Відмінності між версіями «Титано-магнієва промисловість України»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (вікіфікація)
Рядок 1: Рядок 1:
==Історія==
+
== Історія ==
В Україні виробництво титану почато з 1956 року на [[Дніпровський титано-магнієвий завод|Дніпровському титано-магнієвому заводі]] (з 1971 року [[Запорізький титано-магнієвий комбінат]]).
+
В Україні виробництво титану почато з 1956 року на [[Дніпровський титано-магнієвий завод|Дніпровському титано-магнієвому заводі]] (з 1971 року [[Запорізький титано-магнієвий комбінат]]).
   
У 1958-1960 роках введено потужності на [[Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат|Іршанському гірничо-збагачувальному комбінаті]]; у 1961 році на [[Верхньодніпровський гірничо-металургійний комбінат|Верхньодніпровському гірничо-металургійному комбінаті]].
+
У 1958—1960 роках введено потужності на [[Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат|Іршанському гірничо-збагачувальному комбінаті]]; у 1961 році — на [[Верхньодніпровський гірничо-металургійний комбінат|Верхньодніпровському гірничо-металургійному комбінаті]].
   
 
== Титанова промисловість ==
 
== Титанова промисловість ==
[[Україна]] є значним виробником [[Титан (хімічний елемент)|титану]] на світовому ринку. Вона посідає 8 місце у світі за запасами [[ільменіт]]у, [[мінерал]]у, з якого видобувають титан. Це становить 20% усіх світових запасів. Станом на 2004 рік запаси українського ільменіту становлять 5,9 мільйонів тон. Окрім того, лише Україна, [[Китай]] і [[США]] мають повний цикл [[виробництво|виробництва]] титанового [[Металопрокат|прокату]].
+
[[Україна]] є значним виробником [[Титан (хімічний елемент)|титану]] на світовому ринку. Вона посідає 8 місце у світі за запасами [[ільменіт]]у, [[мінерал]]у, з якого видобувають титан. Це становить 20 % усіх світових запасів. Станом на 2004 рік запаси українського ільменіту становлять 5,9 мільйонів тон. Окрім того, лише Україна, [[Китай]] і [[США]] мають повний цикл [[виробництво|виробництва]] титанового [[Металопрокат|прокату]].
   
Всього в Україні розвідано 40 [[родовище|родовищ]], , з яких 12 детально розвідано і розпочато промислове видобування. Титанові (ільменітові) концентрати одержує Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат у Житомирській області та Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат у Дніпропетровській області. Їх спільна потужність становить майже 20% світового випуску ільменітових концентратів і може повністю забезпечити потреби України та вигідний експорт. Розвіданими запасами титанових руд обидва комбінати забезпечені на далеку перспективу. Разом з тим існує проблема дефіциту руд із свіжим ільменітом, з якого можна отримувати високоякісні та конкурентоспроможні пігменти за технологією діючих сірчанокислотних виробництв у Сумах та в Криму. Запаси таких руд в Україні пов'язані, в основному, з великим Стремигородським корінним родовищем, та меншим за розмірами Федоровським родовищем. Експлуатація цих родовищ дасть змогу одночасно отримувати дефіцитний апатитовий концентрат, а також рідкісні землі у апатитовому концентраті, ванадій та скандій — в ільменітовому. Поряд з титаном, вилученим з ільменітових і рутилових концентратів, передбачається також вилучення ванадію.
+
Всього в Україні розвідано 40 [[родовище|родовищ]], , з яких 12 детально розвідано і розпочато промислове видобування. Титанові (ільменітові) концентрати одержує Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат у Житомирській області та Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат у Дніпропетровській області. Їх спільна потужність становить майже 20 % світового випуску ільменітових концентратів і може повністю забезпечити потреби України та вигідний експорт. Розвіданими запасами титанових руд обидва комбінати забезпечені на далеку перспективу. Разом з тим існує проблема дефіциту руд із свіжим ільменітом, з якого можна отримувати високоякісні та конкурентоспроможні пігменти за технологією діючих сірчанокислотних виробництв у Сумах та в Криму. Запаси таких руд в Україні пов'язані, в основному, з великим Стремигородським корінним родовищем, та меншим за розмірами Федоровським родовищем. Експлуатація цих родовищ дасть змогу одночасно отримувати дефіцитний апатитовий концентрат, а також рідкісні землі у апатитовому концентраті, ванадій та скандій — в ільменітовому. Поряд з титаном, вилученим з ільменітових і рутилових концентратів, передбачається також вилучення ванадію.
   
Основні запаси титану в Україні належать до великих розсипних родовищ — Малишевського (Дніпропетровська область) та Іршанського (Житомирська область). Значні запаси зосереджені в Стремигородському родовищі на Житомирщині, але воно поки перебуває в стадії [[проектування]]. Титан використовується в [[пігмент]]ній промисловості (96%), [[машинобудування|машинобудуванні]] (3%) та [[електрод]]ній промисловості (1%). Понад 80% продукції експортується до країн СНД.
+
Основні запаси титану в Україні належать до великих розсипних родовищ — Малишевського (Дніпропетровська область) та Іршанського (Житомирська область). Значні запаси зосереджені в Стремигородському родовищі на Житомирщині, але воно поки перебуває в стадії [[проектування]]. Титан використовується в [[пігмент]]ній промисловості (96 %), [[машинобудування|машинобудуванні]] (3 %) та [[електрод]]ній промисловості (1 %). Понад 80 % продукції експортується до країн СНД.
   
Готується до промислового освоєння Тростянецьке розсипне родовище ільменіту та Тарасівське розсипне родовище комплексних циркон-титанових руд у Київській області.
+
Готується до промислового освоєння Тростянецьке розсипне родовище ільменіту та Тарасівське розсипне родовище комплексних циркон-титанових руд у Київській області.
   
 
До титанової промисловості належать:
 
До титанової промисловості належать:
Рядок 19: Рядок 19:
   
 
== Магнієва промисловість ==
 
== Магнієва промисловість ==
Перший магнієвий завод в Україні відкрито у Калуському виробничому об’єднанні “Хлорвініл”.
+
Перший магнієвий завод в Україні відкрито у Калуському виробничому об'єднанні «[[Хлорвініл (підприємство)|Хлорвініл]]».
   
==Див. також==
+
== Див. також ==
 
* [[Титано-магнієва промисловість]]
 
* [[Титано-магнієва промисловість]]
  +
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==
 
* [http://www.saleprice.com.ua/ru/pub/594.html Дослідження титанового виробництва України]
 
* [http://www.saleprice.com.ua/ru/pub/594.html Дослідження титанового виробництва України]

Версія за 15:33, 11 жовтня 2016

Історія

В Україні виробництво титану почато з 1956 року на Дніпровському титано-магнієвому заводі (з 1971 року Запорізький титано-магнієвий комбінат).

У 1958—1960 роках введено потужності на Іршанському гірничо-збагачувальному комбінаті; у 1961 році — на Верхньодніпровському гірничо-металургійному комбінаті.

Титанова промисловість

Україна є значним виробником титану на світовому ринку. Вона посідає 8 місце у світі за запасами ільменіту, мінералу, з якого видобувають титан. Це становить 20 % усіх світових запасів. Станом на 2004 рік запаси українського ільменіту становлять 5,9 мільйонів тон. Окрім того, лише Україна, Китай і США мають повний цикл виробництва титанового прокату.

Всього в Україні розвідано 40 родовищ, , з яких 12 детально розвідано і розпочато промислове видобування. Титанові (ільменітові) концентрати одержує Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат у Житомирській області та Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат у Дніпропетровській області. Їх спільна потужність становить майже 20 % світового випуску ільменітових концентратів і може повністю забезпечити потреби України та вигідний експорт. Розвіданими запасами титанових руд обидва комбінати забезпечені на далеку перспективу. Разом з тим існує проблема дефіциту руд із свіжим ільменітом, з якого можна отримувати високоякісні та конкурентоспроможні пігменти за технологією діючих сірчанокислотних виробництв у Сумах та в Криму. Запаси таких руд в Україні пов'язані, в основному, з великим Стремигородським корінним родовищем, та меншим за розмірами Федоровським родовищем. Експлуатація цих родовищ дасть змогу одночасно отримувати дефіцитний апатитовий концентрат, а також рідкісні землі у апатитовому концентраті, ванадій та скандій — в ільменітовому. Поряд з титаном, вилученим з ільменітових і рутилових концентратів, передбачається також вилучення ванадію.

Основні запаси титану в Україні належать до великих розсипних родовищ — Малишевського (Дніпропетровська область) та Іршанського (Житомирська область). Значні запаси зосереджені в Стремигородському родовищі на Житомирщині, але воно поки перебуває в стадії проектування. Титан використовується в пігментній промисловості (96 %), машинобудуванні (3 %) та електродній промисловості (1 %). Понад 80 % продукції експортується до країн СНД.

Готується до промислового освоєння Тростянецьке розсипне родовище ільменіту та Тарасівське розсипне родовище комплексних циркон-титанових руд у Київській області.

До титанової промисловості належать:

Магнієва промисловість

Перший магнієвий завод в Україні відкрито у Калуському виробничому об'єднанні «Хлорвініл».

Див. також

Посилання