Відмінності між версіями «Сучасне п'ятиборство»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Скасування редагування № 15421036 користувача 194.44.123.118 (обговорення))
Рядок 1: Рядок 1:
'''Суча́сне п'ятиборство''' — [[олімпійський вид спорту]], який включає в себе змагання зі [[Кульова стрільба|стрільби]], [[фехтування]], [[кінний спорт|кінного спорту]], [[Спортивне плавання|плавання]] та [[біг]]у ([[крос]]у) — [[дисципліна|дисциплін]], неодмінних для офіцера кінця 19-го — початку двадцятого століття.це вид спорту його внесок в світ не є значним
+
'''Суча́сне п'ятиборство''' — [[олімпійський вид спорту]], який включає в себе змагання зі [[Кульова стрільба|стрільби]], [[фехтування]], [[кінний спорт|кінного спорту]], [[Спортивне плавання|плавання]] та [[біг]]у ([[крос]]у) — [[дисципліна|дисциплін]], неодмінних для офіцера кінця 19-го — початку двадцятого століття.
   
 
Сучасне п'ятиборство вигадав [[П'єр де Кубертен]]. До програми [[олімпійські ігри|олімпійських ігор]] воно входить з [[1912]] року. Змагання серед жінок включені до програми олімпіад з 2000 року.
 
Сучасне п'ятиборство вигадав [[П'єр де Кубертен]]. До програми [[олімпійські ігри|олімпійських ігор]] воно входить з [[1912]] року. Змагання серед жінок включені до програми олімпіад з 2000 року.

Версія за 16:57, 12 січня 2015

Суча́сне п'ятиборство — олімпійський вид спорту, який включає в себе змагання зі стрільби, фехтування, кінного спорту, плавання та бігу (кросу) — дисциплін, неодмінних для офіцера кінця 19-го — початку двадцятого століття.

Сучасне п'ятиборство вигадав П'єр де Кубертен. До програми олімпійських ігор воно входить з 1912 року. Змагання серед жінок включені до програми олімпіад з 2000 року.

Дисципліни

Стрільба проводиться з пневматичного пістолета калібром 4,5 мм по стаціонарній мішені з відстані 10 м. Кожному п'ятиборцю надається право на 20 пострілів з часовим обмеженням 40 секунд на постріл.

Для фехтування використовується шпага. Змагання проводяться за коловою системою, тобто кожен спортсмен зустрічається з кожним іншим. Кожен бій триває до першого уколу, але не більше хвилини. Якщо за хвилину жодному з супротивників не вдалося нанести укол, обом зараховується поразка.

Плавання проводиться на 200 метрів вільним стилем.

Змагання з кінного спорту — конкур, довжина траси якого 350–450 метрів. На трасі 12–15 перешкод. Коні розподіляються між спортсменами за жеребом. Перед виступом спортсмен отримує 20 хвилин для знайомства з конем.

Завершуються змагання кросом на 3 кілометри. Спортсмени стартують із затримкою, яка визначається відставанням в набраних очках від лідера. Спортсмен, який завершить крос першим, оголошується переможцем.

В Україні

Українські спортсмени мають значні здобутки в сучасному п'ятиборстві. Серед них олімпійські чемпіони Іван Дерюгін та Борис Онищенко, олімпійські призери Павло Ледньов та Вікторія Терещук.