Відмінності між версіями «Тензорне поле Кіллінга»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Створена сторінка: '''Тензорне поле Кіллінга''' — симетричне тензорне поле, що задовольняє рівняння <math> \n...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Тензорне поле Кіллінга''' — симетричне [[тензорне поле]], що задовольняє рівняння <math> \nabla_{(i} K_{i_1\dots i_{n})}=0. </math> Тензори Кіллінга забезпечують наявність [[інтеграл руху|інтегралів руху]] <math> K_{i_1\dots i_n}(x)\frac{dx^{i_1}}{d\tau}\dots\frac{dx^{i_n}}{d\tau} </math> для рівнянь [[геодезична|геодезичних]], що мають <math> n </math>-ий порядок за швидкістю. Оскільки з тензорами Кіллінга (рангу вище першого) не пов'язане перетворення координат в просторі-часі, їх ототожнюють з так званими [[прихованими симетріями]].
+
'''Тензорне поле Кіллінга''' — симетричне [[тензорне поле]], що задовольняє рівняння <math> \nabla_{(i} K_{i_1\dots i_{n})}=0. </math> Тензори Кіллінга забезпечують наявність [[інтеграл руху|інтегралів руху]] <math> K_{i_1\dots i_n}(x)\frac{dx^{i_1}}{d\tau}\dots\frac{dx^{i_n}}{d\tau} </math> для рівнянь [[Геодезична лінія|геодезичних]], що мають <math> n </math>-ий порядок за швидкістю. Оскільки з тензорами Кіллінга (рангу вище першого) не пов'язане перетворення координат в просторі-часі, їх ототожнюють з так званими [[прихованими симетріями]].
   
 
== Приклади ==
 
== Приклади ==

Версія за 09:33, 23 січня 2019

Тензорне поле Кіллінга — симетричне тензорне поле, що задовольняє рівняння Тензори Кіллінга забезпечують наявність інтегралів руху для рівнянь геодезичних, що мають -ий порядок за швидкістю. Оскільки з тензорами Кіллінга (рангу вище першого) не пов'язане перетворення координат в просторі-часі, їх ототожнюють з так званими прихованими симетріями.

Приклади


Шаблон:Gravity-stub