Відмінності між версіями «Торговий центр»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м
 
Сучасний торговий центр може бути великим торговельно-розважальним комплексом — багатоповерхова будівля в стилі хай-тек, в якому окрім магазинів можуть знаходитися також кафе, бари, казино, кінотеатр. Як правило, комплекс обладнаний ескалаторами, забезпечений безкоштовною парковкою для особистого транспорту покупців, і розташований біля станцій метро і зупинок [[Громадський транспорт|громадського транспорту]]. Такий торговельно-розважальний комплекс може бути зразком зосередження сучасної [[масова культура|масової культури]].
 
== Класифікація ==
Торгові комплекси в ''ICSC''<ref>The International Council of Shopping Centers, Міжнародна рада торгових центрів</ref> Україна ''Research Group'' ділять ще на традиційні та спеціалізовані. Причому товарні, в свою чергу - по площі - на дуже великі (понад 80 тисяч м<sup>2</sup>), просто великі (40-80 тисяч м<sup>2</sup>), середні (20-40 тисяч м<sup>2</sup>) і малі (5 20 тисяч м<sup>2</sup>)<ref name=":0">[http://business.vesti-ukr.com/96583-ukrainskie-trc-nachnut-dotjagivat-do-evropejskih-standartov Украинские ТРЦ начнут дотягивать до европейских стандартов]
</ref>.
 
А для малих придумано ще дві підкатегорії: комплекси з повсякденно-товарної домінантою і з альтернативно-товарної. Перші - це ТЦ в спальних районах, частіше з якірним супермаркетом / гіпермаркетом, магазином побутової техніки, товарів для тварин та ін. А другі - без великих якірних орендарів, частіше з магазинами одягу, взуття, дитячими товарами і розташовані в центральній частині міста<ref name=":0" />.
 
Спеціалізованих ТЦ теж кілька видів: рітейл-парк (великий, середній і малий), аутлет-центр і тематичний центр (з розважальною та без розважальної домінанти)<ref name=":0" />.
 
== Див.також ==
* [[Велес]]
* [[Комерційні площі]] ([[:en:Commercial area]])
* [[ритейл-парк]] (великий, середній и малий)
* [[аутлет-центр]]
* [[тематичний центр]]
 
[[Категорія:Торгівля]]