Теза
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
Те́за, тезис (грец. θέσις) — Це слово має грецьке походження. У перекладі на українську мову «thesis» означає думка, наукове положення. Отже, тези — це дуже чітко і коротко сформульовані основні положення наукової роботи, доповіді, повідомлення, статті. Значення таких положень у тому, що весь великий, а іноді і громіздкий матеріал дається у вигляді коротких, послідовних формулювань. По суті справи, тези — це невелика і досить ємна наукова стаття, яка є основою для повідомлення, лекції чи доповіді. Зазвичай їх публікують у спеціальних збірниках для конференцій. Невеликий обсяг — це те, чим тези відрізняються від інших видів наукових робіт.
багатозначний термін, який залежно від контексту може означати:
- Положення, що коротко й чітко формулює основну ідею чого-небудь або провідне завдання, що стоїть перед кимось.
- Теза — слово, що має декілька значень. Це — положення, висловлень у статті чи книзі, яке треба довести. Це (за філософією Гегеля) — вихідний пункт процесу розвитку, перший ступінь тріади (теза, антитеза, синтез). Це (у множині) — коротко сформульовані основні положення доповіді, лекції, статті.
- Тези — коротко сформульовані основні положення доповіді, лекції, статті тощо.
- У логіці — складова частина доведення; положення, істинність якого треба довести.
- У філософії Гегеля — вихідний пункт процесу розвитку, перший ступінь тріади.
- Інше
- Теза (фр. Théza) — муніципалітет у Франції, у регіоні Лангедок-Руссільйон, департамент Східні Піренеї
- «Теза» — українське видавництво.
Див. також
Джерела
- Теза // Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / уклад. і гол. ред. В. Т. Бусел. — 5-те вид. — К. ; Ірпінь : Перун, 2005. — ISBN 966-569-013-2.
- Тезис // Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / уклад. і гол. ред. В. Т. Бусел. — 5-те вид. — К. ; Ірпінь : Перун, 2005. — ISBN 966-569-013-2.
![]() |
Це незавершена стаття з філософії. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |