Сяхоу Юань

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:20, 25 грудня 2020, створена Mr.Rosewater (обговорення | внесок) (вилучено Категорія:Військовики Китаю; додано Категорія:Китайські військовики за допомогою HotCat)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сяхоу Юань
Xiahou Yuan Portrait.jpg
Сяхоу Юань з алебардою
Псевдо Мяоцай[1]
Народився невідомо
Бочжоуd
Помер 219(0219)
Mount Dingjund, Династія Вей
Країна Східна Хань[d]
Діяльність офіцер
Діти Xiahou Bad, Xiahou Weid, Xiahou Huid, Xiahou Hed, Xiahou Chengd і Xiahou Rongd

Сяхоу Юань (спрощ.: 夏侯渊; кит. трад.: 夏侯淵; піньїнь: xiàhóu yuān; ? — 219) — китайський державний діяч, військовик періоду Саньго. Генерал і родич Цао Цао, засновника династії Вей. Двоюрідний брат полководця Сяхоу Дуня. Брав участь в кампаніях проти Лю Бея, Сунь Цзюаня та Люй Бу. Посмертне ім'я — князь Мінь[2].

Біографія[ред. | ред. код]

Сяхоу Юань походив із повіту Цяо країни Пей[3]. Був двоюрідним братом Цао Цао, батько якого Цао Сун походив з роду Сяхоу.

190 року приєднався на заклик Цао Цао знищити диктатора Дун Чжо. Незабаром став генералом. В битвах завжди виривався вперед, постійно перебував у найнебезпечніших місцях. Був майстром раптових атак і маневрів що породило приказку: «генерал Сяхоу Дунь долає пятсоть миль за три дні, а тисячу миль — за шість».

211 року брав участь у битві при перевалі Тун, в якій розбив війська Ма Чао й Хань Суя. Керував завоюванням Гуаньчжунської рівнини і підкоренням провінції Лян. Використовував тактику випаленої землі і превентивних ударів у боротьбі з частинами Хань Суя, що складалися з племен цян. Зміг виманити його на бій у відкритій місцевості і розбив дощенту. Змусив племена цян присягнути Цао Цао.

Попри сміливість і войовничість був необачливим, що викликало хвилювання Цао Цао. Через необережність потрапив у пастку противника і загинув на горі Дінцзюнь від рук полководця Лю БеяХуан Чжуна. У зв'язку з цим Цао Цао втратив район Ханьчжун.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. кит.: 妙才; піньїнь: miàocái.
  2. кит.: 愍侯; піньїнь: mǐnhóu, Мінь-хоу.
  3. кит. 沛国譙県. Сучасне місто Бочжоу провінції Аньхой, КНР.

Джерела та література[ред. | ред. код]