Відмінності між версіями «Супутник-2»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (робот додав: en:Sputnik 2)
Рядок 1: Рядок 1:
Супутник-2 (''Супутник-2'') — другий космічний апарат, який запущений в орбіту Землі [[3 листопада]] [[1957]], і першим ніс на борту живу істоту, собаку [[Лайка (собака-космонавт)|Лайка]].
+
'''Супутник-2''' (''Спутник-2'') — другий космічний апарат, який запущений в орбіту [[Земля|Землі]] [[3 листопада]] [[1957]], і першим ніс на борту живу істоту, собаку [[Лайка (собака-космонавт)|Лайка]].
   
Супутник-2 був 4 метровою високою конусоподібною капсулою з діаметром основи 2 метри (6,6 футів). Він містив кілька відсіків для радіопередавачів, телеметричної системи, блоку управління, регенерації і регулювання температури для кабіни, і наукові прилади.
+
[[Супутник-2]] був 4 метровою високою конусоподібною капсулою з діаметром основи 2 метри (6,6 футів). Він містив кілька відсіків для радіопередавачів, телеметричної системи, блоку управління, регенерації і регулювання температури для кабіни, і наукові прилади.
   
 
В окремій ізольованій кабіні містилася собака Лайка.
 
В окремій ізольованій кабіні містилася собака Лайка.
Інженерно- біологічні дані були передані телеметричними приладами, які передавали дані на Землю через 15-хвилинний період протягом кожного оберту на орбіті. Два фотометри були на борту для вимірювання сонячної радіації (ультрафіолетового і рентгенівського випромінювання) і космічних променів. Супутник-2 не містив телевізійної камери; телевізійне зображення собаки з [[Супутник-5|Супутника-5]], як правило, помилково приймається, як Лайка.
+
Інженерно-біологічні дані були передані телеметричними приладами, які передавали дані на Землю через 15-хвилинний період протягом кожного оберту на орбіті. Два фотометри були на борту для вимірювання сонячної радіації (ультрафіолетового і рентгенівського випромінювання) і космічних променів. [[Супутник-2]] не містив телевізійної камери; телевізійне зображення собаки з [[Супутник-5|Супутника-5]], як правило, помилково приймається, як Лайка.
   
 
== Політ ==
 
== Політ ==
Рядок 12: Рядок 12:
 
== Супутник-2 і випромінювання пояса Аллен Ван ==
 
== Супутник-2 і випромінювання пояса Аллен Ван ==
   
Супутник-2 виявив у Землі зовнішні радіаційні пояси в далеких північних широтах. У [[1958]] році, [[Супутник-3]], підтвердив висновки здійснені по результатам польоту американських супутників [[Explorer-1]],-3 і -4.
+
[[Супутник-2]] виявив у [[Земля|Землі]] зовнішні радіаційні пояси в далеких північних [[широта]]х. У [[1958]] році, [[Супутник-3]], підтвердив висновки здійснені по результатам польоту американських [[супутник]]ів [[Explorer-1]],-3 і -4.
   
 
[[Категорія:Радянська космічна програма]]
 
[[Категорія:Радянська космічна програма]]

Версія за 17:54, 3 листопада 2010

Супутник-2 (Спутник-2) — другий космічний апарат, який запущений в орбіту Землі 3 листопада 1957, і першим ніс на борту живу істоту, собаку Лайка.

Супутник-2 був 4 метровою високою конусоподібною капсулою з діаметром основи 2 метри (6,6 футів). Він містив кілька відсіків для радіопередавачів, телеметричної системи, блоку управління, регенерації і регулювання температури для кабіни, і наукові прилади.

В окремій ізольованій кабіні містилася собака Лайка. Інженерно-біологічні дані були передані телеметричними приладами, які передавали дані на Землю через 15-хвилинний період протягом кожного оберту на орбіті. Два фотометри були на борту для вимірювання сонячної радіації (ультрафіолетового і рентгенівського випромінювання) і космічних променів. Супутник-2 не містив телевізійної камери; телевізійне зображення собаки з Супутника-5, як правило, помилково приймається, як Лайка.

Політ

Супутник-2 був запущений на орбіту з параметрами 212 х 1660 км, з періодом обертання 103,7 хвилин. Запуск здійснювався ракетою Р-7, такою ж як якою виводили на орбіту Супутника-1. Після виходу на орбіту носовий конус успішно від'єднався, а основний блок ні. Це гальмувало роботу системи терморегулювання. Вважається, що Лайка прожила всього декілька годин замість запланованих десять днів через спеку. Супутник-2 розпався в атмосфері Землі 14 квітня 1958 після 162 днів на орбіті.

Супутник-2 і випромінювання пояса Аллен Ван

Супутник-2 виявив у Землі зовнішні радіаційні пояси в далеких північних широтах. У 1958 році, Супутник-3, підтвердив висновки здійснені по результатам польоту американських супутників Explorer-1,-3 і -4.