Супутник-2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:14, 3 листопада 2010, створена Mr.Sirus Iton (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Супутник-2 (''Супутник-2'') — другий космічний апарат, який запущений в орбіту Землі [[3 ли...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Супутник-2 (Супутник-2) — другий космічний апарат, який запущений в орбіту Землі 3 листопада 1957, і першим ніс на борту живу істоту, собаку Лайка.

Супутник-2 був 4 метровою високою конусоподібною капсулою з діаметром основи 2 метри (6,6 футів). Він містив кілька відсіків для радіопередавачів, телеметричної системи, блоку управління, регенерації і регулювання температури для кабіни, і наукові прилади.

В окремій ізольованій кабіні містилася собака Лайка. Інженерно- біологічні дані були передані телеметричними приладами, які передавали дані на Землю через 15-хвилинний період протягом кожного оберту на орбіті. Два фотометри були на борту для вимірювання сонячної радіації (ультрафіолетового і рентгенівського випромінювання) і космічних променів. Супутник-2 не містив телевізійної камери; телевізійне зображення собаки з Супутника-5, як правило, помилково приймається, як Лайка.

Політ

Супутник-2 був запущений на орбіту з параметрами 212 х 1660 км, з періодом обертання 103,7 хвилин. Запуск здійснювався ракетою Р-7, такою ж як якою виводили на орбіту Супутника-1. Після виходу на орбіту носовий конус успішно від'єднався, а основний блок ні. Це гальмувало роботу системи терморегулювання. Вважається, що Лайка прожила всього декілька годин замість запланованих десять днів через спеку. Супутник-2 розпався в атмосфері Землі 14 квітня 1958 після 162 днів на орбіті.

Супутник-2 і випромінювання пояса Аллен Ван

Супутник-2 виявив у Землі зовнішні радіаційні пояси в далеких північних широтах. У 1958 році, Супутник-3, підтвердив висновки здійснені по результатам польоту американських супутників Explorer-1,-3 і -4. [[Категорія:Історія космонавтики]