Відмінності між версіями «Супіски»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
(оформлення, правопис, вікіфікація)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Супіски''' ({{lang-ru|супесь}}, {{lang-en|loamy sand;}} {{lang-de|lehmiger Sand m, Fein¬sand m, Lehmsand m, lehmiger Sand m}}) пухка піщано-глиниста осадова [[гірська порода]], що складається на 30-10 % (за масою) з глинистих частинок (розміром менш як 0.005 мм) та 90-70 % алеврито-піщаних частинок. Важлива складова супіскових ґрунтів. Порiвняно з суглинками менш пластичний та має менший вмiст тонкодисперсних частинок та вiдповiдно бiльший % уламкового матерiалу. Розрізнюють грубо-, дрібнопіщані і пилуваті С. в залежності від вмісту піщаних зерен відповідного розміру і пилуватих частинок. Термін “С." звичайно застосовують до порід континентального походження, а відповідні їм за складом мор. відклади відносять до групи глинистих пісків. Використовуються при будівництві доріг, земля¬них споруд, як домішка до цегельної шихти і інш.
+
'''Супіски''' ({{lang-ru|супесь}}, {{lang-en|loamy sand;}} {{lang-de|lehmiger Sand m, Fein¬sand m, Lehmsand m, lehmiger Sand m}}) — пухка піщано-глиниста осадова [[гірська порода]], що складається на 30-10% (за масою) з глинистих частинок (розміром менш як 0.005 мм) та 90-70% алеврито-піщаних частинок.
   
  +
Супіски — важлива складова супіскових ґрунтів. Порівняно з [[суглинки|суглинками]] менш пластичний та має менший вміст тонкодисперсних частинок та відповідно більший процент уламкового матеріалу. Розрізнюють грубо-, дрібнопіщані і пилуваті супіски в залежності від вмісту піщаних зерен відповідного розміру і пилуватих частинок. Термін "Супіски " звичайно застосовують до порід континентального походження, а відповідні їм за складом [[Морена|моренові]] відклади відносять до групи глинистих пісків. Використовуються при будівництві доріг, земляних споруд, як домішка до цегельної [[шихта|шихти]] та інш.
Враховані Державним балансом запасів України запаси супіску категорій А+В+С1 складають 1572 тис. м.куб, з них розробляються близько 150 тис. м.куб.
 
   
 
Враховані Державним балансом запасів України запаси супіску категорій А+В+С1 складають 1572 тис. м.куб, з них розробляються близько 150 тис. м.куб.
==Див. також==
 
  +
 
== Див. також ==
   
 
* [[Глинисті породи]]
 
* [[Глинисті породи]]

Версія за 05:10, 30 травня 2015

Супіски (рос. супесь, англ. loamy sand; нім. lehmiger Sand m, Fein¬sand m, Lehmsand m, lehmiger Sand m) — пухка піщано-глиниста осадова гірська порода, що складається на 30-10% (за масою) з глинистих частинок (розміром менш як 0.005 мм) та 90-70% алеврито-піщаних частинок.

Супіски — важлива складова супіскових ґрунтів. Порівняно з суглинками менш пластичний та має менший вміст тонкодисперсних частинок та відповідно більший процент уламкового матеріалу. Розрізнюють грубо-, дрібнопіщані і пилуваті супіски в залежності від вмісту піщаних зерен відповідного розміру і пилуватих частинок. Термін "Супіски " звичайно застосовують до порід континентального походження, а відповідні їм за складом моренові відклади відносять до групи глинистих пісків. Використовуються при будівництві доріг, земляних споруд, як домішка до цегельної шихти та інш.

Враховані Державним балансом запасів України запаси супіску категорій А+В+С1 складають 1572 тис. м.куб, з них розробляються близько 150 тис. м.куб.

Див. також

Література

Посилання