Тера-: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
Немає опису редагування
(Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0.) #IABot (v2.0.8.6)
 
(Не показана 1 проміжна версія ще одного користувача)
Рядок 4: Рядок 4:


== Застосування ==
== Застосування ==
У українській мові на даний момент застосовується у сфері комп'ютерів, як позначення об'єму даних (1 ТБ — один [[терабайт]]), а також у сфері енергетики для міжнародного порівняння даних паливно-енергетичних балансів країн (Тераджоуль). В інших областях знань, де доводиться стикатися з величинами подібного порядку, воліють використовувати слово трильйон, або уточнення, що зазначену кількість слід помножити на десять у дванадцятому ступені.
У українській мові у сьогодення застосовується у сфері комп'ютерів, як позначення об'єму даних (1 ТБ — один [[терабайт]]), а також у сфері енергетики для міжнародного порівняння даних паливно-енергетичних балансів країн (Тераджоуль). В інших областях знань, де доводиться стикатися з величинами подібного порядку, воліють використовувати слово трильйон, або уточнення, що зазначену кількість слід помножити на десять у дванадцятому ступені.


== Див. також ==
== Див. також ==
Рядок 13: Рядок 13:
== Посилання ==
== Посилання ==
* {{УСЕ-4|[http://slovopedia.org.ua/29/53410/21865.html Тера-]}}
* {{УСЕ-4|[http://slovopedia.org.ua/29/53410/21865.html Тера-]}}
* [http://www.bipm.org Сайт BIPM]
* [http://www.bipm.org Сайт BIPM] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20210126163343/http://www.bipm.org/ |date=26 січня 2021 }}


{{Префікси СІ}}
{{Префікси СІ}}

Поточна версія на 07:47, 2 квітня 2022

тера- (Т) — префікс у системі SI, що позначає 1012 (1 000 000 000 000, один трильйон).

Префікс затверджено 1960 року. Походить від грецького слова τέρας, що означає чудовисько, тобто одиниць зі вказаним префіксом «жахливо багато».

Застосування[ред. | ред. код]

У українській мові у сьогодення застосовується у сфері комп'ютерів, як позначення об'єму даних (1 ТБ — один терабайт), а також у сфері енергетики для міжнародного порівняння даних паливно-енергетичних балансів країн (Тераджоуль). В інших областях знань, де доводиться стикатися з величинами подібного порядку, воліють використовувати слово трильйон, або уточнення, що зазначену кількість слід помножити на десять у дванадцятому ступені.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]