Східна Ява

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розташування провінції.

Східна Ява (індонез. Jawa Timur) — провінція Індонезії. Вона межує з провінцією Центральна Ява на заході, Індійським океаном на півдні, Яванським морем на півночі та з Балійською протокою на сході. Провінція включає деякі острови в Яванському морі. Центр провинції — місто Сурабая.

Серія великих вулканів, включаючи найвищий, Арджуно, мають висоту близько 3 339 м, та іде через територію провінції із заходу на схід. Вулканічні гори утворюють нагірну зону, що є перешкодою для сполучення. Широкі низини, шириною приблизно 30-50 км, здебільшого покриті уламками вулканічних порід. Родючість ґрунтів поповнюється вулканічною лавою та попелом. Уривчаста серія плато розташована біля вулканічних гір і тягнеться на більше ніж 160 км вздовж південного узбережжя. Північний бік поясу вулканічних гір включає гори Капур Утара; ці вапнякові вершини тягнуться на схід до островів Мадура і контрастують із високо родючою північною прибережною частиною.

Утворення розривів і складчастість спричинили осушення багатьох рік. Річки Соло і Брантас мають дренажні басейни, які простягаються глибоко в південні гори. Інші важливі річки — Бару, Пуге, Маджун, Генен і Сампеан. Гористий регіон (за винятком східної частини) має багату рослинність з тікових, хвойних дерев, дубів та кленів. Річкові басейни межують із густими хащами бамбуку та береговими низинами.

Сільське господарство — основне джерело засобів існування для місцевого населення. Основний урожай, рис, вирощують на терасах. Тут також вирощують каучукові дерева, тютюн, пальмову олію, каву, чай копру, рис, кукурудзу і арахіс. Капок та хінин вирощують на плато. Промисловість включає суднобудування, збірку автомобілів, виробництво тканин, виробів з металу, нафтопереробка, виготовлення транспортного устаткування, паперу та напоїв. Нафтоочисний завод є в Вонокромо, а завод добрив в Гресіку. Мережа доріг та залізниць з'єднує всі основні населені пункти. Яванці та мадурейці — найбільші етнічні групи. Тут проживає також невелика кількість балійців, індійців та китайців. Ранні цивілізації залишили тут багато печер, храмів, зображення богів та інших місць у провінції. Площа провінції 47 921 км. Населення (1990) 32 503 991 чол.