Телефільм: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (r2.6.4) (робот додав: cs:Televizní film)
м (replaced: на даний момент → в наш час)
Рядок 3: Рядок 3:
При створенні таких фільмів враховуються технічні можливості телебачення і особливості сприйняття телеглядачами зображення на екрані [[телевізор]]а. Часто телефільм складається з двох і більш послідовних, але демонстрованих в різний час частин — серій. Багатосерійні телефільми прийнято називати [[телесеріал]]ами.
При створенні таких фільмів враховуються технічні можливості телебачення і особливості сприйняття телеглядачами зображення на екрані [[телевізор]]а. Часто телефільм складається з двох і більш послідовних, але демонстрованих в різний час частин — серій. Багатосерійні телефільми прийнято називати [[телесеріал]]ами.


Найважливішим чинником у виробництві телефільмів є розмір телевізійного екрану. Оскільки телеекран значно менше кіноекрану, телефільми відрізняються від кінофільмів меншим числом загальних планів і відсутністю високодеталізованих зображень. Також, тоді як на телебаченні найбільш поширеним [[Співвідношення сторін екрану|співвідношенням сторін екрану]] все ще залишається традиційне повноекранне 4:3 (1.33:1) і з розвитком [[телебачення високого розділення]] тільки набирає популярність широкоекранне 16:9 (1.78:1), в кіноіндустрії найпопулярнішим на даний момент є суперширокоекранне співвідношення 2.39:1. Телевізійним фільмам властиве специфічне «розтягнуте» оповідання. При [[монтаж]]і телефільмів враховуються [[Реклама|рекламні]] блоки в ефірній мережі телеканалів — на інтригуючому моменті робиться пауза, і після передбачуваної реклами триває продовження з невеликим «відкотом» сюжету.
Найважливішим чинником у виробництві телефільмів є розмір телевізійного екрану. Оскільки телеекран значно менше кіноекрану, телефільми відрізняються від кінофільмів меншим числом загальних планів і відсутністю високодеталізованих зображень. Також, тоді як на телебаченні найбільш поширеним [[Співвідношення сторін екрану|співвідношенням сторін екрану]] все ще залишається традиційне повноекранне 4:3 (1.33:1) і з розвитком [[телебачення високого розділення]] тільки набирає популярність широкоекранне 16:9 (1.78:1), в кіноіндустрії найпопулярнішим в наш час є суперширокоекранне співвідношення 2.39:1. Телевізійним фільмам властиве специфічне «розтягнуте» оповідання. При [[монтаж]]і телефільмів враховуються [[Реклама|рекламні]] блоки в ефірній мережі телеканалів — на інтригуючому моменті робиться пауза, і після передбачуваної реклами триває продовження з невеликим «відкотом» сюжету.


== Історія ==
== Історія ==

Версія за 15:54, 16 січня 2012

Телевізі́йний фільм або скорочено телефі́льм — ігровий фільм, знятий спеціально для показу телебаченням.

При створенні таких фільмів враховуються технічні можливості телебачення і особливості сприйняття телеглядачами зображення на екрані телевізора. Часто телефільм складається з двох і більш послідовних, але демонстрованих в різний час частин — серій. Багатосерійні телефільми прийнято називати телесеріалами.

Найважливішим чинником у виробництві телефільмів є розмір телевізійного екрану. Оскільки телеекран значно менше кіноекрану, телефільми відрізняються від кінофільмів меншим числом загальних планів і відсутністю високодеталізованих зображень. Також, тоді як на телебаченні найбільш поширеним співвідношенням сторін екрану все ще залишається традиційне повноекранне 4:3 (1.33:1) і з розвитком телебачення високого розділення тільки набирає популярність широкоекранне 16:9 (1.78:1), в кіноіндустрії найпопулярнішим в наш час є суперширокоекранне співвідношення 2.39:1. Телевізійним фільмам властиве специфічне «розтягнуте» оповідання. При монтажі телефільмів враховуються рекламні блоки в ефірній мережі телеканалів — на інтригуючому моменті робиться пауза, і після передбачуваної реклами триває продовження з невеликим «відкотом» сюжету.

Історія

Як жанр, телефільм виник на початку 1960-их років із злиття телебачення і класичного кінематографа. Спочатку телебаченням демонструвалися звичайні кінофільми. Незабаром почали створюватися фільми за замовленням телеканалів. В процесі випуску таких фільмів була вироблена певна телевізійна специфіка, що, власне, і привело до появи «телефільму».

Див. також