Відмінності між версіями «Сучасне п'ятиборство»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (додано Категорія:Сучасне п'ятиборство за допомогою HotCat)
Рядок 18: Рядок 18:
   
 
== В Україні ==
 
== В Україні ==
Українські спортсмени мають значні здобутки в сучасному п'ятиборстві. Серед них [[олімпійський чемпіон|олімпійські чемпіони]] [[Іван Дерюгін]], [[Павло Ледньов]] та [[Онищенко Борис Григорович|Борис Онищенко]], олімпійські призери та [[Вікторія Терещук]].
+
Українські спортсмени мають значні здобутки в сучасному п'ятиборстві. Серед них [[олімпійський чемпіон|олімпійські чемпіони]] [[Іван Дерюгін]], [[Павло Ледньов]] та [[Онищенко Борис Григорович|Борис Онищенко]], олімпійські призери та [[Вікторія Терещук]]. На Чемпіонаті Європи 2019 року українські спортсмени Андрій Федечко і Владислав Ридванський посіли друге місце, здобувши титули віце-чемпіонів Європи. <ref>{{Cite web|title=Українські п'ятиборці стали віце-чемпіонами Європи|url=https://www.rbc.ua/ukr/news/ukrainskie-pyatibortsy-stali-vitse-chempionami-1565257127.html|website=РБК-Украина|accessdate=2019-08-08|language=ru}}</ref>
   
 
{{sport-stub}}
 
{{sport-stub}}

Версія за 10:58, 8 серпня 2019

Сучасне п'ятиборство

Суча́сне п'ятиборство — олімпійський вид спорту, який включає в себе змагання зі стрільби, фехтування, кінного спорту, плавання та бігу (кросу) — дисциплін, неодмінних для офіцера кінця 19-го — початку 20 століття.

Сучасне п'ятиборство вигадав П'єр де Кубертен. До програми олімпійських ігор воно входить з 1912 року. Змагання серед жінок включені до програми олімпіад з 2000 року.

Дисципліни

Стрільба проводиться з пневматичного пістолета калібром 4,5 мм по стаціонарній мішені з відстані 10 м. Кожному п'ятиборцю надається право на 20 пострілів з часовим обмеженням 40 секунд на постріл.

Для фехтування використовується шпага. Змагання проводяться за коловою системою, тобто кожен спортсмен зустрічається з кожним іншим. Кожен бій триває до першого уколу, але не більше хвилини. Якщо за хвилину жодному з супротивників не вдалося нанести укол, обом зараховується поразка.

Плавання проводиться на 200 метрів вільним стилем.

Змагання з кінного спорту — конкур, довжина траси якого 350–450 метрів. На трасі 12–15 перешкод. Коні розподіляються між спортсменами за жеребом. Перед виступом спортсмен отримує 20 хвилин для знайомства з конем.

Завершуються змагання кросом на 3 кілометри. Спортсмени стартують із затримкою, яка визначається відставанням в набраних очках від лідера. Спортсмен, який завершить крос першим, оголошується переможцем.

В Україні

Українські спортсмени мають значні здобутки в сучасному п'ятиборстві. Серед них олімпійські чемпіони Іван Дерюгін, Павло Ледньов та Борис Онищенко, олімпійські призери та Вікторія Терещук. На Чемпіонаті Європи 2019 року українські спортсмени Андрій Федечко і Владислав Ридванський посіли друге місце, здобувши титули віце-чемпіонів Європи. [1]


  1. Українські п'ятиборці стали віце-чемпіонами Європи. РБК-Украина (ru). Процитовано 2019-08-08.