слави рок-н-ролу|Зали слави рок-н-ролу]]<ref>{{cite web|url=http://www.rockhall.com/inductees/the-police/|назва=The inductees. The police|автор=|дата=|праця=rockhall.com|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2014-02-02}}</ref>.
   
 
Крім того, [[2003]] року Стінг був удостоєний звання Командора [[Орден Британської імперії|Ордена Британської імперії]]<ref>{{Стаття|author =|date=2003-06-14|title=Order of the British Empire. C.B.E.|journal=[[The London Gazette]]|volume=|issue=56963|pages=9|url=https://www.thegazette.co.uk/London/issue/56963/supplement/9|accessdate=2014-02-02}}{{ref-en}}</ref>, [[2007]]&nbsp;— Кавалера [[Орден Мистецтв та літератури|Ордена Мистецтв та літератури]] Франції<ref>{{cite web|url=http://www.culture.gouv.fr/culture/actualites/conferen/albanel/thepolice.html|назва=Cérémonie de remise des insignes de Chevalier dans l’Ordre des Arts et des Lettres du groupe The Police|автор=|дата=|праця=culture.gouv.fr|видавець=Міністерство культури і зв'язку Франції|мова=фр|дата-доступу=2014-02-02}}</ref>, у 2014 отримав [[Нагорода Кеннеді-центру|Нагороду Кеннеді-центру]] за «Видатні досягнення в мистецтві»<ref>{{cite web|url=http://www.kennedy-center.org/programs/specialevents/honors/|назва=37th Annual Kennedy Center Honors|автор=|дата=|праця=kennedy-center.org|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2015-06-10}}</ref>.
 
Крім того, [[2003]] року Стінг був удостоєний звання Командора [[Орден Британської імперії|Ордена Британської імперії]]<ref>{{Стаття|author =|date=2003-06-14|title=Order of the British Empire. C.B.E.|journal=[[The London Gazette]]|volume=|issue=56963|pages=9|url=https://www.thegazette.co.uk/London/issue/56963/supplement/9|accessdate=2014-02-02}}{{ref-en}}</ref>, [[2007]]&nbsp;— Кавалера [[Орден Мистецтв та літератури|Ордена Мистецтв та літератури]] Франції<ref>{{cite web|url=http://www.culture.gouv.fr/culture/actualites/conferen/albanel/thepolice.html|назва=Cérémonie de remise des insignes de Chevalier dans l’Ordre des Arts et des Lettres du groupe The Police|автор=|дата=|праця=culture.gouv.fr|видавець=Міністерство культури і зв'язку Франції|мова=фр|дата-доступу=2014-02-02}}</ref>, у 2014 отримав [[Нагорода Кеннеді-центру|Нагороду Кеннеді-центру]] за «Видатні досягнення в мистецтві»<ref>{{cite web|url=http://www.kennedy-center.org/programs/specialevents/honors/|назва=37th Annual Kennedy Center Honors|автор=|дата=|праця=kennedy-center.org|видавець=|мова=англ|дата-доступу=2015-06-10}}</ref>.

Поточна версія на 16:13, 7 серпня 2019

Стінг
Sting
Зображення
Стінг у 2018 році.
Основна інформація
Повне ім'я Ґордон Метью Томас Самнер
Дата народження 2 жовтня 1951(1951-10-02) (67 років)
Місце народження Воллсенд, Нортумберленд,
Англія
Велика Британія Велика Британія
Роки активності 1971 — дотепер
Громадянство Велика Британія Велика Британія
Професія музикант, співак, продюсер
Співацький голос тенор
Інструменти бас-гітара, гітара, контрабас, мандоліна, лютня, клавішні, гармоніка, саксофон, гобой, колісна ліра, драм-машина, перкусія
Жанр рок, поп, нова хвиля, джаз, нью-ейдж, регі
Колективи The Police
Лейбл A&M
Interscope Records
Universal Music Group
Deutsche Grammophon
www.sting.com
Нагороди

 

Командор ордена Британської імперії
Орден Мистецтв та літератури
Orden al Mérito Docente y Cultural Gabriela Mistral (Chile).gif
Q: Цитати у Вікіцитатах
Файли у Вікісховищі?
Sting-Logo.svg

Стінг (Sting, справжнє ім'я — Ґо́рдон Ме́тью То́мас Са́мнер, англ. Gordon Matthew Thomas Sumner; нар. 2 жовтня 1951) — англійський рок-музикант і актор, лідер групи The Police в 1976-84 роках. З 1984 року виступає соло.

Свій псевдонім Стінг отримав у 1971 році, за чорно-жовтий смугастий светр, у якому з'явився на сцені (у перекладі з англійської мови, слово sting означає «жалити», у переносному значенні — «уражати»).

Сімнадцятикратний лауреат премії «Греммі», володар «Золотого глобуса», премії «Еммі» і 4-х кратний номінант на премію «Оскар» в категорії найкраща пісня.

Біографія та творчість[ред. | ред. код]

Народився 2 жовтня 1951 року у портовому місті Ньюкасл-апон-Тайн — великому індустріальному центрі на півночі Англії. Батько — Ернест Метью Самнер довгі роки працював монтажником у місцевій машинобудівній компанії. Пізніше він придбав невелику молочну крамницю. Мати — Одрі — працювала перукарем і медсестрою, проте мала класичну музичну освіту, вона й дала синові початкові навички гри на фортепіано. Стінгу пропонували серйозний курс навчання в музичній школі, але по-справжньому Стінга захоплювали джаз і гітара. Після вбогих заробітків дорожнього робітника й викладача музики в Стінга з'явилася можливість переїхати до Лондона і грати професійно. Його помітив американський барабанщик Стюарт Коупленд[en] і переконав його зайнятися рок-музикою.

Свій псевдонім Стінг отримав у 1971 році, коли на виступ з гуртом «Phoenix Jazz Men» у клубі Сандерленда, одягнув чорно-жовтий смугастий светр[1]:

« Я вважав, що це було круто. Інші з гурту вважали, що це весело. Вони називали мене весь вечір Стінгом, і наступного дня, і, зрештою, так воно просто й приклеїлося... Я тоді намагався виглядати агресивним.
Оригінальний текст (англ.)
I thought it was cool. The rest of the band thought it hilarious. They called me Sting all night long, and the next day, and it just stuck... I did try to look aggressive in those days.
»

— Стінг

The Police[ред. | ред. код]

Виступ The Police в грудні 2007

В 1977 році ударник Стюарт Коупленд, гітарист Енді Самерс і Стінґ створили групу The Police. Їхня пісня «Roxanne», написана в стилі рок-регі, була швидко підхоплена BBC і миттєво стала хітом.

Насправді сингл виявився настільки вдалим, що студія A&M миттєво випустила їхній перший альбом «Outlandos D'Amour». Услід за першим успіхом пішли альбоми «Regata De Blanc», «Zenyatta Mondatta» й «Ghost in the Machine». У кожному з альбомів був принаймні один хіт.

Випуск альбому «Synchronicity» в 1983 році і їх разючий сингл «Every Breath You Take» забезпечили їм своє місце в історії поп-музики. Після тріумфального світового турне Стінґ вирішив, що із групою досяг усього, що міг, і група розпалася на злеті своєї популярності.

Самостійна кар'єра[ред. | ред. код]

Самостійна кар'єра Стінґа склалася не менш успішно. Його перший альбом з елементами джазу «Dream of the Blue Turtles» став платиновим. Альбом «Soul Cages» (1991), запис якого збігся із втратою батьків, і «Ten Summoner's Tales» (1993) представили Стінґа як зрілого композитора. В 1987 році після турне з Blue Turtles Стінґ записує альбом «Nothing Like The Sun» (назва була навіяна рядком із сонета Шекспіра). Альбом був записаний разом з Марсалісом і гітаристом Police Енді Саммерсом, на альбомі також засвітилися такі зірки, як Ерік Клептон і Марк Нопфлер. Диск вийшов восени 1987 року й відразу ж потрапив на верхні щаблі хіт-парадів по всьому світу. Особливу популярність одержала пісня «They Dance Alone (Gueca Solo)», написана Стінґом на згадку про жертв репресій у Чилі. В 1988 році музикант починає підтримувати діяльність організації «Amnesty International», а також піклується про долю бразильських лісів і індіанців, що мешкають там.

У 1991 році Стінґ випускає автобіографічний альбом «The Soul Cages», сингл із якого «All This Time» зайняв п'ятий рядок у найкращій сотні журналу Billboard. Він продовжує в тім же дусі з альбомом «Ten Summoner's Tales», що містив такі хіти, як «If I Ever Lose My Faith In You» й «Fields Of Gold». У листопаді 1993 року сингл «All For Love», записаний разом із Браяном Адамсом і Родом Стюартом і вийшов на саундтреці до фільму «Три мушкетери», очолив чарти США, а в грудні 1994 року він добирається до другого місця у Великій Британії. Збірник «Fields Of Gold» доводить, що Стінґ є одним із найталановитіших авторів другої британської «нової хвилі» (після 1977 року). Крім відомих хітів, в альбом також були включені дві нові пісні «When We Dance» та «This Cowboy Song». Влітку 1995 року Стінґ дає показання в суді проти свого бухгалтера, якого співак обвинувачує в крадіжці своїх доходів. У результаті розгляду бухгалтер Кіт Мур був засуджений до шести років тюремного ув'язнення. Альбом «Mercury Falling» виявився не таким гарним, як «Ten Summoner's Tales», але й цього було досить, щоб задовольнити шанувальників і заспокоїти пресу. Заголовний трек з його нового альбому «Brand New Day» довів, що Стінґ усе ще здатний випускати хіти. Пісня зайняла 13-е місце в британських чартах. Альбом став успішним і в США, де досить довго протримався в чартах. Диск також одержав дві премії Grammy. Набагато скромнішим став альбом співака «All This Time», випущений у трагічний для США день 11 вересня 2001 року. У записі цього живого альбому брали участь джазові музиканти Крістіан Макбрайд і Джейсон Ребелло, але навіть вони не змогли прикрасити тьмяний настрій альбому.

Події 11 вересня 2001 глибоко вплинули на Стінґа — не тільки як на людину, але і як на артиста. «Мені довелося серйозно задуматися над тим, про що я, як музикант, повинен писати», — говорить він. — «Я не хотів прямо говорити про ситуацію, що виникла, однак зараз, коли я озираюсь на ті пісні, написані відтоді, всіх їх поєднує спільний настрій. Я думаю, що з людьми відбувається щось спільне, всі ми, незалежно від національності або віросповідання зв'язані прямо з однієї й тією ж енергією, що тримає разом наш світ». Назву цієї енергії Стінґ виніс у заголовок свого нового альбому — «Sacred Love» («Священна любов»). Записаний у першій половині 2003 року в Парижі, альбом несе на собі виразний відбиток світових подій, що відбувалися в той час. Тексти Стінґа торкаються війни, релігії, розуміння й нерозуміння, але основною темою, як можна припустити виходячи з назви альбому, була все-таки любов. Пісня «Send Your Love» із цього альбому принесла Стінґу чергову номінацію на «Ґреммі».

Соціальна активність[ред. | ред. код]

У квітні 2010 року Стінг закликав легалізувати вживання марихуани. На його думку, переслідування, утримання в тюрмах прихильників марихуани та взагалі — з цим легким наркотиком — безглузда та шкідлива для суспільства.[2].

Приватне життя[ред. | ред. код]

Труді Стайлер, дружина Стінга

Зі своєю першою дружиною, ірландською актрисою Френсіс Томелті, Стінг познайомився 1974 року, на репетиції рок-мюзиклу «Рок Різдво» (Rock Nativity), у якому він брав участь з гуртом «The Police», а Френсіс грала роль Діви Марії. За два роки вони одружилися: 1 травня 1976 року, у католицькій каплиці Пресвятої Богородиці та Святого Освіна, в невеличкому містечку Тайнмут графства Тайн і Вір Північно-Східної Англії[3]. У Стінга і Френсіс Томелті народилося двоє дітей: син Джозеф (1976) і дочка Фускія Кетрін (1982).

Того ж року, коли народилася Фускія, Стінг залишив сім'ю[4], через роман із Труді Стайлер, англійською кіноактрисою та продюсером, яка, окрім того, була найкращою подругою дружини Стінга, Френсіс, і в Лондоні жила з ними по сусідству[5]. Офіційно Френсіс і Стінг розлучилися 1984 року, і ця подія набула широкого розголосу та осуду, не в останню чергу через те, що відбулася одночасно із розпадом «The Police», на злеті популярності гурту[5]. Розлучення було оформлене 19 березня 1984[6], а за два тижні до цього, 4 березня, у Мельбурні, «The Police» дав свій останній концерт[7].

Разом з тим, ще 19 січня 1984, у Стінга і Труді Стайлер народилася їх перша дитина — дочка Міккі. Одружилася пара 22 серпня 1992, в каплиці графства Вілтшир Південно-Західної Англії[8]. Окрім Міккі, вони мають ще трьох спільних дітей: синів Джейка (1985) і Джакомо (1995), дочку Елліот (1990). Труді Стайлер, як і Стінг, веде активну громадську та благодійну діяльність: зокрема, разом з чоловіком, є співзасновником Фонду захисту тропічних лісів, меценатом Фонду Елтона Джона «СНІД».

Діти Стінга пов'язали своє життя з мистецтвом:

Концерти[ред. | ред. код]

Благодійні концерти[ред. | ред. код]

«Live 8» у Гайд-парку Лондона. 2005

Стінг неодноразово брав участь у благодійних концертах, які увійшли в історію світової музики.

Концерти в Україні[ред. | ред. код]

Дискографія[ред. | ред. код]

Сольний виступ Стінга. 1985

Альбоми The Police[ред. | ред. код]

Сольні студійні альбоми[ред. | ред. код]

Фільмографія[ред. | ред. код]

У своєму доробку Стінг, як актор, має низку ролей у художніх картинах, телефільмах і серіалах. Також він озвучує мультфільми й знімається у документальному кіно.

Документальні фільми:

Бібліографія[ред. | ред. код]

Стінг написав декілька книг про екологічні та соціальні проблеми людства, а також про власне життя і творчість. Крім того, він публікує свою поезію, збірки з текстами пісень та акордами, посібники з навчання гри на гітарі. Серед виданих книжок є одна і для дітей — «Історія ковчега Ноя», у якій Стінг подав свою інтерпретацію історії про всесвітній потоп.

 • Sting. Sting: Guitar Chord Songbook. — Hal Leonard Corporation, 2009. — 135 с. — ISBN 1-423-42529-4. (англ.)
 • Sting. Lyrics by Sting. — Simon & Schuster, 2007. — 297 с. — ISBN 1-847-37167-1. (англ.)
 • Стинг. Разбитая музыка / Пер. с англ. Н. Макаровой. — Екатеринбург : У-Фактория, 2005. — 400 с. — ISBN 5-9709-0129-6. (рос.)
 • Sting. Broken Music: A Memoir. — New York : The Dial Press, 2003. — 337 с. — ISBN 0-385-33678-0. (англ.)
 • Sting. The Police: Greatest Hits. — Hal Leonard Corporation, 2003. — 88 с. — ISBN 978-0-634-04907-1. (англ.)
 • Sting. Piano solos. — Hal Leonard Corporation, 2002. — 72 с. — ISBN 978-0-634-02515-0. (англ.)
 • Sting. Rock Steady: A Story of Noah's Ark. — Harpercollins Childrens Books, 2001. — 32 с. — ISBN 0-060-29231-8. (англ.)
 • Sting. Play Guitar With-- Sting. — Wise Publications, 2000. — 47 с. — ISBN 0-711-98559-6. (англ.)
 • Sting. The Very Best of Sting & the Police. — Hal Leonard Corporation, 1998. — 72 с. — ISBN 978-0-793-59424-5. (англ.)
 • Sting. Shape of my heart: poem. — Welcome, 1998. — 32 с. — ISBN 978-0-941-80720-3. (англ.)
 • Sting. Sting: For Guitar Tab. — Hal Leonard Corporation, 1994. — 80 с. — ISBN 978-0-793-53724-2. (англ.)
 • Sting. The Best of the Police. — Hal Leonard Publishing Corporation, 1991. — 85 с. — ISBN 978-0-793-50285-1. (англ.)
 • Sting. Jungle Stories: The Fight for the Amazon. — Barrie & Jenkins, 1989. — 128 с. — ISBN 978-0-099-71540-5. (англ.)

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

Творчість Стінга відзначено низкою музичних та кінематографічних нагород — він є лауреатом премії «Золотий глобус», Brit Awards, Нагороди Греммі, премії «Еммі» та інших. На Алеї слави у Голлівуді є зірка музиканта[18], 2002 року він став членом Зали слави піснярів[19], а 2003 — Зали слави рок-н-ролу[20].

Крім того, 2003 року Стінг був удостоєний звання Командора Ордена Британської імперії[21], 2007 — Кавалера Ордена Мистецтв та літератури Франції[22], у 2014 отримав Нагороду Кеннеді-центру за «Видатні досягнення в мистецтві»[23].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Hunter Davies, Giles Smith (1993-05-01). Interview / Sting. independent.co.uk (англ). Індепендент. Процитовано 2014-03-20. 
 2. Стинг требует узаконить легкие наркотики
 3. Dave & Wendy (2001). A very rough guide to Last Exit.... sting.com (англ). Архів оригіналу за 2014-02-21. Процитовано 2014-02-13. 
 4. Lucy Waterlow (2013-10-14). We've been treated unkindly in Britain: Trudie Styler on why she and Sting have chosen to live in the U.S.. dailymail.co.uk (англ). Daily Mail. Процитовано 2014-02-13. 
 5. а б Trudie Styler: The truth about Trudie. independent.co.uk (англ). The Independent. 2006-08-05. Процитовано 2014-02-13. 
 6. Milestones: Mar. 19, 1984. time.com (англ). Тайм. 1984-03-19. Процитовано 2014-02-13. 
 7. Tour. thepolice.com (англ). Архів оригіналу за 2014-02-22. Процитовано 2014-02-13. 
 8. Maximillien De Lafayette. Hollywood Most Beautiful, Exclusive and Rarest Photos Album: Films, Superstars, Divas, Femmes Fatales, and Legends of the Silver Screen. — lulu.com, 2010. — С. 371. — ISBN 978-0557454426. (англ.)
 9. LIVE AID 1985: How it all happened. bbc.co.uk (англ). BBC. Процитовано 2014-02-11. 
 10. а б в 50 Years of Working with Celebrities: Music. amnesty.org (англ). Міжнародна амністія. Архів оригіналу за 2011-08-17. Процитовано 2014-02-11. 
 11. Nelson Mandela 70th Birthday Tribute (1988). imdb.com (англ). IMDB. Процитовано 2014-02-11. 
 12. Steve Morse. Walden Concert, festive, heartfelt.... sting.com (англ). The Boston Globe. Архів оригіналу за 2014-02-21. Процитовано 2014-02-11. 
 13. Volcano-aid Concert Flowing With Stars. chicagotribune.com (англ). Чикаго Триб'юн. 1997-09-16. Процитовано 2014-02-11. 
 14. John Carman (2001-09-22). Star-spangled benefit / Musicians, actors honor heroes, raise money for attack victims. sfgate.com (англ). Процитовано 2014-02-11. 
 15. The Concerts. live8live.com (англ). Архів оригіналу за 2010-04-01. Процитовано 2014-02-11. 
 16. Sting - Brand New Day Tour - 1999 / 2000 / 2001. police.cybercomm.nl (англ.). Процитовано 2013-12-20. 
 17. Sting - Symphonicity Tour (with the Royal Philharmonic Orchestra) - 2010/ 2011/ 2011. police.cybercomm.nl (англ.). Процитовано 2013-12-20. 
 18. Hollywood Walk of Fame. Sting. hwof.com (англ). Процитовано 2014-02-02. 
 19. Inductee Exhibits. Sting. songwritershalloffame.com (англ). Архів оригіналу за 2014-02-21. Процитовано 2014-02-02. 
 20. The inductees. The police. rockhall.com (англ). Процитовано 2014-02-02. 
 21. Order of the British Empire. C.B.E. // The London Gazette. — 2003. — Вип. 56963 (14 червня). — С. 9. Процитовано 2014-02-02.(англ.)
 22. Cérémonie de remise des insignes de Chevalier dans l’Ordre des Arts et des Lettres du groupe The Police. culture.gouv.fr (фр). Міністерство культури і зв'язку Франції. Процитовано 2014-02-02. 
 23. 37th Annual Kennedy Center Honors. kennedy-center.org (англ). Процитовано 2015-06-10. 

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]