Сіньхуа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:07, 27 липня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 0; позначено як недійсні: 1. #IABot (v2.0beta15))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сіньхуа
Тип Інформаційна агенція
Засновано 1931
Штаб-квартира Пекін
Власник(и) Державне управління пресиd
Дочірні компанії XinhuaNetd
Сайт xinhuanet.com
news.cn

Сіньхуа у Вікісховищі?

Сіньхуа́ (кит. трад. 新華社, спр. 新华社, піньїнь: Xīnhuáshè, К.-Ц.: Сіньхваше, буквально: «Агенція „Новий Китай“») — китайська державна урядова агенція новин зі штаб-квартирою в Пекіні. Найбільша в Китаї інформаційна агенція, є органом китайської державної інформації і пропаганди. Голова агенції входить до уряду КНР і має посаду міністра.

Історія

Попередник агенції, агентство «Червоний Китай», було засноване в районі Руїджин (східна провінція Цзянси) в 1931. В січні 1937 агенцію було переіменовано в «Сіньхуа». Після заснування КНР в жовтні 1949, «Сіньхуа» стала державною агенцією, повністю підлеглою правлячій Комуністичній партії Китаю і уряду, її головним рупором пропаганди КПК для китайських ЗМІ.

В наш час Сіньхуа має 107 філій у всьому світі. Згідно з офіційними даними, в агенції працює 8400 чоловік, з яких 1900 — журналісти і редактори. За іншими даними на агентство працює більш ніж 10 000 співробітників. Сіньхуа забезпечує всі ЗМІ (щонайменше 306 радіостанцій, 369 ТБ станцій, 2119 газет і 9038 періодичних видань) всіма головними національними і міжнародними новинами.

За кордон КНР агенція «Сіньхуа» розповсюджує новини шістьма мовами, включно китайською, англійською, французькою, російською, іспанською, арабською.

Критика

Як визначає міжнародна організація Репортери без кордонів — на інтернет-ресурсі «Google», що все регулярніше цитується як надійне джерело інформації, приблизно третина новин про Китай, позначених як «Новини Google», виходять від агенції «Сіньхуа».

Посилання