Відмінності між версіями «Товариство»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(структуризаця тексту)
 
(Не показано 4 проміжні версії 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
 
{{disambig}}
 
{{disambig}}
 
'''Товариство:'''
 
 
[[Файл:Компанія.jpg|thumb|200px|Компанія.]]
 
[[Файл:Компанія.jpg|thumb|200px|Компанія.]]
  +
'''Товариство''' — багатозначний термін, який може визначати:
 
# Група людей, що перебувають у тісних стосунках; найближчий комусь '''[[колектив]]'''; середовище, коло знайомих. || Коло або група людей, взагалі пов'язаних певною спільністю (походженням, становищем у суспільстві, інтересами тощо). || Близькі товариші, приятелі, друзі. || Уживається як звертання в значенні '''[[товариш]]і'''.
+
* Групу людей, що перебувають у тісних стосунках; найближчий комусь [[колектив]]; середовище, коло знайомих.
  +
** коло або група людей, взагалі пов'язаних певною спільністю (походженням, становищем у суспільстві, інтересами тощо).
# Теплі, товариські взаємини між кимсь, між членами якого-небудь колективу; [[близькість]], заснована на прихильності, довір'ї, взаєморозумінні; '''[[дружба]]'''.
 
  +
** близькі товариші, приятелі, друзі. Уживається як звертання в значенні [[товариш]]і.
# Група осіб, які в даний момент, в якийсь період часу разом проводять [[дозвілля]].
 
 
** теплі, товариські взаємини між кимсь, між членами якого-небудь колективу; [[близькість]], заснована на прихильності, довір'ї, взаєморозумінні; [[дружба]].
# Спільне перебування з кимсь (де-небудь, під час чого-небудь і т. ін.); присутність кого-небудь.
 
 
** групу осіб, які в даний момент, в якийсь період часу разом проводять [[дозвілля]].
# Організація, об'єднання людей, які ставлять перед собою спільні завдання, мету, програму дій і відповідно діють для їх виконання, здійснення.
 
 
** спільне перебування з кимсь (де-небудь, під час чого-небудь, тощо); присутність кого-небудь.
# також використовується як історичний термін для позначення [[військове угруповання|військового угруповання]] козаків-запорожців ([[кіш]], [[курінь]] і т. ін.) зі своєю системою управління, законами, звичаями тощо. || Козаки, що не належали до старшини.
 
 
* Організацію, об'єднання людей, які ставлять перед собою спільні завдання, мету, програму дій і відповідно діють для їх виконання, здійснення.
  +
* Як історичний термін для позначення:
 
** [[військове угруповання|військового угруповання]] козаків-запорожців ([[кіш]], [[курінь]]) зі своєю системою управління, законами, звичаями тощо.
  +
** козаки, що не належали до старшини.
   
 
== Форми ведення бізнесу ==
 
== Форми ведення бізнесу ==
* '''[[Господарське товариство]]''' — юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками.
+
* [[Господарське товариство]] — юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками.
** '''[[Акціонерне товариство]]''' — комерційна організація, статутний капітал якої розділений на визначене число акцій, що засвідчують права та обов'язки учасників товариства (акціонерів).
+
** [[Акціонерне товариство]] — комерційна організація, статутний капітал якої розділений на визначене число акцій, що засвідчують права та обов'язки учасників товариства (акціонерів).
*** '''[[Відкрите акціонерне товариство]]''' — організаційно-правова форма товариства, акції якого можуть вільно розповсюджуватись шляхом підписки або купівлі-продажу на біржі.
+
*** [[Відкрите акціонерне товариство|Публічне акціонерне товариство]] — організаційно-правова форма товариства, акції якого можуть вільно розповсюджуватись шляхом підписки або купівлі-продажу на біржі.
*** '''[[Державне акціонерне товариство]]''' — відкрите акціонерне товариство, що створюється в порядку, передбаченому законодавством про підприємства і господарські товариства, не менше 75 відсотків акцій якого належать державі.
+
*** [[Державне акціонерне товариство]] — відкрите акціонерне товариство, що створюється в порядку, передбаченому законодавством про підприємства і господарські товариства, не менше 75% акцій якого належать державі.
*** '''[[Закрите акціонерне товариство]]''' — приватна компанія.
+
*** [[Закрите акціонерне товариство|Приватне акціонерне товариство]] — приватна компанія.
*** '''[[Приватне акціонерне товариство]]''' — акціонерне товариство, яке має статутний (складений) капітал, поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства.
+
*** [[Приватне акціонерне товариство]] — акціонерне товариство, яке має статутний (складений) капітал, поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства.
*** '''[[Публічне акціонерне товариство]]''' — відкрите акціонерне товариство.
+
*** [[Публічне акціонерне товариство]] — відкрите акціонерне товариство.
** '''[[Командитне товариство]]''' — товариство, в якому разом з одним чи більше учасників, які здійснюють від імені товариства підприємницьку діяльність і несуть відповідальність за зобов'язаннями товариства всім своїм майном, є один чи більше учасників, відповідальність яких обмежується вкладом у майні товариства (вкладників).
+
** [[Командитне товариство]] — товариство, в якому разом з одним чи більше учасників, які здійснюють від імені товариства підприємницьку діяльність і несуть відповідальність за зобов'язаннями товариства всім своїм майном, є один чи більше учасників, відповідальність яких обмежується вкладом у майні товариства (вкладників).
** '''[[Повне товариство]]''' — товариство, всі учасники якого проводять спільну підприємницьку діяльність і несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном.
+
** [[Повне товариство]] — товариство, всі учасники якого проводять спільну підприємницьку діяльність і несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном.
** '''[[Товариство з додатковою відповідальністю]]''' — господарське товариство в статуті якого передбачена конкретна майнова відповідальність учасників при недостатності засобів товариства.
+
** [[Товариство з додатковою відповідальністю]] — господарське товариство в статуті якого передбачена конкретна майнова відповідальність учасників при недостатності засобів товариства.
** '''[[Товариство з обмеженою відповідальністю]]''' підприємство, яке має статутні фонди, які поділені на частки (паї), розміри яких визначаються установчими документами.
+
** [[Товариство з обмеженою відповідальністю]] товариство з чітко визначеними частками капіталу в статутному фонді кожного із засновників, що несуть відповідальність за забов'язаннями товариства лише в межах своїх вкладів.
 
*** '''[[]]''' —
 
*** '''[[]]''' —
 
*** '''[[]]''' —
 
*** '''[[]]''' —
 
*** '''[[]]''' —
 
*** '''[[]]''' —
 
*** '''[[]]''' —
 
*** '''[[]]''' —
 
   
 
== Організації ==
 
== Організації ==
* '''[[Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка]]''' — українська [[Громадське об'єднання|громадська організація]] культурно-освітянського спрямування.
+
* [[Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка]] — українська [[Громадське об'єднання|громадська організація]] культурно-освітянського спрямування.
* '''[[Товариство Ісуса]]''' або '''Єзуїтський орден''' — чернечий орден Римо-Католицької Церкви.
+
* [[Товариство Ісуса]] (''Єзуїтський орден'') — чернечий орден Римо-Католицької Церкви.
* '''[[Україна-Світ (товариство)]]''' — всеукраїнська громадська самоврядна організація, метою діяльності якої є розвиток співпраці з українцями за кордоном, зміцнення їхніх зв'язків з прабатьківщиною та об'єднання зусиль світового українства в розбудові Української держави.
+
* [[Україна-Світ (товариство)]] — всеукраїнська громадська самоврядна організація, метою діяльності якої є розвиток співпраці з українцями за кордоном, зміцнення їхніх зв'язків з прабатьківщиною та об'єднання зусиль світового українства в розбудові Української держави.
* '''[[Українське біблійне товариство]]''' — християнська неконфесійна спілка, що займається перекладом та розповсюдженням Біблії та її окремих книг в Україні.
+
* [[Українське біблійне товариство]] — християнська неконфесійна спілка, що займається перекладом та розповсюдженням Біблії та її окремих книг в Україні.
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
   
 
=== Наукові товариства ===
 
=== Наукові товариства ===
* '''[[Наукове товариство]]''' — товариство, яке об'єднує фахівців з певної наукової дисципліни (гуманітарної, природничої, технічної). Діяльність товариства зазвичай поширюється на певний регіон, державу або мовний чи культурний простір. Наукове товариство може мати інтернаціональний характер, об'єднуючи фахівців з різних країн.
+
* [[Наукове товариство]] — товариство, яке об'єднує фахівців з певної наукової дисципліни (гуманітарної, природничої, технічної). Діяльність товариства зазвичай поширюється на певний регіон, державу або мовний чи культурний простір. Наукове товариство може мати інтернаціональний характер, об'єднуючи фахівців з різних країн.
** '''[[Наукове товариство імені Шевченка]]'''ввсесвітня українська академічна організація, багатопрофільна академія наук.
+
* [[Наукове товариство імені Шевченка]] — всесвітня українська академічна організація, багатопрофільна академія наук.
** '''[[Лондонське королівське астрономічне товариство]]''' — наукове товариство, засноване як Астрономічне товариство у Лондоні 1820 року для підтримки астрономічних досліджень.
+
* [[Лондонське королівське астрономічне товариство]] — наукове товариство, засноване як Астрономічне товариство у Лондоні 1820 року для підтримки астрономічних досліджень.
** '''[[Лондонське королівське товариство]]''' — провідне наукове товариство Великої Британії, одне із найстаріших у світі.
+
* [[Лондонське королівське товариство]] — провідне наукове товариство Великої Британії, одне із найстаріших у світі.
** '''[[Українське наукове товариство]]''' — засноване у 1907 у Києві з ініціативи професора Михайла Грушевського (і під його головуванням) за зразком Наукового Товариства імені Шевченка у Львові з метою організації наукової праці й її популяризації українською мовою.
+
* [[Українське наукове товариство]] — засноване у 1907 у Києві з ініціативи професора Михайла Грушевського (і під його головуванням) за зразком Наукового Товариства імені Шевченка у Львові з метою організації наукової праці й її популяризації українською мовою.
 
* [[Наукове товариство імені Шевченка у Канаді]]
 
** '''[[Наукове товариство імені Шевченка у Канаді]]''' —
 
** '''[[]]''' —
 
** '''[[]]''' —
 
** '''[[]]''' —
 
** '''[[]]''' —
 
   
==== Наукові товариства США ====
+
=== Наукові товариства США ===
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
   
 
== Історичні організації ==
 
== Історичні організації ==
* '''[[Київське літературно-артистичне товариство]]''' — громадське об'єднання артистів, художників, літераторів, учених, що діяло в Києві в 1895—1905 роках.
+
* [[Київське літературно-артистичне товариство]] — громадське об'єднання артистів, художників, літераторів, учених, що діяло в Києві в 1895—1905 роках.
* '''[[Луг (товариство)]]''' — руханково-пожежне товариство в Галичині, засноване у 1925 році.
+
* [[Луг (товариство)]] — руханково-пожежне товариство в Галичині, засноване у 1925 році.
* '''[[Південне товариство декабристів]]''' — таємна революційна організація декабристів в Україні.
+
* [[Південне товариство декабристів]] — таємна революційна організація декабристів в Україні.
* '''[[Січ (товариство)]]''' — спортивно-пожежно-руханкове товариство, поширене в 1900—1903 роках у Галичині, а також на Буковині, Закарпатті та в еміграції.
+
* [[Січ (товариство)]] — спортивно-пожежно-руханкове товариство, поширене в 1900—1903 роках у Галичині, а також на Буковині, Закарпатті та в еміграції.
* '''[[Сокіл (товариство)]]''' — тіловиховне товариство, яке відіграло значну роль у національному відродженні слов'янських народів, зокрема чехів.
+
* [[Сокіл (товариство)]] — тіловиховне товариство, яке відіграло значну роль у національному відродженні слов'янських народів, зокрема чехів.
* '''[[Україна (товариство)]]''' — товариство, створене 1 жовтня 1960 в Києві на базі республіканського відділу радянського Комітету «За повернення на Батьківщину».
+
* [[Україна (товариство)]] — товариство, створене 1 жовтня 1960 в Києві на базі республіканського відділу радянського Комітету «За повернення на Батьківщину».
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 
* '''[[]]''' —
 

Поточна версія на 00:19, 6 грудня 2017

Компанія.

Товариство — багатозначний термін, який може визначати:

 • Групу людей, що перебувають у тісних стосунках; найближчий комусь колектив; середовище, коло знайомих.
  • коло або група людей, взагалі пов'язаних певною спільністю (походженням, становищем у суспільстві, інтересами тощо).
  • близькі товариші, приятелі, друзі. Уживається як звертання в значенні товариші.
  • теплі, товариські взаємини між кимсь, між членами якого-небудь колективу; близькість, заснована на прихильності, довір'ї, взаєморозумінні; дружба.
  • групу осіб, які в даний момент, в якийсь період часу разом проводять дозвілля.
  • спільне перебування з кимсь (де-небудь, під час чого-небудь, тощо); присутність кого-небудь.
 • Організацію, об'єднання людей, які ставлять перед собою спільні завдання, мету, програму дій і відповідно діють для їх виконання, здійснення.
 • Як історичний термін для позначення:

Форми ведення бізнесу[ред. | ред. код]

 • Господарське товариство — юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками.
  • Акціонерне товариство — комерційна організація, статутний капітал якої розділений на визначене число акцій, що засвідчують права та обов'язки учасників товариства (акціонерів).
  • Командитне товариство — товариство, в якому разом з одним чи більше учасників, які здійснюють від імені товариства підприємницьку діяльність і несуть відповідальність за зобов'язаннями товариства всім своїм майном, є один чи більше учасників, відповідальність яких обмежується вкладом у майні товариства (вкладників).
  • Повне товариство — товариство, всі учасники якого проводять спільну підприємницьку діяльність і несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном.
  • Товариство з додатковою відповідальністю — господарське товариство в статуті якого передбачена конкретна майнова відповідальність учасників при недостатності засобів товариства.
  • Товариство з обмеженою відповідальністю — товариство з чітко визначеними частками капіталу в статутному фонді кожного із засновників, що несуть відповідальність за забов'язаннями товариства лише в межах своїх вкладів.

Організації[ред. | ред. код]

Наукові товариства[ред. | ред. код]

Наукові товариства США[ред. | ред. код]

Історичні організації[ред. | ред. код]

 • Київське літературно-артистичне товариство — громадське об'єднання артистів, художників, літераторів, учених, що діяло в Києві в 1895—1905 роках.
 • Луг (товариство) — руханково-пожежне товариство в Галичині, засноване у 1925 році.
 • Південне товариство декабристів — таємна революційна організація декабристів в Україні.
 • Січ (товариство) — спортивно-пожежно-руханкове товариство, поширене в 1900—1903 роках у Галичині, а також на Буковині, Закарпатті та в еміграції.
 • Сокіл (товариство) — тіловиховне товариство, яке відіграло значну роль у національному відродженні слов'янських народів, зокрема чехів.
 • Україна (товариство) — товариство, створене 1 жовтня 1960 в Києві на базі республіканського відділу радянського Комітету «За повернення на Батьківщину».